1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

"בקצב טורבו": ישראל ראשונה בעולם במספר המחוסנים

ברחבי העולם מביטים בקנאה על המעצמה הקטנה השוכנת לחופי הים התיכון המחסנת את אזרחיה 'בקצב טורבו', וכלי התקשורת בעולם תמהים למה אנחנו נכשלים במקום שמדינת ישראל מצליחה כל כך

אהרן מילר, י"ד טבת תשפ"א 29/12/2020 18:25

עוקבים בקנאה נתניהו על החיסונים נתניהו על החיסונים צילום: מתוך הסרטון

מבצע החיסונים הגדול 'לתת כתף' שנועד למגר את נגיף הקורונה מתנהל במלוא המרץ בכל רחבי העולם, כשישראל מובילה בראש רשימת המדינות עם מספר האזרחים הגדול ביותר שכבר חוסנו לנגיף הקורונה.

ברחבי העולם מביטים בקנאה על המעצמה הקטנה השוכנת לחופי הים התיכון המחסנת את אזרחיה 'בקבצב טורבו', וכלי התקשורת בעולם תמהים למה אנחנו נכשלים במקום שמדינת ישראל מצליחה כל כך, בסיעתא דשמיא.

על פי הדיווח ב'גלובס' בגרמניה שם מימנו ויזמו את החיסון של חברת פייזר-ביונטק זעק הכותרת של העיתון 'בילד' "שיאנית העולם: מדוע ישראל מצליחה לחסן הרבה יותר מהר מאתנו?" בהמשך האשימו בעיתון את הרשויות בהסתמכות והמתנה לאישור של האיחוד האירופי לחיסון של פייזר שהתעכב כאשר ברחבי העולם כבר החלו לחסן בו.

במגזין 'פוקוס' הדגישו את העובדה שראש הממשלה בנימין נתניהו התקשר בעצמו למנכ"ל חברת פייזר על מנת להשיג חיסונים, בנוסף סיקרו את 'הדרכון הירוק' אותו תעניק הממשלה למי שיתחסן נגד נגיף הקורונה.

בעיתון 'די וולט' אף הוא גרמני סיקרו את 'קצב הטורבו' אליו נכנסה ישראל על מנת לחסן את כלל האזרחים, עוד צוין כי למרות שאוכלוסייתה של גרמניה גדולה פי 9 מישראל, במהלך החודש הקרוב ינחתו בישראל כ- מיליון חיסונים, מול 5 מיליון חיסונים בלבד לכלל אזרחי גרמניה.

רשת הטלוויזיה הממלכתית הגרמנית ARD שלחה כתב שדיווח מתל אביב כי "ישראל מכוונת לחסן 60% מהאוכלוסייה עד מרץ" מטרה שלא תושג בגרמניה מטרה גם עד סוף הקיץ. "בשבועות הקרובים, בישראל הקטנה יהיו יותר חיסוני קורונה זמינים של פייזר-ביונטק מאשר בגרמניה" הדגיש הכתב.

לא רק האיחוד האירופי מביט בקנאה, גם בקנדה דיווח ערוץ החדשות הקנדי CTV כי בעוד שבישראל כבר חוסנו כחצי מיליון אזרחים בארצות הברית עומד מספר המחוסנים רק על 200 אלף אזרחים, ו-50 אלף בלבד בקנדה כולה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ביבי מלך ישראל  

  בנימין

 2. תודה רבה קחו את החיסון שלי דרכון ירוק  


 3. זה הניסוי הכי משתלם לפייזר. בעזרת השם שיעבור בשלום  

  דוד

 4. אני לא מתחסנת  


 5. בסגר הראשון התקשרו לראש ממשלתך הצלחה מדהימה , הסיכוי כי חצי מן האוכלוסייה תיכחד מן החיסון הוא סביר בהחלט  (ל”ת)


 6. מצור מגפה פחד וחרדה אין ארוחות חינם  (ל”ת)


 7. ארץ אשר עיני ה' אלוקיך בה  

  אלי

 8. ישראל קדושים. שומרים על הנפש. ויישר כח גדול ותודה לראש הממשלה בנימין נתניהו.  (ל”ת)

  ד.

 9. ורק בישראל כולם חמוצים. ומי בראשם? החרדים כפויי הטובה כמובן. כדרכם, יורקים לבאר ממנה הם שותים.  (ל”ת)


;