1. עמוד הבית
  2. מחשבים ואינטרנט
  3. אונליין

תומך בטראמפ? טוויטר תחסום לך את החשבון

הרשת החברתית טוויטר מחקה ביומיים האחרונים מיליוני חשבונות של תומכי טראמפ ולאחר מכן חסמה את חשבונו של הנשיא • "נעלמו לי 49 אלף עוקבים"

קובי בורנשטיין, יענקי פרבר, כ"ה טבת תשפ"א 09/01/2021 22:51

מיליונים נחסמו  גולש טוויטר גולש טוויטר צילום: unsplash

ביומיים האחרונים טוויטר בנסיון לשלוט על המתחולל ברשת החברתית, החלה למחוק חשבונות המזוהים עם טראמפ, כל חשבון שצייץ בעד טראמפ, נחסם לצמיתות.

רוגאן אוהנדלי, פעיל חברתי ועורך דין אמריקאי, עם 403 אלף עוקבים, כתב כי "נעלמו לי 49 אלף עוקבים", בנוסף עוד עשרות אנשים צייצו כי נעלמו להם מאות ואלפי ועשרות אלפי עוקבים. 

נזכיר כי הרשתות החברתיות פייסבוק וטוויטר הודיעו על חסימה לצמיתות של החשבונות של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בעקבות "הסתה לאלימות". "לאחר סקירה מדוקדקת של הציוצים האחרונים מחשבונו של טראמפ וההקשר סביבם, השעינו את החשבון לצמיתות בגלל הסיכון להסתה נוספת לאלימות", נאמר בהודעת טוויטר.

בטוויטר ציינו כי הם חוששים שהוא יסית לאלימות כמו שהייתה השבוע בגבעת הקפיטול. "בהקשר לאירועים מחרידים השבוע, הבהרנו ביום רביעי כי הפרות נוספות של כללי הטוויטר עלולות לגרום לדרך פעולה זו ממש". לדברי טוויטר, "מסגרת האינטרס הציבורי שלנו קיימת כדי לאפשר לציבור לשמוע ישירות מנבחרי הציבור וממנהיגי העולם. הוא בנוי על עיקרון שלעם יש זכות להחזיק בכוח לחשבון בגלוי. עם זאת, הבהרנו כשחוזרים שנים אחורה שחשבונות אלה אינם מעל לכללים שלנו ואינם יכולים להשתמש בטוויטר כדי להסית אלימות. אנו נמשיך להיות שקופים סביב המדיניות שלנו ואכיפתם".

בעלי חשבונות פייסבוק ציינו כי טוויטר סגרה להם את החשבון, הרשת החברתית הימנית 'פרלר' שהאפליקציה שלה הוסרה מחנות גוגל ומאפל, קיבלה מיליוני משתמשים חדשים. פרלר היא רשת חברתית ימנית שבעליה הודיע כי "מה שמותר להגיד ברחובות ניו יורק, מותר גם להגיד אצלי".

'פרלר' עדיין לא ידידותית למשתמש, אך בהשוואה מלפני שנה, הרשת השתפרה, אצל פרלר נמצאים בעיקר אנשים שנחסמו לצמיתות מכל הרשתות החברתיות האחרות, האפליקציה הוסרה מחנויות גוגל ואפל בגלל שהיא לא מצנזרת קריאה לאלימות.

הרשת החברתית החדשה, ממתגת את עצמה כאלטרנטיבה לטוויטר ופייסבוק, היא פופולרית בקרב ימנים ותומכי טראמפ מכיוון שהם מחויבים ל'חופש ביטוי' ללא רמות סינון הנמצאות ברשתות גדולות יותר. פארלר חווה זינוק מרשים בכמות ההורדות בשבוע האחרון, לאחר בחירתו של ג'ו ביידן לנשיא ארה"ב. הגידול הוביל לבעיות טכניות בסוף השבוע, כאשר גולשים דיווחו על איטיות או בעיות אחרות.

כדי להצטרף ל-Parler, על המשתמשים לספק כתובת דוא"ל ומספר פלאפון ולקבל הודעת טקסט עם קוד לסיום ההרשמה. האפליקציה מוגבלת מבחינת תוכן ואפשרויות בהשוואה לטוויטר, השפה היא רק אנגלית, האפליקציה מכוונת למשתמשים שחשים שפייסבוק וטוויטר חונקים את חופש הביטוי.

המנכ"ל הודיע כי הרשת לא תאפשר להשתמש באפליקציה ל"פשע, עוולות אזרחיות או מעשים בלתי חוקיים אחרים "ותסיר תוכן" שלצופה סביר ואובייקטיבי זה מהווה או מעיד על פעילות כזו, הפרות של זכויות יוצרים, תכנים לא חוקיים, ותכנים שפורסמו על ידי ארגוני טרור או מטעמם יוסרו", אך שיח בין גולשים שלא עובר על החוק לא יוסר בשום צורה, ובשום מצב, "מי שמפריע לו משהו, שיחסום בעצמו". אמר המנכ"ל.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אתם עושים עוול בכך שאתם מעתיקים דיווח תקשורתי גרוע  

    יהונתן

  2. שטויות  

    יהושע

;