1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

לוס אנג'לס קורסת: אמבולנסים הונחו לקחת רק חולים שוודאי ישרדו

בתי חולים בלוס אנג'לס כל כך מוצפים בחולים, עד שגורמים רשמיים אמרו כי הם "רק מנסים לספק את הטיפול הטוב ביותר שהם יכולים לתת לאנשים הזקוקים לכך" | ההוראה הרשמית הייתה לא לקחת חולים עם סיכויי הישרדות מעטים

יענקי פרבר, כ"ב טבת תשפ"א 06/01/2021 10:03

אסון פנימי ארה"ב ארה"ב צילום: Unsplash

נגיף עולמי: על פי הדיווח, בתי חולים ברחבי מחוז לוס אנג'לס מלאים בכל כך הרבה חולים בשבועות האחרונים, עד שפקידי המחוז הורו לאמבולנסים לא להסיע חולים במצב קשה לבית החולים.

ההוראה הייתה שאם החולים כמעט ללא סיכוי לשרוד, לא לקחת אותם, ולשמור על אספקת חמצן לאנשים הזקוקים לו נואשות ויש להם סיכוי לחיות.

בתי חולים העמוסים הגיעו למצב שאמבולנסים ממתינים להורדת חולים לעיתים במשך שש עד שמונה שעות.

בכל יום בשבוע האחרון, 70 עד 90% מבתי החולים במחוז לוס אנג'לס היו סגורים לאמבולנסים לצורך טיפולים פשוטים, וקומץ בתי חולים אחרים הכריזו על "אסונות פנימיים", וביטלו הגעת אמבולנסים מכל הסוגים כדי להפחית את הלחץ על הצוות.

הסוכנות לשירותי חירום במחוז לוס אנג'לס פרסמה ביום שני הנחיה המפרטת את ההחלטה, "בהתחשב בצורך החריף בשימור חמצן יעיל באופן מיידי, אנשי הרפואה צריכים לתת חמצן משלים רק לחולים עם מתחת ל-90%", אם אחוז ההנשמה מעל 90%, לא לקחת את החולה. כך דווח ה"לוס אנג'לס טיימס".

ההנחיה התקבלה באותו יום שראשי המחוז מסרו כי 7,697 חולים אושפזו עם הנגיף. מתוכם, לפחות 21% נמצאים ביחידות לטיפול נמרץ. לצורך השוואה, כשהתחיל הזינוק האחרון בתחילת נובמבר, אושפזו כ-791 אנשים בבתי החולים.

המנהלת הרפואית של סוכנות שירותי החירום במחוז לוס אנג'לס, ד"ר מריאן גאוש-היל, אמרה לחדשות CBS כי "כל הגורמים ממשיכים לעשות ככל שביכולתם כדי להציל את חיי החולים במקום הקריאה ובבית החולים, כמו תמיד".

מחוז לוס אנג'לס נותר המחוז שנפגע הכי קשה בארה"ב הן במקרי הידבקות והן במקרי מוות מהמחלה. אוניברסיטת ג'ונס הופקינס רשמה עד יום שני האחרון, יותר מ-818,000 מקרים הידבקות, ויותר מ-10,700 מקרי מוות מסיבוכים מהנגיף במחוז לוס אנג'לס.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. סבבה  

    מרדכי היהודי

;