י"ב תמוז התשפ"ד
18.07.2024
נכדת ראש הממשלה

עימות סוער בין רגב לכוכבת החדשה: סבך מתהפך בקברו

אחרי שהצטרפה לגדעון סער, בכירת 'הליכוד' מירי רגב חוצה קו אדום כאשר בפוסט שפרסמה בדף הפייסבוק שלה כתבה: "אם סבא שלך היה רואה את מעשייך - הוא היה מתהפך בקברו" | המתמודדת מיכל דיאמנט הגיבה לה בפוסט ארוך משלה: "סבא שלי היה גאה בי כל ימי חייו ואין לי ספק שגם ובעיקר בימים אלו"

עימות סוער בין רגב לכוכבת החדשה: סבך מתהפך בקברו
ראה"מ המנוח יצחק שמיר ז"ל צילום: פלאש 90

בשבוע שעבר הודיעו במפלגת 'תקווה חדשה' של גדעון סער, על הצטרפותה של עורכת הדין מיכל דיאמנט, נכדתו של ראש הממשלה ויו"ר 'הליכוד' לשעבר יצחק שמיר ז"ל. בתגובה בליכוד חוצים הערב (ראשון) את הקווים ושולפים מהקבר את הסב.

דיאמנט המשמשת כעורכת דין תהיה אחת מהדמויות הכלכליות במפלגה: "אני מאמינה בלב שלם שלגדעון סער יש את כל אלו: אינטגריטי, הגינות, ערכיות ואידיאולוגיה אמיתית. אני מאמינה שיש לו את הכישורים, העוצמה ויכולת המנהיגות הדרושים על מנת להנהיג את מדינת ישראל בעת הזו. ולכן, קיבלתי החלטה, לא בקלות אבל באמונה שלמה, לעזוב את מפלגת הליכוד ולהצטרף למפלגת תקווה חדשה", אמרה בעת הצטרפותה.

היום תוקפת שרת התחבורה מירי רגב, מבכירי צמרת הליכןד, את דיאמנט, וכתבה כי "אם סבא שלך היה רואה את מעשייך - הוא היה מתהפך בקברו", כשהיא מקדישה פוסט בפייסבוק למצטרפת החדשה למפלגתו של סער.

רגב כותבת: "אינני מכירה אותך אבל חשוב לי לתת לך שיעור קצר בהיסטוריה - בבחירות 1992 התמודד ראש הממשלה שמיר בראש תנועת הליכוד מול יצחק רבין בראשות העבודה. אלא שגורמים בתוך הליכוד תקפו אותו כאופוזיציה פנימית. יצחק מודעי פרש לטובת "המפלגה הליברלית החדשה" יחד עם עוד מפלגות ימין שפיצלו את הגוש. את הסוף אנחנו מכירים: רבין עלה לשלטון והביא עלינו את אסון אוסלו במחיר דמים נורא".

"מיכל דיאמנט", הוסיפה רגב וכתבה, "את וסער עושים לנתניהו את מה שעוללו אחרים לסבא שלך יצחק שמיר. ניסיון למרוד במנהיג הליכוד, פיצול גוש הימין ואי קבלת דין בוחרי הליכוד. הפעם אסור לנו לתת לזה להתרחש שוב, אסור לפצל את גוש הימין. הפעם מצביעים רק הליכוד". סיכמה.

מיכל דיאמנט לא נשארה חייבת והשיב לשרה הבכירה מהליכוד, בפוסט שפרסמה בדף הפייסבוק שלה: "מירי רגב, סבא שלי היה גאה בי כל ימי חייו ואין לי ספק שגם ובעיקר בימים אלו, בהם התגייסתי למאבק החשוב על עתידה של מדינת ישראל".

בדבריה עקצה את רגב בתחנה הכי כואבת בחייה כשהיא מדגישה שהיתה דוברת צה"ל בעת ביצוע ההתנתקות, "מכתב תשובה לשרה מירי רגב, דוברת ההתנתקות שעברה למפלגת הליכוד:".

"אכן, את אינך מכירה אותי ולכן גם אינך יודעת שאני כלל לא זקוקה לשיעורים בהיסטוריה, בפרט אודות חייו ומורשתו של סבי. לעומת זאת, ממכתבך עולה שהידע ההיסטורי שלך חלקי ביותר ולכן חשוב גם לי לתת לך שיעור קצר בהיסטוריה:".

"בבחירות 1999 פרש ראש הממשלה לשעבר שמיר מתנועת הליכוד, וזאת על רקע אכזבתו הגדולה מהעומד בראש התנועה במועד זה, בנימין נתניהו אשר המשיך וביסס את קיומו של אסון אוסלו, כפי שכינית אותו במכתבך - וזאת באמצעות חתימה על שורת הסכמי המשך לאוסלו, כגון הסכם חברון והסכם ואי. למפלגת הליכוד, אם תהית, הסכים יצחק שמיר לחזור רק לאחר פרישתו של נתניהו מראשות המפלגה".

"כמו סבא שלי, גם אני איני מוכנה לתת יד לרמיסת העקרונות הבסיסיים עליהם מבוססת תנועת הליכוד. מירי רגב, את ושכמותך הבאתם במו ידיכם להרס המפלגה המפוארת הזו, עד שלא השארתם לי ברירה אלא לעזוב את מה שנותר מהמפלגה. הפילוג ושנאת האחים שאתם זורעים בעם, ההכפשות הבלתי פוסקות כלפי כל מי שאינו בצד שלכם והזלזול הבוטה שאתם מפגינים כלפי בוחריכם וכלפי העם כולו".

"הפעם", הוסיפה דיאמנט לתקוף, "אסור לנו לתת להתנהלות הזו להמשיך ולהתרחש, אסור לנו להסכים להמשך השנאה והפילוג שאתם מפזרים כאן על בסיס יומיומי, מתוך צרכים פוליטיים ובניגוד מוחלט לטובת המדינה. הפעם מצביעים תקווה חדשה, בראשות גדעון סער". סיכמה.

מירי רגב יצחק שמיר גדעון סער מיכל דיאמנט בחירות לכנסת ה 24 בחירות 2021

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד