1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

חבר הקואליציה הירושלמי: 'להרוס את בתי הכנסת; גורמים למטרד'

שגרת הקורונה והנחיות הבריאות, הובילו להקמתם של מאות בתי כנסת הפועלים בחצרות הבתים ובמגרשים הפתוחים בכפוף לתקנות • חבר המועצה הירושלמי יוסי חביליו פרסם פוסט מסית ובו הוא קורא להרוס את בתי הכנסת הזמניים שהוקמו בתקופת הקורונה: "מטרד ציבורי"

קובי בורנשטיין, ב' שבט תשפ"א 15/01/2021 14:07

"השתלטות חרדית ודתית" תפילה במניין בשגרת הקורונה תפילה במניין בשגרת הקורונה צילום: נתי שוחט, פלאש 90

חבר הקואליציה של מועצת העיר ירושלים יוסי חביליו, מי שהיה בעברו היועץ המשפטי של העירייה במשך עשור, קורא לעירייה להרוס את בתי הכנסת הזמניים שנבנו בתקופת הקורונה, בתואנה הזויה שחלקם "הפכו לקבועים" וקורא להפסיק את "ההשתלטות החרדית והדתית על העיר".

בפוסט שפרסם בפייסבוק כתב חביליו כי "בשנה האחרונה, בחסות משבר הקורונה, צצים ברחבי העיר בתי כנסת לא חוקיים". הוא מציין לדוגמא את "בית הכנסת בפסגת זאב, בתי כנסת ברחובות ברזיל וגואטמלה בקריית יובל".

לדברי חביליו, "פניתי מספר רב של פעמים לפיקוח על הבניה בעניין, אולם לצערי החוק לא נאכף והתשובה שאני מקבל זה שמדובר בבתי כנסת זמניים בשל משבר הקורונה. הבעיה היא שבירושלים מבנים ארעיים הופכים למבני קבע, ובחלק מבתי הכנסת כבר נעשות עבודות לצורך הכשרתם לבתי כנסת קבועים, בתי מדרש או כוללים".

חביליו תוקף וכותב כי "בתי הכנסת גורמים למטרד רב לדיירי האזור, תופסים את מקומות, עושים רעש גדול ובעיקר, מייצרים תחושה שאין דין, אין דיין ויש השתלטות חרדית ודתית על ירושלים".

הוא הוסיף כי הוא יסייר "במקומות המרכזיים עליהם קיבלתי תלונות, אתעד ואפנה לכל הגורמים הרלוונטיים בעניין, ואני מקווה שהעירייה תפגין נחישות רבה יותר בטיפול בנושא ממה שנעשה עד היום".

הפוסט המסית עורר גל של תגובות קשות כנגד הציבור החרדי. "לא מספיק שהם באו להשתלט עלינו, הם עוד יביאו את הקורונה אלינו עד הבית" כתב אחד, בעוד שמגיבה אחרת כתבה כי "החרדים השתלטו כבר על רוב העיר, עכשיו הם יהרסו את החלק הקטן שנשאר שפוי".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מדינת ישראל = גרמניה הנאצית. אפילו גרמניה שרצחה מיליוני יהודים בעבר, היום לא תעיז לומר דבר כזה ולהפך יש חוק שאוסר על אנטישמיות ונכנסים על זה לכלא.  (ל”ת)


 2. מתפללים עליך, חביליו, שתחזור לשפיות, ואת זה,  

  ז'וז'ו

 3. חבל יויויויו  

  קוקו

 4. חביליו האויב המר של הקדוש ברוך הוא.חביליו אתה עלול לקבל ממנו חבילות לא נעימות .חזור מדרכך הרעה  (ל”ת)

  שלמה

 5. הייתם צריכים להוסיף לכותרת עפרא לפומיה ורח'ל !!!!!!!!!!  (ל”ת)

  א

 6. אכיפה שוויונית  

  אזרח ותיק

 7. בתי כנסת  

  א.ע.

 8. הגויים העלובים שמתלוננים מוזמנים לעבור לאוגנדה,כחזונו של הרצל !  (ל”ת)


 9. להעיף את חביליו לכל הרוחות, מטרד צבורי לכל דבר, אדם מיותר לחלוטין  

  צבי

 10. להרוס את יוסי חביליו, הוא תמיד היה מטרד ציבורי  (ל”ת)


 11. להרוס  

  ג'קי

 12. אחיי החרדים , נסו לחשוב על העניין מעיניים של חילוני  

  מאיר

 13. שהמחבל חביליו ידאג לעצור את הפגנות המוניות הנערכות כל מוצאי שבת בבלפור המנוגדות לכל ההנחיות ולא יתעסק עם בתי הכנסת  (ל”ת)

  צבי

 14. כדאי שיעבור את בדיקת הדי אי אן מי הוא יהודי ???חוק השבות אמור להחזיר יהודים השבים אל ארץ הקודש ולא ערב רב שמנסה להכחיד את היהדות... חומר למחשבה,... ככל שיענו אותו כן ירבה ויפרוץ...  (ל”ת)

  צדק

;