1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. בחירות 2021

נתניהו בנצרת: עיוותו את דבריי ב-2015; התנצלתי ואני מתנצל שוב

טרם הגעתו של ראש הממשלה נתניהו לעיר נצרת, התפתחו מהומות בין מקומיים, להם חברו פעילי שמאל וח"כים מהרשימה המשותפת, לבין כוחות המשטרה. 11 מפגינים נעצרו. בנאומו פתח נתניהו בהתנצלות בפני המגזר הערבי וטען כי ב-2015 עיוותו את דבריו • צפו בביקור ההיסטורי

ארי קלמן, אבי גדלוביץ', כ"ט טבת תשפ"א 13/01/2021 16:22

מסתער על המגזר עלי סלאם עם בנימין נתניהו עלי סלאם עם בנימין נתניהו צילום: לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר היום (רביעי) בעיר נצרת ונועד עם ראש העיר עלי סלאם, כחלק מקמפיין הבחירות החדש ובו קריצה למגזר הערבי. קודם הגעתו לעיר, התפתחו במקום עימותים בין תושבים ופעילי שמאל לכוחות המשטרה. לפחות 11 מהמפגינים נעצרו. אל המפגינים הצטרפו חברי הכנסת מהרשימה המשותפת, שגינו את התנהלות המשטרה באירוע.

בתחילת דבריו התייחס ראש הממשלה למה שנתפס כהסתה שלו נגד הערבים בישראל: "עיוותו את דבריי בבחירות 2015 - כל מה שרציתי זה להתריע מפני הצבעה לרשימה המשותפת. הרשימה המשותפת התנגדה להסכמים עם מדינות ערב. התנצלתי אז ואני מתנצל גם היום".

"השקעתי במגזר הערבי יותר מכל ממשלות ישראל יחד - בכל תולדות המדינה", פתח ראש הממשלה את קמפיין הבחירות הרשמי שלו במגזר הערבי. "אנו פועלים להבטיח את הביטחון האישי שלכם. מ-2016 ועד היום הקמנו 9 תחנות משטרה ועוד 3 נקודות משטרה. לפני כן, במשך עשרות שנים, הייתה תחנת משטרה אחת בלבד ביישוב ערבי. אנו נפתח עוד תחנות משטרה".

לדבריו, "יש עוד הרבה מה לעשות כדי שתרגישו בטוחים ושלווים ביישובים שלכם" התייחס נתניהו לאלימות הקשה במגזר הערבי בתקופה האחרונה. כאשר מקרי רצח רבים פילחו את ליבה של הקהילה הערבית בישראל". אני מחויב אישית להבטיח את הביטחון האישי של כל אחד ואחת מכם. אני רוצה שתצאו מהבית בלי פחד ולהסתובב ביישובים בדיוק כמו שאפשר בתל אביב, באר שבע או חדרה".

"לכן", ציין נתניהו בנצרת, "ביקשתי מהשר לביטחון פנים אמיר אוחנה להכין לי תוכנית למיגור הפשיעה והאלימות בחברה הערבית שכוללת מלחמת חורמה בארגוני הפשע. עשינו זאת בהצלחה נגד ארגוני פשע בחברה היהודית ונעשה זאת בהצלחה גם בחברה הערבית. בקרוב מאוד אציג את התוכנית לממשלה ולציבור ואני מבטיח לכם - נבצע אותה."

ראש הממשלה המשיך ומנה את הבטחותיו למגזר הערבי: "סיכמתי עם שר הפנים דרעי ושר האוצר כץ, בהמלצת יו"ר השלטון המקומי חיים ביבס, לאפשר כבר עכשיו לכל ראש עיר שחפץ בכך לקחת תקציבי פיתוח ולהקצות כל מה שצריך לביטחון אישי. אנחנו ננצח. אתם כבר מכירים אותי - כשאני ״מתלבש״ על משהו אני משיג אותו. חיסונים, הסכמי שלום, רכבות, תחבורה או ביטחון".

בנימין נתניהו השתמש במחאה שנערכה טרם הגעתו למקום ותקף את חברי הרשימה המשותפת, תוך שהוא משווק את הליכוד במגזר: "ההפגנות של הרשימה המשותפת הם סימן לייאוש. יש להם סיבה להתייאש. גם הם רואים את התמיכה שהולכת וגוברת בי ובליכוד בקרב החברה הערבית. זה מרגש אותי מאוד. אני נרגש לראות את השינוי העצום שמתחולל בחברה הערבית כלפיי וכלפי הליכוד בהנהגתי. אזרחי ישראל הערבים, אתם מצטרפים לליכוד משום שאתם רוצים להצטרף סוף סוף למפלגת שלטון, למפלגה עם קבלות שיש לה הנהגה חזקה וכוח ורצון להביא יחד איתכם ועבורכם עתיד של שילוב, של שגשוג, של ביטחון. נעשה זאת יחד".

המשטרה נערכה מבעוד מועד והציבה בעיר כוחות מתוגברים בניסיון לשמור על הסדר הציבורי. "לפני זמן קצר, טרם הגעתו של רוה"מ לביקור בעיר נצרת", נמסר מהמשטרה, "החלה מחאה של עשרות תושבים במקום, המוחים מנעו מהשוטרים להקים את מחסומי האבטחה לביקור, לא נענו לקריאות השוטרים והחלו להתעמת עם השוטרים".

על פי המשטרה, הביקור מתקיים כסדרו כמו גם המחאה שמתקיימת אף היא. נכון לשעה זו שב השקט, אך המשטרה נערכת לחידוש המהומות.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אין עליו. בהצלחה  (ל”ת)


  2. היידה! היידה ביבי!  (ל”ת)


  3. היידה ביבי  

    עקי

  4. משעשע  

    לוי יצחק

;