1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

נתניהו מבקש לדחות את תשובתו לכתב האישום

פרקליטיו של ראש הממשלה נתניהו הגישו היום בקשה לבית המשפט המחוזי בבירה לדחות את מועד תשובתם לכתב האישום המתוקן שהוגש לבית המשפט על-ידי הפרקליטות השבוע. לבקשה הצטרפו בני הזוג שאול ואיריס אלוביץ' ונוני מוזס

אבי גדלוביץ'כ"ב טבת תשפ"א 06/01/2021 14:55

יבקש חסינות? נתניהו מחוץ לבית המשפט נתניהו מחוץ לבית המשפט צילום: Yonatan Sindel/Flash90

פרקליטיו של ראש הממשלה הגישו הבוקר (רביעי) לבית המשפט המחוזי בירושלים בקשה דחופה לדחות את מועד התשובה לכתב האישום המתוקן בתיקי האלפים. באופן רשמי, נתניהו צריך להגיש את תשובתו לכתב האישום כבר ביום רביעי בשבוע הבא. אולם, כעת הוא דורש לתת לא הארכה של 30 ימים בטענה יש צורך בהכנת תשובה לכתב האישום המעודכן.

לבקשה לדחות את הדיון הצטרפו, בני הזוג שאול ואיריס אלוביץ' מתיק 4000, ונוני מוזס המואשם בתיק 2000. עורכי הדין מבקשים מבית המשפט, לקיים בדרישה לביטול כתב האישום, במקום זה המתוכנן. בנוסף, מצוין בבקשה, כי מאחר ומדובר בימי סגר, עורכי הדין עבדו באופן מצומצם, ולכן "לנאשמים נותרו ימי עבודה ספורים להכנת מענה לאישום, הכולל פרטים חדשים, שלא הובאו לפניהם עד עתה".

במידה ובית המשפט יאשר את הבקשה, צפויות להיות לכך השלכות משמעויות על לוחות הזמנים של המשפט. פרקליטיו של נתניהו מזכירים כי עד כה נמנע בית המשפט מבקשות לדחייה, אלא שהפעם מדובר בנסיבות חריגות. הערכה שאחת הסיבות לבקשה, היא כי נתניהו שוקל שוב לבקש חסינות.

כזכור, המדינה הגישה ביום ראשון לבית המשפט המחוזי בירושלים כתב אישום מתוקן נגד ראש הממשלה נתניהו ובני הזוג אלוביץ' בתיקי האלפים, ובו תיקון לאישום הראשון בהתאם להחלטת בית המשפט המחוזי לפני כשבועיים. לאחר שזה קיבל חלק מטענותיהם של נתניהו ואלוביץ' והורה לפרקליטות לתקן את כתב האישום.

בית המשפט הורה לפרקליטות להפריד בין ראש הממשלה לבין בני משפחתו, ולציין בפירוט מהן הבקשות המיוחסות לכל אחד מהם ומה "ניתן" לכל אחד מהם. עוד נקבע כי על הפרקליטות לפרט באמצעות מי פעלו הצדדים, ולהימנע מביטויים כגון "לרבות", "גורמים מטעמו" וכו' ללא פירוט.
 
על פי כתב האישום, "בין ראש הממשלה בנימין נתניהו, לבין הנאשמים שאול אלוביץ' ואיריס אלוביץ', בעל השליטה בקבוצת בזק ורעייתו, התקיימה מערכת יחסים שוחדית של "תן וקח".

"מערכת יחסים זו", נכתב בכתב האישום המחודש, "כללה דרישות והתערבויות בסיקור תקשורתי בדרכים שונות באתר וואלה שבשליטת בזק, היענות חריגה לדרישות אלה ו"צנזורה עצמית" שנעשתה באתר על רקע הדרישות האמורות, זאת, כנגד הציפייה שבתמורה לכך נתניהו יקדם עבור בני הזוג אלוביץ' אינטרסים כלכליים משמעותיים; ואכן בתמורה למתת ביצע נתניהו פעולות שלטוניות שהיו בעלות חשיבות מכרעת לאלוביץ' ורעייתו והיטיבו עמם ועם העסקים שבשליטת אלוביץ'".

כמו כן, הודגש בכתב האישום המתוקן כי רה"מ נתניהו היה מודע לכך שבני משפחתו פונים לבני הזוג אלוביץ' בדרישות לסיקור, בהיקף ניכר ובאופן שיטתי. "דרישות אלה, כמו גם אירועי "צנזורה עצמית" שבוצעו על רקע הדרישות האמורות, פורטו גם הן, בסך הכל 315 דרישות, המהוות את רכיב ה"מתת" במערכת היחסים השוחדית", נכתב בכתב האישום.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. די נמאס, הליכוד צריך לערוך הפגנות ולדרוש ביטול המשפט  

    צבי

;