1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

מירוץ החיסונים: כך משבחים הבריטיים את ישראל

"מערכת הבריאות בישראל טוענת כי שני מיליון אנשים במדינה יקבלו את החיסון עד סוף ינואר, כאשר מיליון מהם כבר קיבלו מנה ראשונה של החיסון", כך מדווח ה'דיילי מייל' הבריטי ומשבח את ישראל

יענקי פרבר, י"ט טבת תשפ"א 03/01/2021 19:42

העולם לא מפסיק להתפעל חיסונים לקורונה חיסונים לקורונה צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

הבריטים שוב משבחים את ישראל: "ישראל טוענת כי שני מיליון אנשים יקבלו חיסון עם שני המינונים עד סוף ינואר, קצב שראש הממשלה בנימין נתניהו מתגאה בו, הוא המהיר ביותר בעולם". כך בדיווח ב'דיילי מייל' הבריטי על מבצע החיסונים הישראלי שהצליח מעל למשוער.

החל מ-19 בדצמבר, כאשר ראש הממשלה בנימין נתניהו קיבל את הזריקה הראשונה בישראל, ישראל פתחה במבצע אגרסיבי למתן החיסון של חברת 'פייזר', כאשר על פי הוראת המפתחים, יש לתת את החיסון בשתי זריקות נפרדות בהפרש של שלושה שבועות זה מזה.

ה'דיילי מייל' מצטט את מנכ"ל משרד הבריאות הישראלי, פרופ' חזי לוי, שאמר ביממה האחרונה: "אנו מאיטים את קצב החיסונים של המנה הראשונה, כדי שנוכל לשמור מלאי למנה שנייה לכל אלה שקיבלו זריקה ראשונה", אמר לוי והוסיף כי "עד סוף ינואר נחסן שני מיליון תושבים, רובם זקנים".

בכתבה מציין ה'דיילי מייל' את מדינת ישראל לשבח כי בהשוואה למה שקורה במדינות האחרות בעולם כולל בריטניה, ישראל מנהלת את מערך החיסונים בצורה היעילה והאינטנסיבית ביותר. הסיבה היא הביורוקרטיה הקפדנית והשמרנית הקיימת במדינות אירופה.  

על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, אוכלוסיית ישראל עומדת על 9.29 מיליון, כך שמערך החיסון הוא הצלחה ענקית של קופות החולים וכל המעורבים במבצע נתינת חיסונים.

משרד הבריאות דיווח כי 435,866 אנשים בישראל נבדקו ונמצאו עד כה חיוביים לנגיף מאז דווח על המקרה הראשון בפברואר 2020. כמעט 3.400 איש נפטרו לאחר שנבדקו בנגיף הקורונה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. האדמה מתפעלת ומתרגשת מעשה אלוקים חיים  (ל”ת)


;