1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

בקבוק מים ויין: כך מסביר עמית סגל את 'הסכם העודפים'. צפו

ימינה חתמה 'היום' על הסכם עודפים עם תקווה חדשה של סער, ישראל ביתנו חתמה עם יש עתיד של לפיד. כדי להסביר איך בדיוק עובד חוק באדר ועופר, גייס עמית סגל את כל הבקבוקים מהמזווה • צפו בתיעוד המשעשע

אהרן מילר, כ' טבת תשפ"א 04/01/2021 20:30

הסבר מרתק ומוחשי עמית סגל מסביר על חוק 'באדר-עופר' עמית סגל מסביר על חוק 'באדר-עופר' צילום: צילומסך

מערכת הבחירות מעלה הילוך מיום ליום, והיום (שני) התבשרנו על חתימת הסכמי עודפים בין המפלגות השונות. 'ימינה' של נפתלי בנט חתמה עם 'תקווה חדשה' של גדעון סער, 'ישראל ביתנו' של אביגדור ליברמן חתמה עם 'יש עתיד' של יאיר לפיד.

כדי להבין איך בדיוק עובד הסכם העודפים, ומה הקשר שלו ליוזמי החוק חברי הכנסת באדר ועופר, גייס הפרשן הפוליטי עמית סגל את כל הבקבוקים מהמזווה, העמיד אותם על השולחן, פתח את המצלמה והחל בהסבר:

"הרבה אנשים שואלים אותי, מה זה הסכם עודפים? היום בנט חתם עם סער, זה באמת אחד הנושאים הכי מסובכים שיש, לצורך כך הכנתי מראש את ההדגמה הבאה" פתח סגל בהסבר ויזואלי ומקיף: "נניח מפלגות היו שתייה, יש מים, יש יין, יש חלב, ויש מיץ ענבים, כל פעם שמהבקבוק הזה ממלאים כוס זה מנדט, הבקבוק הזה של מפלגה גדולה, והיא מספיקה כדי למלא כוס ועוד כוס. אבל מה קורה אם בסוף מה שנשאר לה זה רק 3/4 כוס, כלומר זה לא מספיק להכניס לכנסת עוד מישהו, מצד שני חילקנו עד עכשיו איזה 114 מנדטים, צריך להחליט למי מחלקים את העודפים שנשארו".

"מה עושות המפלגות, הם אומרות לי יש 3/4 כוס, ולך יש עוד 1/4 כוס ביחד זה מנדט, נחתום על הסכם עודפים, ויחד העודפים שלנו יהיו שווים עוד מנדט. למי מחלקים אותו? למי מה-2? כאן זה בדרך כלל זה עובד לטובת המפלגות הגדולות, זה לא הוגן, זה ממש לא הוגן" ציין סגל, והוסיף: "אבל לא במקרה מי שחתום על כל התיאוריה של הסכם עודפים אלו חברי הכנסת באדר ועופר מלפני 40 שנה, שהיו מ-2 המפלגות הגדולות, כלומר הם דפקו את המפלגות הקטנות ביחד. ולכן בדרך כלל המפלגות הגדולות בדרך כלל יפיקו תועלת מזה,

"כשימינה וסער חותמים ביחד על הסכם עודפים, המטרה שלהם שביחד יהיו להם יותר עודפים מאשר לליכוד, וככה הם ישיגו את המנדט" סיכם סגל, וסיים "לרוויה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. העיקר חסר מן הספר. איך זה עובד??  (ל”ת)


 2. מה עם ברכה?  (ל”ת)


  • אדם ששותה כשאינו צמא אינו מברך 


  • כבודו שכח לברך... 

   חנוכה

 3. עלוב  

  אמי

;