1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

טראמפ מפציר בתומכיו לא לנהוג באלימות

בשעה שבקונגרס דנים בהדחתו זו הפעם השנייה בתוך כהונתו, הנשיא טראמפ מפרסם הצהרה וקורא לתומכיו שלא לנהוג באלימות ביום השבעתו של מחליפו ג'ו ביידן בשבוע הבא

קובי בורנשטיין, יענקי פרבר, כ"ט טבת תשפ"א 13/01/2021 23:12

בעוד הדיון בהדחתו מתנהל הנשיא טראמפ מחוץ לחדר הסגלגל הנשיא טראמפ מחוץ לחדר הסגלגל צילום: דוברות הבית הלבן

בהצהרה חדשה של הבית הלבן, הנשיא דונלד טראמפ פונה לתומכיו כי על רקע הדיווחים על אלימות פוטנציאלית בזמן השבעת הנשיא הנבחר ג'ו ביידן ב-20 בינואר, הוא קורא להם שלא לנהוג באלימות.

"על רקע הדיווחים על הפגנות, אני מפציר בכולם שאסור שתהיה אלימות", כתב טראמפ. "אסור לעבור על החוק, ואסור להשחית רכוש ולעשות וונדליזם, זה לא הערכים שאני מאמין בהם, וזה לא הערכים שאמריקה מאמינה בהם, אני קורא לכל האמריקאים לעזור להרגיע את המצב ולקרר את הטמפרטורה, תודה רבה".

ההודעה שפרסם טראמפ

כזכור כפי שדווח ב'בחדרי חרדים', בשל חלקו של טראמפ במהומות הקפיטול בשבוע שעבר, מהומות שהביאו למותם של ששה בני אדם, ביניהם שני שוטרים, אז פרצו המונים מתומכי טראמפ לבניין הקונגרס כדי למנוע את אישור ניצחונו של ג'ו ביידן בבחירות, הדמוקרטים מצביעים בשעות אלה על הדחת טראמפ בגלל הסעיף של "הסתה למרידה".

לדמוקרטים יש רוב בבית הנבחרים, ועם תמיכה של כמה רפובליקנים, ההצבעה תאשר את ההדחה, אך יחד עם זאת, הסיכוי שהוא מאושר גם בסנאט, שם דרושה תמיכתם של שני שלישים מהסנאטורים, חסר סיכוי, והמשפט בסנאט יתקיים רק אחרי שטראמפ יסיים את תפקידו.

טראמפ יהפוך לנשיא הראשון בהיסטוריה שבית הנבחרים מצביע פעמיים בעד הדחתו, אך גם הפעם הסיכויים לא גדולים שהסנאט יאשר את הדחתו, כי לשם כך נדרשת תמיכת 17 סנאטורים רפובליקנים, ועד כה נמצאו רק ארבעה רפובליקנים שיתמכו במהלך.

בשנה שעברה הצביע בית הנבחרים בעד הדחת טראמפ, לאחר שנחשף כי ניסה לכאורה לשדל את נשיא אוקראינה לקדם חקירה נגד ג'ו ביידן, הסנאט היה אז עם רוב רפובליקני של 6 מחוקקים, זיכה אותו, אך הפעם הסיפור שונה, ואולי נראה תוצאה אחרת.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;