1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

מאז תחילת המגיפה: 691 יהודים נפטרו בבריטניה

המצב בבריטניה לא מבשר טובות: רופאים בבריטניה נאלצים לזרוק חיסונים כי אנשים לא מתייצבים להתחסן, ופנסיונרים נדרשים לעמוד בתור שעות בקור בגלל קריסת המערכות • מאז תחילת המגפה 691 יהודים נפטרו בממלכה

יענקי פרבר, אהרן מילר, כ"ח טבת תשפ"א 12/01/2021 17:35

43 בשבוע אחד חרדים בלונדון. אילוסטרציה חרדים בלונדון. אילוסטרציה צילום: נתי שוחט, פלאש 90

ארבעים ושלושה מקרי מוות של יהודים נרשמו עד ה-8 בינואר בבריטניה כתוצאה מנגיף הקורונה בשבוע אחד, המספר השבועי הגבוה ביותר מאז אפריל.

נשיאת מועצת הנבחרים של הקהילות היהודיות, מארי ואן דר זיל, אמרה בהצהרה לאור המצב החמור: "רשמנו את העלייה השבועית הגדולה ביותר שלנו בהלוויות של נדבקי קורונה מזה זמן. זהו השבוע הקטלני ביותר עבור הקהילה היהודית מאז חודש אפריל ועל כולנו לציית אחר ההנחיות הממשלתיות בקפדנות כדי להגן על אנשים המבוגרים והפגיעים ביותר".

מאז תחילת המגיפה אירעו 691 מקרי מוות של יהודים בבריטניה מהנגיף.

תוהו ובוהו בבריטניה: חיסונים רבים נזרקים לפח

התוכנית של בריטניה לחסן נפגעה, ורופאים נאלצים לזרוק חיסונים המיועדים לחולים שלא הופיעו, וקשישים נאלצים לעמוד בתור בחוץ בקור המקפיא מכיוון שמערכות החיסונים עם תקלות טכניות רבות.

בית חולים בלונדון נאלץ לזרוק חיסונים מכיוון שאנשים אינם מתייצבים לקבל חיסון, הצוות מתקשר לחברים ובני משפחה כדי להגיע להתחסן במקום הזקנים שלא באו, אך עדיין כמות ענקית נזרקת לפח. כך דווח ה"דיילי מייל".

אחות אחת בבית חולים במערב לונדון, דיברה בעילום שם אמרה כי עמיתיה נאלצים לזרוק לפח אספקת חיסונים. "הצרה היא שיש לתת את החיסון או לזרוק אותו" סיפרה. "ביום חמישי בערב היו לנו משהו כמו 45 אנשים שהוזמנו לקבלת החיסון, אך לא התייצבו ולא הודיעו לנו או לרופא המשפחה שלהם מראש".

"אם היינו יודעים שהם לא באים, מישהו אחר יכול היה להתחסן במקומם נשארנו לחכות, ואז כשהם לא הופיעו עמדנו בפני הבחירה לזרוק את החיסון או לנסות לתת אותו למישהו אחר, יש אנשים שהתקשרנו אליהם והם הצליחו להגיע בהתראה קצרה והם קיבלו את החיסון, אבל הרבה ממנו היה צריך להיזרק כי אנחנו לא יכולים לשמור אותו מעבר לזמן מסוים".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אני מכיר  


;