1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

הפרקליטות הגישה כתב אישום מתוקן נגד נתניהו: "ידע על דרישת משפחתו לסיקור אוהד"

בעקבות פסיקת בית המשפט המחוזי, הגישה היום המדינה כתב אישום מתוקן נגד ראש הממשלה נתניהו ובני הזוג אלוביץ' בתיק 4,000 | כתב האישום החדש מכיל 150 דרישות עבור ראש הממשלה ובני משפחתו לסיקור אוהד, ופניות הכוללות דרישות להטיב את הסיקור התקשורתי 

אבי גדלוביץ', י"ט טבת תשפ"א 03/01/2021 17:37

בעקבות פסיקת בית המשפט נתניהו מחוץ לבית המשפט נתניהו מחוץ לבית המשפט צילום: Yonatan Sindel/Flash90

המדינה הגישה היום (ראשון) לבית המשפט המחוזי בירושלים כתב אישום מתוקן נגד ראש הממשלה נתניהו ובני הזוג אלוביץ' בתיקי האלפים, ובו תיקון לאישום הראשון בהתאם להחלטת בית המשפט המחוזי לפני כשבועיים. כזכור, בית המשפט המחוזי קיבל חלק מטענותיהם של נתניהו ואלוביץ' והורה לפרקליטות לתקן את כתב האישום.

בית המשפט הורה לפרקליטות להפריד בין ראש הממשלה לבין בני משפחתו, ולציין בפירוט מהן הבקשות המיוחסות לכל אחד מהם ומה "ניתן" לכל אחד מהם. עוד נקבע כי על הפרקליטות לפרט באמצעות מי פעלו הצדדים, ולהימנע מביטויים כגון "לרבות", "גורמים מטעמו" וכו' ללא פירוט.
 
כאמור, היום הגישה הפרקליטות את כתב האישום המתוקן. על פי כתב האישום, "בתקופות הרלוונטיות לאישום הראשון התקיימה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו, לבין הנאשמים שאול אלוביץ' ואיריס אלוביץ', בעל השליטה בקבוצת בזק ורעייתו, מערכת יחסים שוחדית של "תן וקח".

"מערכת יחסים זו", נכתב בכתב האישום המחודש, "כללה דרישות והתערבויות בסיקור תקשורתי בדרכים שונות באתר וואלה שבשליטת בזק, היענות חריגה לדרישות אלה ו"צנזורה עצמית" שנעשתה באתר על רקע הדרישות האמורות, זאת, כנגד הציפייה שבתמורה לכך נתניהו יקדם עבור בני הזוג אלוביץ' אינטרסים כלכליים משמעותיים; ואכן בתמורה למתת ביצע נתניהו פעולות שלטוניות שהיו בעלות חשיבות מכרעת לאלוביץ' ורעייתו והיטיבו עמם ועם העסקים שבשליטת אלוביץ'".
 
בהתאם להחלטת בית המשפט, צורף לכתב האישום המתוקן פירוט של אירועים קונקרטיים (315 במספר) הכוללים דרישות מאתר וואלה להיטיב את הסיקור של הנאשם ובני משפחתו (כ-230 דרישות), מתוכן קיימות אינדיקציות למעורבותו של נתניהו בכ-150 דרישות עבורו ועבור בני משפחתו. הפניות כוללות דרישות להטיב את הסיקור התקשורתי של נתניהו ובני משפחתו, להגדלת זמן החשיפה של ידיעות חיוביות או מחיקה, דרדור או שינוי כותרות של ידיעות שליליות על נתניהו או בני משפחתו, דרישות לסיקור שלילי של יריבים פוליטיים, דרישה למנוע שידור ראיון שנערך עם נתניהו וכיוצ"ב. הפירוט מופיע בנספח א' של כתב האישום.
 
כמו כן, הודגש בכתב האישום המתוקן כי רה"מ נתניהו היה מודע לכך שבני משפחתו פונים לבני הזוג אלוביץ' בדרישות לסיקור, בהיקף ניכר ובאופן שיטתי. דרישות אלה, כמו גם אירועי "צנזורה עצמית" שבוצעו על רקע הדרישות האמורות, פורטו גם הן בנספח האמור, בסך הכל 315 דרישות, המהוות את רכיב ה"מתת" במערכת היחסים השוחדית כאמור.
 
בנוסף, בכתב האישום המתוקן קיימת התייחסות לפעולתם בצוותא חדא של בני הזוג אלוביץ' והיענותם לדרישות הללו.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. שנתניהו ינהל משפט הוכחות עד הסוף. כמו אולמרט.  

    אלי

  2. חחחחחחחחחחחח  


  3. גיבובי משפטים ללא ראיות  

    ח.ב.

;