1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. ביטחון

פלסטיני ניסה לבצע פיגוע דקירה - ונורה • תיעוד

אזרח ישראלי ירה למוות לפני זמן קצר במחבל שניסה לדקור אותו באמצעות סכין קצבים בצומת גוש עציון | לא היו נפגעים מקרב כוחות הביטחון באירוע • תיעוד מהזירה

אבי גדלוביץ', כ"א טבת תשפ"א 05/01/2021 14:42

צומת גוש עציון זירת הפיגוע בגוש עציון זירת הפיגוע בגוש עציון צילום: לפי סעיף 27 א

מחבל פלסטיני שהגיע היום בשעות הצהריים (שלישי) לצומת גוש עציון, התקרב לעבר אזרחים וניסה לדקור אותם באמצעות סכין שאחז בידו. רכז ביטחון ששהה בסמוך באותה העת זיהה את חשוד מתקרב לעבר הצומת ונטרל אותו.

על פי דיווחים ראשוניים המחבל נפצע אנושות כתוצאה מהירי, ובהמשך כוחות הרפואה קבעו מותו. לא היו נפגעים ישראלים באירוע. בעקבות ניסיון הפיגוע, נרשמו עומסי תנועה כבדים באזור.

מצה"ל נמסר כי "התקבל דיווח על ניסיון פיגוע דקירה סמוך לצומת הגוש שבמרחב החטיבה המרחבית "עציון". החשוד נוטרל והפרטים בבדיקה".

מתחקיר ראשוני של צה"ל עולה, בעקבות החשד שבכוונת המחבל לדקור ישראלים, רכז הביטחון ולוחם צה"ל ששהה בנקודה ביצעו נוהל מעצר חשוד שכלל ירי לאוויר, במהלכו החשוד השליך סכין לעבר רכז הביטחון שהגיב בירי וניטרל את המחבל.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. יוחנן שמם ושם זכרם.  (ל”ת)


 2. רכז הבטחון  

  אחד מהעם

  • ואם היה בורח כדי לא להרצח ולא להרוג את המחבל היו שופטים אותו. כך או כך שאין בידו ממש מה לעשות. אם יהרוג את המחבל ישפטו אותו על הרגישה. אם יברח ישפטו אותו על כך שברח. ומי שחושב שכדור לרגליים יכול לעצור רוצח, סימן שמעולם לא היה בסיטואציה כזאת ולא ראה מחבלים ממשיכים ללכת לכיוון שלך גם אחרי שחוררו להם את הרגליים (ל”ת)


 3. המנוטרל זומן למתן עדות מרשיעה נגד החייל ורכז הביטחון  

  מולי

 4. הלך עליו בית המשפט יכסח אותו  (ל”ת)

  ברק

 5. אשריך הרכז ביטחון  

  אפי

;