1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. משפט

בת 14 תובעת מאות אלפי שקלים מעיריית בני ברק

נערה חרדית שנפלה במדרכה בבני ברק ושברה את הקרסול תובעת מאות אלפי שקלים מהעירייה. רגלה נתקלה בשקע שהיה במדרכה המשולבת וכתוצאה מכך נפלה על המדרכה ונפצעה. בבי"ח אובחן שבר בקרסול והיא נותחה תחת הרדמה כללית לצורך קיבוע הפציעה באמצעות בורג היא סובלת מנכות לצמיתות בשיעור 23 אחוזים

קובי עוזיאלי, כ"ח טבת תשפ"א 12/01/2021 19:04

נפלה במדרכה ושברה הקרסול מקום הנפילה ברח' אהבת שלום בב"ב מקום הנפילה ברח' אהבת שלום בב"ב צילום: באדיבות המצלם

נערה בת 14 שנפלה לפני כשנה וחצי במדרכה בבני ברק ושברה את הקרסול, תובעת מאות אלפי שקלים מעיריית בני ברק. כך עולה מתביעה שהגישה לבית משפט השלום בתל אביב באמצעות עו"ד דותן לינדנברג.

מהתביעה עולה כי בחודש ספטמבר בשעת בוקר עת פסעה על המדרכה ברחוב אהבת שלום 12 בבני ברק, נתקלה רגלה בשקע שהיה במדרכה המשולבת וכתוצאה מכך נפלה על המדרכה ונפצעה.

היא פנתה לקופת החולים "מאוחדת" בעיר לצורך קבלת טיפול רפואי ראשוני כשהיא סובלת מכאבים עזים והגבלות ברגל ובקרסול ימין. בקופת החולים הפנו אותה לבית החולים מעיני הישועה, שם אובחן שבר בקרסול ונותחה תחת הרדמה כללית לצורך קיבוע הקרסול באמצעות בורג.

מקום הנפילה.

מומחה לכירורגיה ואורתופדיה אשר בדק את הנערה מטעם התביעה, קבע בחוות דעתו כי לאחר הניתוח נותרו דלדול שרירים, הגבלה קלה בתנועות ושלוש צלקות רגישות ומכערות. המומחה הוסיף כי קיים סיכוי סביר לצורך עתידי בניתוח נוסף להרחקת בורג הקיבוע הפנימי במקרה של זיהום, הפרעה מכאנית או התרופפות, על כל הסיכונים הכרוכים בכך.

בחוות דעתו נקבע כי הנערה סובלת מנכות לצמיתות בשיעור של 23 אחוזים בגין השבר והצלקות המכוערות ברגלה ובמרפק ימין.

בא כוחה עו"ד דותן לינדנברג שעוסק בתביעות בגין נזקי גוף, טוען בתביעה שעיריית בני ברק האחראית על תחזוקת הדרכים והמדרכות בשטחה התרשלה בכך שלא מנעה מפגעים ברחובותיה ובאזורים הציבוריים, עליהם פוסעים מדי יום מספר רב של אנשים.

עורך הדין דותן לינדנברג. 

בתביעה נטען כי הנערה נפלה בקטע מדרכה בה האבנים המשתלבות היו שקועות וחלקן בולטות תוך יצירת סיכון ממשי להולכי הרגל. לטענתו העירייה התרשלה גם כשנמנעה מלזהות את גורמי הסיכון, לתקן הליקויים, או לפחות למנוע את הגישה או השימוש במקום, כל עוד לא תוקן הליקוי המסוכן. לכן לא פעלה כרשות סבירה ואחראית.

לפני התאונה הנערה תפקדה כשורה, הייתה חיונית וספורטיבית וכתוצאה מהתאונה היא נזקקת ותזדקק לעזרה רבה, לשם ביצוע פעולות פשוטות ויומיומיות. בעקבות התאונה נגרם לה כאב וסבל רב בשל האשפוז, הניתוח, הטיפול הרפואי והשיקומי הממושך, הכאבים העזים, הגבלות התנועה, הצורך בטיפולים, במעקב רפואי ובמשככי כאבים וכל זאת ללא הטבה במצבה.
כתוצאה מנכותה הרפואית והתפקודית היא נאלצה לשנות את אורח חייה, כאשר היא נמנעת מביצוע פעילות גופנית ומעיסוק בתחביביה, מרבה בנטילת משככי כאבים וכתוצאה מכך פחתו הנאות חייה באופן מהותי.

היא תובעת מבית המשפט לפסוק לה פיצוים עבור עזרת צד ג', הוצאות רפואיות, הפסדי שכר בעתיד, כאב וסבל .
טרם הוגש כתב הגנה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. שילכו לדין תורה עיר התירה  


 2. כל הכבוד!!! הגיע הזמן שמשהו ינער את העירייה הזו. להפוך לתביעה יצוגית!  (ל”ת)


 3. צריך גם לתבוע ייצוגי נגד דמי השמירה וקנוסת החנייה המופרזים.  (ל”ת)


  • גם הארנונה גבוהה מהמקובל והתחזוקה-נמוכה... (ל”ת)


 4. כל העיר בני ברק מלא בשקעים כאלה אנא הזהרו בהליכתכם  (ל”ת)

  ף

 5. למה רק מאות אלפים ולא מליונים  


 6. מישהו ראה בעיר מדרכה אחת ישרה לאורך הרחוב ?  (ל”ת)

  סכנת נפשות

 7. כסף קל.חושבים עיריית בני ברק זה ביטוח לאומי  (ל”ת)

  הכסף של כולנו

  • מחויבים לדאוג שלא יפלו בכסף של כולנו (ל”ת)


  • וואלה? כסף של כולנו? 

   בני ברקי

 8. העיריה משופעת בכספים מהמשרדים וחבל שלא משקיעה  (ל”ת)


 9. כל כך הרבה בורות ברשות הרבים במדרכות ובכבישים.  (ל”ת)

  עיר התורה

 10. רק תקשורת שתצלם את המפגעים הרבים ותביעות יזיזו  (ל”ת)

  זמן לשינוי

 11. אולי זה יגרום סוף סוף לערייה לתקן את המדרכות. כבר נפלתי פעם אחת ובחסדי שמיים לא קרה כלום חוץ מפצע שיטחי. העיקר לוקחים כסף מהתושבים ולא משקיעים בתשתיות. להיכן בדיוק הכסף הולך?!  (ל”ת)


  • דברים יזוזו רק ע"י תקשורת וצו בית משפט (ל”ת)

   רבים נפלו וניזוקו

;