1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

ראש העיר שנלחם בחרדים מקים מפלגה חדשה

ראש עיריית חיפה לשעבר יונה יהב הכריז על הצטרפות למרוץ לכנסת הבאה, ויוביל רשימה שוויוניות של יהודים וערבים • שמה של המפלגה החדשה: 'אור השחר' • יהב זכור כמי שהצר את צעדיהם של החרדים בעיר

אהרן מילר, קובי ברקתכ"א טבת תשפ"א 05/01/2021 17:00

50% ערבים יונה יהב יונה יהב צילום: פלאש90

נותרו עוד ימים רבים עד לתאריך בו תוגשנה הרשימות שישתתפו במרוץ לכנסת הבאה, ומיום ליום רשימת המפלגות מתארכת עוד ועוד עם מועמדים נוספים הבאים לתקן את העוולות ולהציל את אזרחי ישראל.

הבוקר (שלישי) הכריז ראש עיריית חיפה לשעבר יונה יהב על מעבר לזירה הארצית, והתמודדות לכנסת הבאה עם מפלגה חדשה בשם 'אור השחר'. הייחודיות של מפלגתו תהיה בכך ש-50% מנציגיה יהיו יהודים, ו-50% ערבים.

יונה יהב זכור לציבור החרדי כמי שניסה להצר את צעדיהם בחיפה. בזמן שכיהן כראש עיריית חיפה סבל הציבור החרדי מאפליה קשה בכל הנוגע לתקציבים. תושבי העיר עוד זוכרים כיצד שלח יהב את בריוניו כדי להרוס מבנה של ישיבה שהוקמה כחוק רק בגלל שהשכנים לא רצו שתהיה לידם ישיבה חרדית.

בעשרות מקרים התעלם יהב מדרישת תושבי העיר החרדים לתקצוב המגיע להם - לעיתים על פי ההסכם הקואליציוני ואף מנע בניגוד לחוק את מינויו של חבר המועצה החרדי מיכאל אלפר לתפקיד סגן ראש העיר.

בראיון הבוקר לגלי ישראל אמר יהב: "אחרי שביבי עשה הכול כדי לשסע במגזר הערבי, הוא פתאום גילה אותם. גם מר"צ פתאום גילה אותם, הערבים רוצים להיות שותפים בזכויות ובחובות".

בראיון הבוקר חשף יהב את המקום 2 ברשימה, אמין ענבתאווי, אף הוא ראש עיר בדימוס, בשפרעם השכנה. עוד הוסיף ראש עיריית חיפה לשעבר, "עשינו סקר במגזר הערבי והשבוע יהיה סקר במגזר היהודי".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. איזה כותרת דוחה ומגמתית  

  דוד

  • כבן המקום בן לעדות המזרח אני מעיד במיליון אחוז שאין לך שום מושג על מה אתה מדבר, הבנ"א התעלל בקהילה החרדית (ל”ת)

   חיפאי

 2. אגו"י בראשות ליצמן ופרוש תמכו ביהב לראשות עירית חיפה, והובסו  (ל”ת)

  אפשטיין חרדק

 3. מעניין למה החרדים מצליחים להשניא את עצמם בכל מקום שהם מגיעים אליו  

  יהודי אמיתי

  • אתה אנטישמי 


  • המריח הוא המסריח (ל”ת)


 4. למי שלא זוכר יהב היה בין מקימי מפלגת שינוי של טומי לפיד אוהב האדם  (ל”ת)

  אברך

 5. בנאדם גאוותן ומגעיל  


 6. גם כאן הוא ינחל מפלה כמו בבחירות בחיפה.  

  אבי

;