1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

אלוף הפוקר האורתודוקסי תרם את זכיותיו לצדקה

גרשון דיסטנפלד תרם מעל 125,000 $ לאחר ששיחק באירוע המרכזי של תחרות פוקר העולמית. בכל שנה סדרת הפוקר העולמית (WSOP) מרכזת את תשעת שחקני הפוקר המובילים מרחבי ארצות הברית כדי להתחרות בלאס וגאס

קובי ברקת, יענקי פרבר, ט"ז טבת תשפ"א 31/12/2020 08:30
תגיות:

קידוש השם גרשון דיסטנפלד גרשון דיסטנפלד צילום: מתוך הפייסבוק המשפחתי

משחק הגמר השנה באירוע המרכזי של תחרות פוקר העולמית התקיים ב-28 בדצמבר 2020. בין המתחרים היה גרשון דיסטנפלד, יהודי אורתודוקסי מניו ג'רזי, שהגיע למקום השמיני ותרם את כל הפרס שלו - 125,885 דולר לצדקה.

אמנם מקובל שכמה משחקני הפוקר המובילים בעולם תורמים חלק מזכיותיהם לצדקה, אך בעבר לא קרה שמישהו תרם את כל סכום הזכייה לצדקה' אולם גרשון ואשתו אביבה, החליטו לתת את כל הזכיה לצדקה, גרשון הסביר את החלטתו לתרום את כל הכסף מאחר והוא "גדל בקהילה אורתודוקסית בה הצדקה היתה חלק מהחיים" את הדברים אמר גרשון לאתר Aish.com. "היה לי מזל שגדלתי בקהילה אורתודוקסית חמה" מציין גרשון, גרשון קיבל מילדת לימודים מישיבה יונברסיטי, והחליט לתרום את כל הכסף.

במשך שנים פוקר היה תחביב עבור גרשון. הוא השקיע זמן בקריאה ובלימוד אודות פוקר, ואז החל לשחק במשחק. "גרפתי לקראת טורנירים מזומנים רבים" הסביר. "אני הולך הרבה למשחקים אבל זה האירוע המרכזי הראשון שלי".

גרשון אמר לפני הטורניר כי ייתן את כל זכיותיו לשמונה ארגוני צדקה שונים. הוא ציין ארבעה מהם, כל אחד מהם יקבל שמינית מזכיותיו לאחר ניקוי מס. ארגונים אלה הם ארגונים בהם גרשון ואביבה מתעסקים כל השנה, ארגונים העוסקים בסיוע לאנשים בשלל מצבים ואנשים הנמצאים במצוקה.

גרשון מציין כי הוא ואביבה "התברכו על ידי הקב"ה במשאבים כספיים ותמיד ראינו את עצמנו כבעלי אחריות להשתמש במשאבים האלה שנתן לנו אלוקים כדי להיטיב עם העולם, בין אם הם כספיים או כישוריים". לגרשון ואביבה ארבעה ילדים, בגילאים ארבע עד 19, שושנה (19), טליה (15), אסתי (13), ובן אחד, אריה (4). חשוב להם שילדיהם "יגדלו עם נתינה לאחר כדרך חיים, בדיוק כפי שעשו ההורים שלנו".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אם לא היה זוכה ומחלק צדקות הייתם מטנפים על עצם המשחק  (ל”ת)


 2. צדיק  (ל”ת)


 3. כל זמן שאין איסור הכל בסדר  

  ברוך

  • יש איסור. קוראים לזה משחק בקוביא והוא פסול לעדות. (ל”ת)


 4. לקופת העיר, אני מקווה  (ל”ת)


 5. בלי שום ציון שזה איסור ועוד מנסים לעודד ולקדם את זה. פשוט בושה ששאתם קוראים לעצמם "אתר חרדי".  (ל”ת)


 6. לא תהייה בעיה לילדיהם עם שידוך...  

  שריר

;