1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

הסקר שאמור להדאיג את המפלגות החרדיות

סקר שמתפרסם הערב, מציג נתונים דרמטיים על הלך הרוח ברחוב החרדי כלפי ההנהגה הפוליטית החרדית בניהול משבר הקורונה. הביקורת מתחדדת בעיקר סביב השאלה, מי דואג ‏לקדם את הטיפול בנושאים החשובים לציבור החרדי | התוצאות צריכות להדאיג את נציגי היהדות החרדית לקראת יום הבוחר

קובי בורנשטייןכ"ג טבת תשפ"א 07/01/2021 22:30

ירדו בכוחן? אריה דרעי/יעקב ליצמן אריה דרעי/יעקב ליצמן צילום: אוליבר פיטוסי/יונתן זינדל, פלאש 90

החל מהערב (חמישי) בשעה 00:00 ‏ישראל נכנסת לסגר מלא של שבועיים לפחות. ההחלטה על הסגר התקבלה לאחר התפרצות תחלואה קשה בכל המדינה, כאשר על פי הנתונים המגזר החרדי מוביל במספר החולים. ראשי המפלגות החרדיות, אריה דרעי ויעקב ליצמן, נמנעו בהצבעה בממשלה על הסגר.

סקר מעניין שנערך על ידי מכון הסקרים 'דיירקט פולס' לפני כ-10 ימים בקרב הציבור החרדי הרחב ומתפרסם לראשונה הערב, מציג נתונים דרמטיים על הלך הרוח ברחוב החרדי כלפי ההנהגה הפוליטית החרדית בניהול משבר הקורונה.

הביקורת מתחדדת עוד יותר בשאלה מי דואג ‏לקדם את הטיפול בנושאים החשובים לציבור החרדי. התוצאות הללו צריכות להדאיג את נציגי היהדות החרדית בבחירות שאמורות להתקיים בעוד 75 ימים.

על פי הסקר, 22.7% מהציבור החרדי חושבים שהנציגים החרדים בכנסת פועלים מאינטרסים אישיים ובשליחות בעלי כוח אינטרסנטיים ואף פוגעים לעיתים בציבור החרדי. 31% חושבים שהנציגים החרדים עוזרים בנושאים כלליים, אולם הם עושים זאת יחד עם נציגים אחרים בקואליציה. 36.7% חושבים שהח"כים החרדים עוזרים למגזר ו-9.6% אינם יודעים.

בנוסף, 15.7% מהחרדים חושבים שהנציגים החרדים התעלמו מהציבור החרדי בתקופת הקורונה ולא התייחסו לצרכיהם. למעלה מכפול מהם - 37.6% חושבים שהנציגים פעלו באופן חלקי בלבד לטובת הציבור ומעט יותר מהם - 41.9% חושבים שהנציגים החרדים פעלו כמצופה מהם. 4.8% אינם יודעים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. יש בעיות שהם לא נותנים מענה בכלל  

  אריק

 2. מה שנכון נכון...  

  בית שמשניק

 3. כל עוד העדר ממשיך להצביע אין פה שום דבר "מדאיג"...  (ל”ת)

  מצדרביעי

 4. ליצמן  


 5. שלמה  


  • אוי ואבוי לאן נתדרדנו 

   דוד ירושלמי

 6. אני אומר בגאווה שבבחירות הבאות אצביע לסמוטריץ אם ירוץ בלי בנט הרפורמי. מה שבטוח לא אכניס עוד ג' לקלפי. בטח אחרי שליצמן הוביל להסתה הנוראית נגד המגזר כולו שהיה שר הבריאות וגרם לנזק תדמיתי למגזר כולו. ומזגזג כדי למלאות את כיסו ומקורביו. כל עוד וליצמן נמצא בג' לא אבחר בהם יותר. גטו בני ברק, פסח תש"ע לא נשכח ולא נסלח.  (ל”ת)


 7. איפה אייכלר שזעק בכנסת ששמירת שבת היא החיסון לקורונה ויום יומיים לאחר מכן כל הנציגים של ג' נעדרו מהצבעה של חילולי שבת בירושלים?  (ל”ת)


 8. הם היו צריכים לפתור את הציבור החרדי מההנחיות הקורונה.  (ל”ת)

  תמניא-אפי

 9. רק דואגים לנכדים של הגדוילים...אה.. וצוחקים על הציבור בפרצוף  (ל”ת)


 10. שולמית  


 11. למה אתם כל כך מהר מזלזלים 'במכתבים' של חברי הכנסת למוסדות המדינה? כמו הח"כ ממפלגת ש"ס. הרי מה הם יעשו אם לא תרצו שהם ישלחו עבורכם מכצבים מתוקשרים.  (ל”ת)


 12. לא עצרו את חוק מס הבקבוקים-רק צעקו ובסוף הצביעו בעד,לא פעלו למנוע ת.צ. בשבת  


 13. לא עצרו את פריסת אנטנות הG5 שפולטות קרינה גבוהה פי 10 מדור 3 ופי 5 מדור 4  


 14. פעם ראשונה לא הצביע בבחירות! אם מותר קניות והפגנות ובתי כנסיות אסור,  


  • מטומטם! אם מותר קניות והפגנות אז אתה רוצה להתאבד ע"י פתיחת בתי הכנסת? (ל”ת)


  • מי שמתלונן לא יעזור לו כלום ותמיד ימשיך להתלונן כל אחד מבין שלא שלחו את גדולי הדור לכנסת אלא עסקנים ומנסים להציל מה שאפשר להציל ולכן צריך להצביע בלי חשבונות תמיד יכולים להיות טענות אבל זה לא סיבה לא להצביע ולומר אם לא הכל מושלם לא מצביעים זו טיפשות (ל”ת)


 15. נראה שהחרדים נרדפים כדי שיעזבו את ביבי ולכך חייבים להתקרב יותר לשיטת סטמאר , העם היהודי נרדף בכל אורך הגלות וגם כיום במדינת ישראל.  


 16. שום סקר לא צריך להדאיג היהדות החרדית לא תלויה בכנסת  

  צבי

 17. הלו אנשים אתם מדברים כמו שמאלנים כפויי טובה שכחתם מי דאג לתקציבים מטורפים לישיבות בזמן שאין תקציב למדינה שכחתם את האירוע בעפולה של שטימינץ שהזכות ארבל התקיים וכ''ו  (ל”ת)


  • תקציבים מטורפים? תקציב המדינה לישיבות מכסה רק 5-10% מההוצאות השנתיות. יכלו להסתדר גם בלעדיו. בנוסף הרב שך ז"ל אמר במפורש לא לקחת כספים מהמדינה עבור הישיבות. לצערינו כמעט אף אחד לא ממלאים זאת אחרי שנפטר. (ל”ת)


;