1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

התנאי של בני גנץ להארכת הסגר: החרדים

בממשלה צפויים לדון ביום ראשון בהארכת הסגר לפחות בשבוע נוסף כפי שממליצים במשרד הבריאות לאור התחלואה הגבוהה שנמשכת. על פי הדיווח הערב, בני גנץ וסיעתו צפויים להציב תנאי לתמיכה בהארכה - לקבל לידיהם את נתוני האכיפה במוסדות הלימוד החרדיים

ארי קלמן, א' שבט תשפ"א 14/01/2021 23:33

מתחרה על קולות השנאה? בני גנץ על רקע חרדים בני גנץ על רקע חרדים צילום: הדס פרוש /יעקב נחומי, פלאש 90

בתחילת השבוע צפויים לאשר שרי הממשלה את הארכת הסגר כשבמשרד הבריאות ידרשו לכל הפחות שבוע נוסף, כאשר לטענתם אם הסגר לא יוארך, ישראל תאלץ ללכת בקרוב לסגר רביעי.

ב'חדשות 12' דווח הערב כי בקרב כמה משרי הממשלה ישנה התנגדות להארכת הסגר. יו"ר ש"ס השר אריה דרעי מבקש להמתין לקראת סוף השבוע, לראות את נתוני התחלואה ולפיהם לקבוע האם להאריך את הסגר.

מאידך יו"ר 'כחול לבן' בני גנץ הודיע כי כתנאי להמשך הסגר, הוא ידרוש קודם כל דיון באשר לאכיפת המשטרה בריכוזים החרדים ולקבל לידיו את נתוני האכיפה במוסדות הלימוד.

כזכור, לפני עשרה ימים דיווחנו לראשונה ב'בחדרי חרדים', כי במהלך דיון שקיימה סיעת 'כחול לבן', גיבשו השרים עמדה לפיה יש לדרוש אכיפה מלאה בימי הסגר, כולל במגזר החרדי. על פי דרישת כחול לבן, האכיפה ההדוקה תתקיים על התקהלויות במגזר החרדי כולל בבתי הכנסת.

נושא האכיפה במגזר החרדי עלה לדיון נרחב לאחר היציאה מהסגר הקודם (השני), כאשר מנהיגי הציבור החרדי הכריעו לפתוח את מוסדות החינוך מייד בראש חודש חשוון, כפי שפורסם לראשונה ב'בחדרי חרדים'. במשרד הבריאות וראש הממשלה דרשו אז להעלאות את גובה הקנסות למפירי ההוראות - אך בינתיים ללא הצלחה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. למה שנאה?  

  יוני

  • עדין  (ל”ת)


 2. הוא רוצה להכות בחרדים כדי שיעזבו את ביבי - אז מי היום ראש ממשלה ביביב נתניהו או ביבי גנז?  


 3. אדיוטים. זה מופע שנאה? איזה מגזר ילדותי ובכייני.  (ל”ת)


 4. עצוב שהוא צודק. מוסדות עם פניימיה מנצלות את העובדה שהן יכולות להיות פתוחות עבור הבחורי ישיבה שלנים שם, אבל פותחים דלתות אחוריות כדי שכל אחד יוכל להיכנס.  (ל”ת)


 5. אולי תפרוש בכבוד ?  


 6. הפעם הוא צודק! החרדים אדישים למוות ולחולים קשה מאות חרדים מתו ומאות חולים קשה  (ל”ת)

  טור נוקב על הנרצחים בבלז

  • חשבוהאות 


 7. חרדים  

  חרדי

  • הבעיה שבדורינו רוצים להתבכיין ולבכות בכל רגע "אנטישמיות" כאילו ואנחנו עדיין חיים בגרמניה הנאצית. כן לא חסרים לנו שונאים אבל לומר על כל אדם שהוא אנטישמי כי הוא אומר שאצל החרדים יש תחלואה גבוהה זה כבר מגוחך. מה שגם כל המידע והנתונים שניתנים לגדולי ישראל ניתנים על ידי עסקנים שרובם המוחלט מונע מאינטרסיים כלכליים ואישיים. עצוב לומר שבדורינו עסקנים מנהיגים את הציבור ולא גדולי ישראל. (ל”ת)


  • גנץ מקפיד בפקוח נפש יותר מחרדים מסוימים! (ל”ת)

   לא יאומן

 8. בתגובות אני רואה שעדיין יש חרדים תמימים שמאמינים בבידודים ומסכות ואומרים לעץ ולאבן אבי אתה ואל תבלבלו אותם עם המציאות  (ל”ת)


 9. התנאי של החרדים להעיף טיפוסים מסיתים כמו גנץ מהמערכת הפוליטית  (ל”ת)

  יואל

 10. מגיבים מטומטמים, רואים שהסגר והמסכות לא עוזרים, אבל מקבלים את הטענות של שונאי הדת ללא עוררין  (ל”ת)

  צבי

 11. עובדא שהתחלואה עולה למרות הסגר, אז מה אתם מבלבלים את המח עם הסגר  (ל”ת)

  יואל

 12. היה יכול לבקש את הנתונים של כל המוסדות אבל בחר להיות אנטישמי  

  א

;