1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

ממוצע הסקרים: לגוש מתנגדי נתניהו רוב של 67 מנדטים

על פי ממוצע סקרי השבוע שמסתיים לו היום, איחוד של גדעון סער, נפתלי בנט, יאיר לפיד, אביגדור ליברמן, רון חולדאי ובני גנץ, מגיע ל־62 מנדטים • למרצ ולרשימה המשותפת 15 מנדטים • התוצאות המלאות לפניכם

קובי עוזיאליכ"ד טבת תשפ"א 08/01/2021 07:28

74 ימים לפתיחת הקלפיות נתניהו בכנס בחירות נתניהו בכנס בחירות צילום: פלאש 90

הדרך אל בחירות 2021 עוד ארוכה (באופן יחסי), ואולם, אפשר בהחלט להבחין במגמה של התייצבות, הנרשמת בסקרים הפוליטיים. העיתונאי, הסופר והשדרן ניסים משעל, סיכם את הסקרים השבועיים, והציג בתוכניתו ברדיו 103fm את הממוצע שלהם.

על פי התוצאות שהציג משעל, לנתניהו ולליכוד 28 מנדטים, לש"ס 8 מנדטים וליהדות התורה 7. כך, למעשה, גוש ימין בראשות נתניהו ושותפיו הטבעיים, מגיע ל־43 מנדטים. ימינה, על פי סקר הסקרים, מגיעה ל־13 מנדטים, ולא יכולה לספק לנתניהו גוש של 61 גם אם תבחר לחבור אליו.

מהעבר השני של המפה הפוליטית, אפשר לזהות מבנה שיכול להכריע את הבחירות, אם יירשם שיתוף פעולה בין שורה של מפלגות המתנגדות להמשך כהונתו של בנימין נתניהו בראשות הממשלה. בראש החץ הזה עומד עדיין גדעון סער, עם 18 מנדטים. יש עתיד, בדומה לימינה, עם 13 מנדטים. הרשימה הערבית המשותפת ממשיכה להיחלש בסקרים, ועומדת השבוע על 10 מנדטים בלבד.

בהמשך הרשימה נמצאת, מפלגת 'הישראלים' בראשות רון חולדאי ואבי ניסנקורן מגיעה ל־7 מנדטים, אחריה ישראל ביתנו עם 6 מושבים - וכחול לבן ומרצ עם 5 מנדטים כל אחת.

חיבור של שורה של מפלגות לגוש אחד מייצר גוש שחוצה את קו 61 המנדטים. כך, לדוגמה, גוש בראשות גדעון סער, נפתלי בנט, יאיר לפיד, רון חולדאי, אביגדור ליברמן ובני גנץ, מגיע ל־62 מנדטים. הוספה של מרצ לגוש תביא אותו ל-67 מנדטים.

ברור כי גם בגוש כזה יש מפלגות שלא רואות עצמן כשותפות זו לזו, אך עם זאת, אין ספק כי לגדעון סער יש כיום יותר מהלכים פוליטיים אפשריים במשחק השח־מט, שזה עתה החל.

רוב הישראלים: חוששים מאלימות ברחובות

נתון דרמטי, אשר עולה מסקר 'מעריב' הרואה אור הבוקר (שישי), מעיד על החשש בחברה הישראלית מגילויי אלימות קיצוניים ברחובות, בדומה לאלה שראינו על מסכי הטלוויזיה בימים האחרונים בארה"ב.

על פי הסקר, לא פחות מ-56 אחוזים מהציבור סבורים שאירוע כמו זה שקרה בארצות הברית יכול להתרחש גם בישראל. את הנתון הזה, אנו מקווים, יש מי שקורא ומפנים, בירושלים.

עריכה: יניב מורוזובסקי, 103fm
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. שרק  

  חי

 2. 2 טעויות  

  שימי

 3. מי לא למד חשבון  (ל”ת)

  חיים

 4. הסקר נערך בשעה 12.45 אולם בסקר של שעה 13.54 הליכוד=39 ש''ס אגו''י 17 בנט=5  

  סקר הסקרים

;