ט' תמוז התשפ"ד
15.07.2024
עשור לאביב הערבי

צבי יחזקאלי: "איראן חוששת מתקיפה מתוחכמת לפני עזיבת טראמפ"

לקראת סוף כהונתו של הנשיא טראמפ: "האיראנים חוששים מתקיפה של ארה"ב וישראל שתשנה את המציאות בשנה הבאה". כך טוען המומחה לעולם הערבי, צבי יחזקאלי

צבי יחזקאלי: "איראן חוששת מתקיפה מתוחכמת לפני עזיבת טראמפ"
הפרשן צבי יחזקאלי צילום: צילומסך ערוץ 13

עשור לאביב הערבי: לפני כשבוע, עברו עשר שנים מאז אירועי האביב הערבי, גל ההתקוממויות של העולם הערבי שהחל בתוניסיה והתפשט בכל רחבי מדינות ערב ובשכנותיה. הפרשן לענייני ערבים צבי יחזקאלי מ'חדשות 13' סיכם את שנת 2020 בעולם הערבי בשיחה עם ניסים משעל ב-103fm.

צבי יחזקאלי הביע את דעתו באשר לשינויים ולתהפוכות שחלו בעולם הערבי בשנת 2020 ואמר: "הייתי קורא לה שנת החיסולים וההסכמים, או השנה בה האמת יצאה עוד יותר לאור. השנה שעברה נפתחה בדיוק בחיסולו של קאסם סולימאני. ארה"ב אזרה את האומץ וחיסלה את מי שהפגין כל כך הרבה טרור בעולם הערבי נגד מדינות סוניות, ששבוע לפני תקף את השגרירות האמריקנית בבגדד".

לדבריו, "טראמפ אמר חאלס וחיסל אותו בשדה התעופה בבגדד, ונכנסנו לעידן חדש – איראן מתגלה בחולשתה. איראן מפעילה טרור, לכן מדינות ערב הגיעו עם הגב לקיר. או שאתם עם ישראל וסעודיה, או שאתן נשארות כטרף בידי איראן, והנה השנה 4 הסכמי שלום. זה עם מדינות שלא היינו מעיזים לחשוב שזה יכול לקרות - מרוקו, סודן, בחריין, הנסיכויות. זו התוצאה של איראן התוקפנית, שתוקפת את שכנותיה והן באו לבקש מישראל ברית הגנה".

בהמשך, התייחס למצבה של איראן, ואמר: "האיראנים מאוד לחוצים, מדווחים על כלי שיט זרים שהגיעו למפרץ. יש לאיראנים תיאוריה שאומרת שסעודיה וישראל רוצות בהסכם, והשאלה אם ארה"ב תיתן את האור הירוק. כולם מבינים שהמציאות עומדת להשתנות. האיראנים חוששים שלפני עזיבתו של טראמפ את הבית הלבן יהיה מבצע גדול יותר, תהיה תקיפה מתוחכמת שתשנה את המציאות לשנה הבאה. השאלה אם יהיו את כל קודקודי המשולש – ישראל, סעודיה וארה"ב שייקחו ביחד את ההחלטה הזאת".

עריכה: עופרי גליכמן, 103fm
עימות איראן ישראל תקיפה באיראן צבי יחזקאלי דונלד טראמפ

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד