1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

הסיכום הסודי בין ליצמן לכץ מעורר גל תגובות נזעם נגד החרדים

מצוקת הדיור: הבוקר מתפרסם כי שר השיכון יעקב ליצמן הגיע לפני מספר חודשים לסיכום מול שר האוצר כץ בנושא דיור מוזל לצעירים ולפיו הערים החרדיות הן אלו שיזכו בתוכניות הדיור אותן מציגה המדינה | הפרסום הבוקר עורר גל תגובות חריפות מצד חברי המפלגות האנטי חרדיות

ארי קלמן, כ"ט טבת תשפ"א 13/01/2021 10:51

דיור לחרדים ליצמן וכץ ליצמן וכץ צילום: שלומי כהן, פלאש 90

הפרסום הבוקר (רביעי) בעיתון הכלכלי 'כלכליסט' על "תוכנית סודית" שנרקמה בין שר השיכון יעקב ליצמן לשר האוצר ישראל כץ, מעורר גל תגובות נגד הציבור החרדי והשר ליצמן, כשחברי הכנסת ממפלגות אנטי-חרדיות מנסים לנצל את הפרסום למטרות פוליטיות.

מדובר בסיכום בין משרד השיכון לאוצר על-כך שתוכניות הדיור המוזל יופסקו במהלך השנים הקרובות ויוגבלו למספר דירות מצומצם, אך על פי הקריטריונים שהוצגו בתוכנית יישארו בה לרוב רק כמה ערים חרדיות, כך על פי הפרסום הבוקר ב'כלכליסט'.

על פי הדיווח, מהתוכנית עולה כי בשלוש השנים הבאות יבנו רק 13,500 דירות במחיר מופחת זאת לעומת שנת 2019 בה שווקו קרקעות מדינה לבניית 26 אלף דירות.

על פי הפרסום הבוקר, השרים ליצמן וכץ סיכמו כי רק כמה ערים בודדות במרכז שמוגדרות באשכול הסוציו-אקונומי מתחת ל-5 לא יוגבלו, מהניתוח של 'כלכליסט' לפי הגדרה זו עולה כי רק כמה ערים חרדיות יהיו כלולים בתוכנית, ביניהן: בני ברק, בית שמש ואלעד, כך גם קריית גת שם עתידה לקום שכונה חרדית, זאת לצד שכונות באשדוד ובירושלים.

בעקבות הפרסום הבוקר לסיכום שנעשה כבר לפני כמה חודשים, מפלגות אנטי דתיות כמו ישראל ביתנו, יש עתיד ואף מפלגת תל"ם תקפו את הסיכום, במטרה לגרוף כמה קולות חדשים של שונאי דת בבחירות המתקרבות.

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד הגיב לדיווח: "הדיל הסודי של ליצמן וכץ לבניית דירות מוזלות רק לחרדים, מעלה את השאלה: מה עם הילדים שלנו? מה עם אלה ששירתו בצבא, משלמים מיסים, מחזיקים את המדינה? מתי הפכנו את ‏ישראל למקום שבו מענישים את מעמד הביניים על זה שהוא עובד קשה כדי לפרנס את עצמו?", תהה.

בדבריו הוסיף לפיד ותקף; ‏"אם המדינה יודעת לספק דירות מוזלות, חובתה לספק אותן לכולם, לא להשתמש בהן לשוחד פוליטי למגזרים ומקורבים. מגיע לישראלים ממשלה שפויה שתפעל בשביל כל אזרחיה. כולם כולל כולם".

בישראל ביתנו תקפו הם את ההחלטה: "בוקר טוב לכל מי ששירת בצה"ל, סיכן את חייו וכעת גם נאבק על הפרנסה במשק הטובע בסגרים חוזרים ונשנים", מסרו, ותקפו: "ליצמן וכץ בטוחים שאתם הפראיירים שלהם. הם איבדו את הבושה ואפילו לא מנסים להסתיר את הקומבינה שעושים על הגב שלכם כדי לשמור את דרעי וליצמן מחוייבים לנתניהו".

‏גם חבר הכנסת משה בוגי יעלון העומד בראש מפלגת תל"ם התייחס לדיווח ואמר: "משבר הדיור משפיע באופן קיצוני על יוקר המחיה ועל הסיכוי של כל זוג צעיר לרכוש דירה. החזרה למדיניות של דיור מוזל על בסיס השתייכות מגזרית-פוליטית היא עוד ביטוי להתפרקות של הממלכתיות ולשוחד פוליטי. דיור מוזל במימון המדינה צריך להינתן לכל זוג צעיר ללא הבדל דת, מגזר, גזע ומגדר".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. למה זה פוליטי  

  זכריה

 2. שטויות במיץ עגבניות  

  זליכה

  • חמוד, קוראים לזה תפירה  

   אברהם

 3. לפחות לא אומרים שדיור מוגן מגיע רק לחילונים, כמו שלפיד אמר פעם  (ל”ת)


 4. שיבינו שהחרדים מקבלים פחות בדיור  


 5. לכאורה מר ליצמן דאג לפירסום לצרכים פנים חרדיים. אוי אוי, מתי הוא כבר עוזב אותנו ???  (ל”ת)


  • אכן נודע הדבר, ראה פירש"י והבט היטב על עצמך (ל”ת)

   ירושלמי

  • כפוי טובה 


 6. כמה בדיוק מהשכונות האלו מיועדות עבור גור וכמה עבור ייתר הציבור?  (ל”ת)


 7. ליצמן בתגובה: 'אתפטר מהממשלה כי יש דברים שחשובים עבור הציבור!', אבל במחשבה שניה אם הוא עכשיו יתפטר הוא לא יוכל לחזור לאותה ממשלה. ונראה שיש גוש אנטי חרדי שקם עם רוב מנדטים  (ל”ת)


 8. והם צודקים  

  חרדי

 9. כנראה שהדיל היה שגם החרדים יהנו מזה ולא רק החילונים  

  דודי

 10. "שונאי דת"? איזה ילדים קטנים אתם...  


 11. התלונות רלוונטיות וענייניות. מה הבעיה בציטוטים?  

  אברהם

 12. עוד הפעם ליצמן  

  אלי

 13. ליצמן  

  בנצי

 14. אפשר להבין את הכעס  (ל”ת)

  א

 15. נתן  


 16. סיכום התגובות בינתיים  

  די להסתה

;