י"ח תמוז התשפ"ד
24.07.2024
הקצאת החיסונים תיפסק

הפרויקטור בדימוס מסתבך: ביה"ח חיסן בניגוד להנחיות

ביה"ח איכילוב בניהולו של הפרויקטור לשעבר פרופ' רוני גמזו, צפצף לכאורה על משרד הבריאות, וחיסן עובדי הוראה בניגוד להנחיות וועדת התעדופים. שר הבריאות אדלשטיין זעם על כך והנחה את מנכ"ל משרדו לעצור את הקצאת החיסונים לבית החולים הספציפי הזה

הפרויקטור בדימוס מסתבך: ביה"ח חיסן בניגוד להנחיות
פרופ' רוני גמזו מתחסן צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בית החולים איכילוב בניהולו של פרויקטור הקורונה לשעבר, הפרופסור רוני גמזו, הקים בכיכר רבין אוהל מיוחד בשיתוף עם עיריית תל אביב, ושם חוסנו אתמול (שלישי) כ-4000 עובדי הוראה, חלקם צעירים בני 20, זאת בניגוד להנחיות וועדת התעדופים של משרד הבריאות.

שר הבריאות יולי אדלשטיין זעם על התנהלות בית החולים והורה על עצירת אספקת החיסונים לבית החולים, בלשכת שר הבריאות אמרו אמש: "שר הבריאות אדלשטיין רואה בחומרה את הדיווחים על מתן חיסונים בתל אביב למי שלא בקבוצות התעדוף. השר הנחה את מנכ"ל משרדו פרופ' חזי לוי לעצור את הקצאות החיסונים לבית החולים איכילוב ולבחון את הקצאות החיסונים הבאות לבית החולים".

"מדובר במשאב לאומי וכך צריך להתייחס אליו. השר קורא לכל הגופים המחסנים לחסן אך ורק בהתאם להנחיות אנשי המקצוע במשרד הבריאות" הבהירו במשרד הבריאות.

מנגד התגונן מנהל בית החולים הפרופ' גמזו והשיב להאשמות של משרד הבריאות: "בית החולים פעל לפי הנחיות התעדופים של משרד הבריאות שבו בעת היווצרות מלאי יש לחסן קבוצת גיל מעל 55 וחולים כרוניים ובהמשך בעדיפות שניה מורים ושוטרים. העודף שעמדנו מולו בשעות הצהריים עמד על כ- 3,000 מנות חיסון וכנראה נובע משיעור ההתחסנות גבוה בתל אביב. מיד יצאנו וחיסנו את כל מאושפזי ביה״ח המתאימים בתוך המחלקות ושלחנו זימון לכל אדם מעל גיל 60 שעדיין לא התחסן. בנוסף, השלמנו חיסונים לדרים בהוסטלים ולשוטרים ע״פ בקשת משרד הבריאות. במקביל, קראנו לעובדי הוראה להגיע מיד ולהתחסן. אין הבדל בינם לשוטרים בהנחיות המשרד" חידד גמזו.

"לשמחתי, במבצע מיוחד ותוך שעות בודדות, הצלחנו למנוע בזבוז משאב לאומי ולחסן קרוב ל-3,000 מורות וגננות ועוד -2,000 מעל גיל 50 וחולים במחלות כרוניות ומעל גיל 60. זהו הישג אדיר של תפעול מקסימלי וניהול מופתי ואני גאה בצוותי איכילוב שבתוך שבועיים בלבד חיסנו קרוב ל-50,000 ישראלים עם אפס השמדות" הבהיר גמזו, ותהה: "יתרה מזאת, אני מתקשה להבין מדוע משרד הבריאות תומך בחיסון שוטרים אבל מעניש על חיסון מורים כשהם באותה קבוצת תעדוף ובעיני אף יותר כמי שאמונים על היקר לנו מכל".

לסיום אמר פרופ' גמזו כי "בית החולים איכילוב הפך בתוך שבועיים בלבד לבית חולים מחסן של כלל אזרחי מדינת ישראל והוכיח יכולות יוצאות דופן. אנו עומדים לרשות המדינה והאזרחים להמשך הצלחת מבצע החיסונים ולהביא במהרה למיגור המגיפה".

רוני גמזו יולי אדלשטיין חיסון לקורונה בית חולים איכילוב

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד