1. עמוד הבית
  2. מומלצים
  3. צרכנות

משפחתית VS קרוסאובר: יש מנצחת?

בשנים האחרונות עולם צרכנות הרכב הלך והשתכלל בצורה משמעותית. כיום, כשבאים לבחור רכב משפחתי, יש כמות נאה של קטגוריות וסוגי רכב עליהם אפשר להתלבט. האפשרויות אינן מוגבלות עוד רק לרכב משפחתי סטנדרטי, וכיום בהחלט ניתן לקנות רכב שהוא גם משפחתי אך גם בעל איכויות נוספות, כגון ספורטיביות או התאמה לשטח. בכתבה הבאה נעסוק באחד הכוכבים העולים בתחום המשפחתי – הקרוסאובר, ונערוך השוואה בינו לבין הרכב המשפחתי הקלאסי. קרוסאובר VS משפחתית: מי עדיף, מתי ולמה? 

כתבה מקודמת, כ"ב טבת תשפ"א 06/01/2021 21:11
תגיות:

חיית שטח מוסכניק מוסכניק צילום: פיקסביי

פנאי פלוס

קרוסאובר הוא סוג של כלי רכב אשר משתייך לקטגורית הפנאי. למעשה מדובר ברכב שהוא מקום טוב באמצע בין רכב שטח מפואר לרכב משפחתי נח ונגיש. הוא אמנם אינו משפחתי במובן הקלאסי של מכוניות משפחתיות כפי שאנו מכירים אותן, אך יש לו כמה וכמה פלוסים שעשויים להתאים ללא מעט משפחות.

בראש ובראשונה, בקרוסאובר נהנים מיתרון הגובה. מדובר ברכב גבוה יחסית ויש לכך כמה יתרונות משמעותיים. הראות בזמן הנהיגה פחות מוגבלת (יעיל במיוחד כשנכנסים לחנייה צפופה או עומדים בעומס תנועה ורוצים לראות מעבר למכונית שלפנינו) וניתן להיכנס לחלל הרכב בנוחות גדולה יותר. כמו כן, במידה ויש ילדים קטנים בתמונה, ברכב קרוסאובר הרבה יותר קל להכניס אותם פנימה לרכב ולסייע להם בחגירת חגורות הבטיחות.

בנוסף, קרוסאובר הוא רכב עם נוכחות מעט חזקה יותר מעוד רכב משפחתי. יש לו עיצוב מובחן וייחודי, והוא עשוי למשוך כמה עיניים לכיוונכם. לאלו שנהנים מתשומת לב ונותנים לנראות שיקול גבוה בבחירת מכונית, מומלץ לחשוב על אופציית הקרוסאובר ברצינות.

עוד מעלה מרשימה של סוג רכב זה היא התאמתו לשטח. אחרי הכל מדובר ברכב פנאי, ולכן ניתן לנהוג בו בצורה חלקה על פני כבישים פחות סטנדרטיים: דרכי עפר, מהמורות, אזורים סלעיים וכדומה. הקרוסאובר מספק חווית נהיגה מהנה בכל אלו, ולכן הוא כלי רכב קלאסי לטיולים משפחתיים.  

משפחתית כן בוחרים

גם לרכב המשפחתי יש לא מעט יתרונות שעשויים לקסום למשפחות ולמשקי בית רבים. בראש ובראשונה מדובר בצרכן מופתי: הרכב המשפחתי אינו בזבזן וצריכת הדלק שלו נמוכה בהרבה בהשוואה לקטגוריות אחרות כגון רכבי שטח או פנאי.

בנוסף, מכונית משפחתית מאופיינת לרוב במבנה ובמרכז כובד נמוכים. אלה תורמים להגדלת היציבות על הכביש ולחוויית נהיגה פשוטה. לכן, רכבים משפחתיים נחשבים גם לרכבים מאוד בטיחותיים. יתרון חשוב תמיד, ועל אחת כמה וכמה כשמדובר במשפחה הפרטית.

והמנצחת היא...

כפי שנוהגים לעשות בלא מעט תחרויות חינוכיות, גם אנחנו נכריז שכולן מנצחות. אין סוג רכב אחד אשר נמצא בעדיפות עליונה על פני השני, והבחירה בקטגוריה זאת או אחרת תלויה בהעדפות המשפחתיות. אם אתם מעוניינים ברכב מרשים וחזק, שמותאם לטיולי שטח ונהיגה עירונית – קרוסאובר הוא ללא ספק תשובה מנצחת. לעומת זאת, אם העדפותיכם נוטות יותר לתת דגש על יציבות וחסכנות – רכב משפחתי כנראה יתאים יותר עבורכם.   

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;