1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

החרדים שיגרו מכתב לממשלה ומאיימים לתבוע

בעקבות איסור פתיחת בתי הכנסת במחוז קוויבק שבקנדה, ארגונים יהודיים מתכוונים לתבוע את ראשי המחוז. בכתב התביעה נכתב: "השבתת מקומות התפילה תשאיר ריקנות עמוקה בחייהם של אלה הפונים אליהם כדי לעסוק בדתם"

יענקי פרבר, כ"ט טבת תשפ"א 13/01/2021 07:19

בעקבות סגירת בתי הכנסת מתפללים בשלג בקנדה מתפללים בשלג בקנדה צילום: באדיבות המצלם

מועצת הקהילה היהודית במונטריאול, המועצה החסידית במחוז קוויבק שבקנדה וכמה קהילות יהודיות חרדיות אחרות, שלחו מכתב לממשלה ובו קראו לשקול מחדש את איסור ההתכנסות בבתי כנסת ובמקומות תפילה אחרים במהלך הסגר הנוכחי. כך פרסם ה'מונטריאול ג'אזט'.

המכתב, שהוכן על ידי משרד עורכי הדין דונטון ריינוויל והועבר לממשלת המחוז ביום שישי האחרון, מזהיר כי אי ביטול האיסור "יביא את לקוחותיהם להיות בצער" ומבקשים את עזרת בתי המשפט.

"לקוחותינו הופתעו מאוד מההחלטה הזו שננקטה ללא כל התייעצות מוקדמת, ראינו כי צעדים שננקטו בשיתוף פעולה עם רשויות ציבוריות, הראו את יעילותם ואיפשרו למקומות התפילה להישאר פתוחים", נכתב במכתב. "הם מודאגים מאוד מההשלכות החמורות שעלולות לקרות עם סגירת מקומות התפילה במשך יותר מארבעה שבועות".

בין התקנות החדשות עליהן הכריז ראש ממשלת קוויבק, פרנסואה לגולט, ביום רביעי האחרון, הייתה סגירה מוחלטת של מקומות התפילה עד לפחות 8 בפברואר. במכתב נטען כי שמירה על מקומות תפילה פתוחים נחוצים כדי "לא לפגוע באופן בלתי סביר בחופש הדת המובטח על ידי הזכויות והחירויות (הקנדיות וקוויבק), וכי הגישה למקומות פולחן היא חיונית למורל, ורווחה נפשית של שומרי מצוות דתיים".

"סגירת בתי כנסת אפילו לתקופה של כמה שבועות, תשאיר ריקנות עמוקה בחיי המתפללים, שבאים כדי לקיים את מצוות דתם באופן מלא, ואפשר לפתוח את בתי הכנסת עם שמירת כל ההנחיות כמו הגבלת כמות משתתפים".

במכתב מצוין כי הם מקווים שהממשלה תשקול מחדש את החלטתה, אך "אם המאמצים הללו לא יועילו לפתוח את מקומות התפילה, ללקוחותינו לא תהיה ברירה, אלא ללכת לבתי משפט ללא שום הודעה או עיכוב נוסף".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. שילמדו מהחרדים במדינת השמד. מצפצפים על החוק ובתמורה מקבלים כסף.  (ל”ת)

  לא נשכח ולא נסלח.

  • בחו"ל אי אפשר לעשות מה שרוצים. בנוסף יש איסור להרגיז את הגויים על ישראל. ועצם תגובתך מראה שאינך חרדי. יותר ממחצית שומרים אבל הם בטלים ומבוטלים לאומת הקומץ שלא (ל”ת)


 2. שישימו פס על הממשלה הכפרנית ויפתחו כרגיל  

  משה

 3. למה הקנדים מאפשרים לחרדים לחיות ביניהם?  (ל”ת)


 4. טפשים מטופשים  

  שילמדו

;