1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

המומחים זועקים: הסגר מיותר; יביא למותם של אנשים רבים

מועצת החירום הציבורית לטיפול במשבר הקורונה טוענת כי העומס בבתי החולים אינו רב ואף נמוך יותר מחודש דצמבר לפני שנתיים: "אנו עומדים נדהמים אל מול קריאה זו. המעודדת סגר נוסף, מזיק ומיותר"

אהרן מילר, כ' טבת תשפ"א 04/01/2021 13:10

פשיטת רגל מוסרית מחלקת קורונה מחלקת קורונה צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

בצל הדיבורים על הידוק הסגר שגרה הבוקר (שני) מועצת החירום הציבורית לטיפול במשבר הקורונה‎ מכתב מיוחד לבתי החולים ולמשרד הבריאות. במכתב טוענים המומחים שהידוק הסגר הוא מיותר, ואף יביא למותם של אנשים רבים ויצמצם את המשאבים שיופנו למערכת הבריאות בעתיד.

על פי הדיווח ב'חדשות 12' מועצת החירום הציבורית לטיפול במשבר הקורונה בה חברים פרופ' אשר אלחיאני, פרופ' עליאן אלקרינאוי, פרופ' צבי בנטואיץ', פרופ' ערן דולב, דר' יואב יחזקאלי, פרופ' רבקה כרמי, פרופ' אסא כשר, פרופ' אמנו להד, ד"ר ברוריה עדיני, פרופ' איתן פרידמן, פרופ' אודי קימרון וד"ר אמיר שחר. טוענת כי העומס בבתי החולים אינו רב ואף נמוך יותר מחודש דצמבר לפני שנתיים.

בפתח המכתב כתבו המומחים: "אנו עומדים נדהמים אל מול קריאה זו. המעודדת סגר נוסף, מזיק ומיותר, סגר שיחנוק את כלכלתם, רווחתם וכבודם של אזרחי ישראל הנאנקים תחת השלכות מגבלות הקורונה".

"אנו, שרובנו מכירים את המערכת לרוחבה ולעומקה, שטיפלנו ומטפלים בחולים, יודעים היטב לקרוא את הנתונים, יודעים כי קריאה זו אינה משקפת את המציאות, הנתונים העובדתיים העדכניים של משרד הבריאות מלמדים שבתי החולים נמצאים כרגע בעומסים נמוכים לעונה, ודצמבר היה אחד החודשים הדלילים בעשור האחרון. ואז איש לא העז לדרוש לכלוא את תושבי מדינת ישראל בבתיהם, לגזול את מטה לחמם, להפסיק את חינוך ילדיהם ולרמוס את זכויות היסוד שלהם" תקפו המומחים.

עוד הוסיפו: "בשבועיים האחרונים עלה מספר החולים הקשים מ-490 ל-761, כ-300 איש. האם יש בכך כדי להפיל את מערכת הבריאות שאמורה להיות ערוכה למצבי מלחמה, אסון וחירום? האם מערכת הבריאות בישראל כה שברירית?".

לסיכום כתבו: "אמירתכם אינה דגל אדום, כי אם דגל שחור – המתנוסס ומעיד על פשיטת רגל מוסרית של העוסקים במנהל רפואי. משתמש בעם ישראל ככלי בוויכוח תקציבי בין משרדי הממשלה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מרוב דעות וגורמים שונים אי אפשר לנהל משבר כל אחד מושך לכוון אחר .שישראל יורדים הם יורדים עד התהום .שלטון חילוני הוא אסון לעם ישראל  (ל”ת)

  שלמה

 2. מרוב דעות וגורמים שונים אי אפשר לנהל משבר כל אחד מושך לכוון אחר .שישראל יורדים הם יורדים עד התהום .שלטון חילוני הוא אסון לעם ישראל  (ל”ת)

  שלמה

 3. סוף סוף קצת שכל!!!!!!!!!!!!!!!!  


 4. בינתיים המתים הם מקורונה ולא ממשהו אחר  


 5. צבועים - אבדות בנפש מהקורונה זה משהו שהם כן מוכנים לספוג.  


 6. למה מה שמפריע לרופאים הוא כלאית העם ושבירת מטה לחמו. עיסוקם צריך להיות רק בחוות הדעת הרפואית ולעצור בזה. משום מה נשנע פוליטי מאד. חוץ מזה שנכון שהגידול הוא רק ב300 חולים אבל הענין הוא שזה יוצא משליטה ואז עוד חודש יהיה גידול ב1000 חולים ולכן צריך לעצור עכשיו. הרופאים האלו מסריחים מפוליטיקה. מי מינה את ה"מועצת" הזו? מי מממן? למה הם שולחים מכתבים לבתי החולים - הלא בית החולים יודע את מצבו גם בלעדיהם....... ומה עם מנהלי בתיה"ח שזעקו לעצור הכל?  (ל”ת)


 7. מקסימום ימותו משעמום או מעצבים  (ל”ת)


 8. מה שמת זה האינטלגנציה והסולידריות  (ל”ת)


 9. סגר  


 10. תגובות מוזרות. למה אתם רצים לסדר נוסף? זה לא עוזר כלום. רופאים חייבים לחשוב על בריאות כלל הציבור לא רק אנשים בבתי חולים.  (ל”ת)


 11. בינתיים, אין דיווחים על עומס חריג במחלקות לבריאות הנפש...  (ל”ת)


 12. צודקים ... סגר נוסף עלול להביא נזקים ולכן... צריך להדק את הסגר הזה ולשמור באכיפה קשה ולקנוס את המפרים והמכחישי קורונה, כדי שלא נצטרך לסגר נוסף שיגיע אחרי הפייק סגר הזה  (ל”ת)

  שמויגר

;