1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

מדאיג: המוטציה הדרום אפריקאית מתפשטת: אותרו 4 חולים נוספים

ברקע העלייה בתחלואה ובצל הסגר המתמשך, משרד הבריאות מעדכן כי ארבעה מקרים נוספים של המוטציה הדרום אפריקאית אובחנו בישראל | ע"פ ההודעה ארבעת החולים נדבקו באיחוד האמירויות והתגלו בבדיקת קורונה בנמל התעופה | דיונים בחמ"ל הבריאות על המוטציה הברזילאית

קובי בורנשטיין, ג' שבט תשפ"א 16/01/2021 18:05

התגלו בנתב"ג בדיקה לזיהוי הימצאות נוגדי קורונה בדם בדיקה לזיהוי הימצאות נוגדי קורונה בדם צילום: מורן ניסים, דוברות ברזילי

משרד הבריאות הודיע הערב (מוצ"ש) כי ארבעה מקרים נוספים של המוטציה הדרום אפריקאית אותרו בישראל - מה שהעלה את מספר המקרים המאומתים ל-12.

על פי הודעת המשרד, ארבעת החולים חזרו מאיחוד האמירויות - שם הם נדבקו, ואובחנו בבדיקה הראשונה שעשו בנמל התעופה בן גוריון כשחזרו לישראל.

ממשרד הבריאות נמסר כי "במעבדה המרכזית לנגיפים של משרד הבריאות, אותרו באמצעות תהליך ריצוף, 4 מקרים נוספים עם הוריאנט הדרום אפריקאי. סך הכל אותרו עד כה בישראל, 12 מקרים, מהוריאנט הדרום אפריקאי. 4 המקרים שאותרו, הגיעו מאיחוד האמירויות והיו חיוביים בבדיקה ראשונה בנתב"ג. משרד הבריאות ימשיך לעדכן בממצאים נוספים ככל שיהיו".

נזכיר, כי בשל החשש המתפשטות המוטציה הברזילאית שאותרה ביפן, במשרד הבריאות שוקלים להכניס לבידוד במלוניות את כל מי ששב מברזיל. הודעה על כך תימסר ככל הנראה כבר בשבוע הקרוב.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;