1. עמוד הבית
  2. מחשבים ואינטרנט
  3. אונליין

מפחדים מוואטסאפ? זו האפליקציה שרבים עוברים אליה

לאחר הודעתה של וואטסאפ על שינוי במדיניות הפרטיות דבר שהוביל מיליונים בעולם לנטוש את אפליקציית המסרים הפופולרית בגלל חשש לדליפת מידע, רבים החלו להשתמש באפליקציית מסרים חדשה: סיגנל 

קובי בורנשטיין, כ"ז טבת תשפ"א 11/01/2021 18:26

ממשק נוח וידידותי אפליקציית סיגנל אפליקציית סיגנל צילום: צילום מסך

בתחילת השנה האזרחית הודיעה אפליקציית המסרים הפופולארית וואטסאפ על שינוי מדיניות, לפיו היא החלה בשיתוף המידע עם חברת האם - פייסבוק. על פי הודעת החברה, מי שלא יאשר זאת לא יוכל להשתמש באפליקציה.

לאור זאת, רבים ברחבי העולם חוששים מדליפת המידע האישי שלהם ועוברים למתחרות - טלגרם והאפליקציה המחודשת סגנל. ביום חמישי האחרון הודיע איל ההון אילון מאסק ל-42 מיליוני עוקביו כי הוא עובר לאפליקציית סיגנל והמליץ גם להם לעשות זאת. הודעתו של מאסק יחד עם הודעת וואטסאפ על שינוי המדיניות, הביאו לעשרות מיליוני משתמשים חדשים בסיגנל.

מאסק הוא לא היחיד שהמליץ לנטוש את וואטספ ולעבור לסיגנל. רשות התחרות הישראלית, השייכת למשרד הכלכלה, כבר החליטה להפסיק את פעילותה בוואטסאפ ולעבור לסיגנל. פרופסור ענת בן דוד מהאוניברסיטה הפתוחה, חוקרת אינטרנט ורשתות חברתיות, המליצה גם היא על מעבר, כמו גם המשפטן עו"ד חיים רביה, המתמחה באינטרנט ובסייבר, שהודיע שינטוש את וואטסאפ.

אפליקציית סיגנל

סיגנל היא לא אפליקציה חדשה. היא הושקה בשנת 2013 תחת השם Open Whisper, ועברה מספר גלגולים עד שהושקה מחדש תחת השם Signal בשנת 2018. בריאן אקטון, יוצא וואטסאפ היה שותף להקמתה ואף תרם 50 מיליון דולר לעמותה הנקראת סיגנל. 

סיגנל נראית ממש כמו וואסטספ. יש לה ממשק נוח וידידותי בעברית, אפשר לשלוח בה הודעות טקסט, הודעות קול, סרטונים, תמונות וקבצים. ניתן לפתוח בה קבוצות ובאופן כללי היא דומה מאוד לוואטספ. יש בה אפילו כמה שינויים שהופכים אותה לטובה יותר כמו הצפנת הודעות - מה שהופך אותה לאחת מהאפליקציות המוגנות בעולם וכן אפשרות של טשטוש פנים בתמונה. 

אפליקציית סיגנל

בימים האחרונים נרשמו לאפליקציה עשרו מיליוני משתמשים חדשים וככל הנראה זה רק עניין של זמן עד שהיא תהיה חזקה מספיק בשביל להוות אלטרנטיבה המאיימת על וואטספ.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אם כבר יש לי יותר טוב מזה  

    חיים

    • אני מקנא בך "יהודי" אני מצטרף אליך ומתחבר לגמרא (ל”ת)

      מקנא בך.... אני מצטרף אליך

;