1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

גפני מציג תנאי בסיס לשותפות בממשלה בעתיד: פסקת ההתגברות

בעוד 70 יום אזרחי מדינת ישראל יעמדו מאחורי הפרגוד וישלשלו את בחירתם לקלפי אך כבר היום יש מי שמציב תנאי לכניסה עתידית לממשלה | ברקע חוק החמץ ושאר נושאים שעל סדר יומה של היהדות החרדית, קובע יו"ר ועדת הכספים גפני: פסקת ההתגברות - התנאי הבסיסי לכל מו"מ 

ארי קלמן, כ"ח טבת תשפ"א 12/01/2021 12:22

בג"צ על המוקד משה גפני משה גפני צילום: מרים אלסטר פלאש 90

עדיין לא ברור מי יקים את הממשלה הבאה, האם החרדים יוזמנו לשיחות המשא ומתן והאם ייקחו חלק בממשלה, אבל את יושב ראש דגל בתורה ומי שעשוי לעמוד בראש יהדות התורה בבחירות הקרובות זה לא מדאיג והוא כבר מציב את התנאי הראשון להצטרפות סיעת 'יהדות התורה' לממשלה הבאה.

גפני מציב את בג"צ על המוקד, "ישנם דברים שנצטרך לעשות מיד עם תחילת הקדנציה הבאה, לפני שנשתף פעולה עם כל נושא אחר, הדברים האלה יהיו חייבים להיות מוסדרים. הסדרת מעמדם של לומדי התורה הוא ציפור הנפש שלנו, אבל יש נושאים נוספים שלא נוכל לתת להם להמתין, כמו לשמר את הסטטוס קוו בנושא הגיור ולא לשנות ממה שהיה עד כה", הוא אומר בראיון שהעניק ל'יתד נאמן'.

מבחינת חבר הכנסת גפני, התנהלות בג"צ היא מקור הבעיה של היהדות החרדית בשנים האחרונות, "ישנם נושאים נוספים של דת ומדינה שבסוף מתנקזים למקום אחד: הבג"ץ! שבת זה הבג"ץ, החמץ זה הבג"ץ, כל בני הישיבות והגיור, הכל זה הבג"ץ ושכשהדברים מגיעים לפתחו הוא משליט בחוצפה את  האג'נדה המתבוללת שלו והופך גם את חוקי הכנסת", הוא תוקף. ומתחייב: "מיד עם תחילת הקדנציה, בטרם נסכים לעסוק בדברים אחרים, נצטרך לחוקק את פסקת ההתגברות".

70 יום לבחירות ועוד לפני שברור איך תיראה הממשלה הבאה, גפני מבהיר: "חייבים להעביר חקיקה שתעצור את הפסיקה האנטי יהודית שלהם".

לדבריו, "פסקת ההתגברות הופכת להיות הנושא המרכזי. תמיד היה מי שעצר את החקיקה הזו בטענות שווא של 'חוק עוקף בג"ץ' ושאר אמירות חסרות תוקף שאין להן אחיזה במציאות. מדובר בגוף שלא נבחר באופן דמוקרטי ומפעיל דיקטטורה שיפוטית כשליט המדינה. זה פוגע ביהדות ובצביון היהודי של מדינת ישראל וחייב להבלם!"

גפני מנתח את המפה הפוליטית כי כל ממשלה שתקום ייטלו בה חלק "אישים ומפלגות שהם בעייתיים בסוגיות דת ומדינה", ולכן אומר גפני היום, "אנחנו חייבים לצאת מהבחירות הבאות עלינו בעזרת השם לטובה מחוזקים", תוך שהוא מציב את התנאי הראשון להצטרפות 'יהדות התורה' לממשלה: "מי שירצה אותנו להרכבת קואליציה, יהיה חייב להסדיר את הנושאים שהם בציפור הנפש שלנו: מעמד לומדי התורה, ופיסקת ההתגברות שכוללת את הכל".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. זה הצגת בחירות  


 2. יופי שנזכרתם עכשיו, כשהיה לכם הזדמנות בבחירות שעברו לא ניצלתם אותה, לא מצביע לכם כבר, רק בן גביר  (ל”ת)

  ברק

 3. חכם עתיק  

  אייכלר

 4. תתאפק  


 5. בוקר טוב מר גפני סוף סוף התעוררת בדיוק כשיש כזו חזית אנטי דתית  (ל”ת)

  צבי

 6. בוקר טוב מר גפני סוף סוף התעוררת בדיוק כשיש כזו חזית אנטי דתית  (ל”ת)

  צבי

 7. מעולה!!!!! סוף סוף!!!!!!! וחייבים כולכם להתאחד חזק חזק חזק בזה!!!!!!!!!!!! ברוך השם בשורות טובות!!!!!!!!!!!!!  (ל”ת)

  א

 8. בג"ץ  

  מוש

  • זאת מדינה ציונית שראשיה לקחו חלק פעיל וסמוי בהשמדת היהודים בשואה. חבל שאנשים לא לומדים היסטוריה (וממש לא היסטוריה רחוקה). מדינת ישראל היא כמו כל מדינה אחרת. זה שיש אנשים שהם ספק יהודים שמנהלים אותה לא אומר שזאת מדינה יהודית. (ל”ת)


 9. הם תמיד מתעוררים לפני הבחירות.  


;