1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

הקמפיין המפתיע של שלח: "להבין את עולמם"

יו"ר מפלגת תנופה ושותפו לשעבר של לפיד ל'יש עתיד', מפתיע כשהוא מציג בקמפיין החדש של מפלגתו גישה פייסנית כלפי הציבור החרדי. "קל ומנחם לראות בהם כתם שחור אחיד שמאיים על חיינו. אבל קל זה לא בהכרח נכון"

ארי קלמן, א' שבט תשפ"א 14/01/2021 18:21

"מנחם לראות בהם כתם שחור" שלח ונציגים חרדים בכנסת שלח ונציגים חרדים בכנסת צילום: באדיבות המצלם

עפר שלח, מי שהיה המוח מאחורי 'יש עתיד' המפלגה שהובילה קודם ליברמן את שיח השנאה כנגד הציבור החרדי, משיק היום (חמישי) קמפיין חדש שקורא להסיר את החרם האוטומטי נגד החרדים.

"הכעס על החרדים בשיאו", הסביר היום יו"ר תנופה שלח. לדבריו, "אפשר להבין למה: הם לא משרתים בצבא, עובדים בשיעור הרבה יותר נמוך מהציבור הכללי, ומחזיקים בכוח פוליטי חסר תקדים. לזה נוספה בשנה האחרונה התנהגות חסרת רסן של חלקים בציבור החרדי, וכניעה מבישה של נתניהו לליצמן ודרעי בניהול הקורונה".

שלח מפתיע ומשדר הבנה כלפי הציבור החרדי: "קל ומשתלם פוליטית להיכנס בהם. קל ומנחם לראות בהם כתם שחור אחיד שמאיים על חיינו. עוד יתר לעשות מעשה ביבי, ולהיכנע להם לכל אורך החזית. אבל קל זה לא בהכרח נכון".

בקמפיין הוא מציג שינוי גישה בכל הנוגע ליחס כלפי החרדים, ובפוסט שפרסם הוא כותב: "החרדים הם ציבור גדול – 15% מאזרחי ישראל. בלי להכניס אותם למעגל השירות והעבודה יתמוטטו עמודי התווך של החברה והכלכלה שלנו. את השינויים הנדרשים ביחסים שלהם עם המדינה צריך לנהל אחרת – בלי לוותר על עקרונות".

"כך עשיתי כשהעברתי את חוק הגיוס" מציין שלח, "ובגלל זה הם רואים בי יריב, אבל כזה שאפשר וצריך לדבר איתו", טוען שלח. "חייבים לדבר איתם, ולהתקדם מתוך הבנה של עולמם, ויכולת להגיע להסכמות בלי לוותר על הממלכתיות שלנו. רק ככה, האומץ לקחת סיכון יהפוך לאומץ לנצח".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אחים  

  תשובה

 2. לא חבל לבזבז זמן ?  


 3. קל לשנוא אותם, הם לוקחים את כספנו, האגרסיביות  

  אמיתי

 4. למה הוא לא דואג שגם התל אביבים יתגייסו אם הגיוס כל כך חשוב לו? בדוח האחרון שצה"ל הוציא יותר מ40% מאזרחי המדינה שמגיעים לגיל 18 משתמטים מהצבא ולא מתגייס. והחרדים? הם חלק מאוד קטן. ובציבור החרדי יש הרבה יותר עובדים ממה שמוצהר. הרבה עובדים בשחור להבדיל מהחילונים שעובדים גם בעבודה רגילה וגם בשחור. ככה שנתון העובדים במגזר החרדי נראה נמוך.  (ל”ת)


  • נתוני אכא : אחוזי הגיוס של תל אביב יפו ( עיר שבדרומה יש הרבה שכונות ערביות ) : 75 אחוזים. אחוזי הגיוס של בני ברק ( עיר שכוללת בתוכה את פרדס כץ החילונית ) עומדים על 10 אחוזים.  (ל”ת)


;