1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. בחירות 2021

לפיד מכחיש חיבור עם גנץ: "אי אפשר לסמוך עליו"

גנץ עדיין מנסה למצוא חיבור פוליטי כדי לא לסיים את הבחירות מתחת לאחוז החסימה, חולדאי מציב תנאי לחיבור פוליטי בין כחול לבן למפלגת הישראלים ואילו יאיר לפיד שולל חיבור בטענה כי אי אפשר לסמוך על גנץ

ארי קלמן, ג' שבט תשפ"א 16/01/2021 23:45

התנאי של חולדאי בני גנץ/יאיר לפיד בני גנץ/יאיר לפיד צילום: מרים אלסטר/תומר נויברג, פלאש 90

הערב (מוצאי שבת) התייחס יו"ר יש עתיד יאיר לפיד בשיחת זום עם אזרחים באזור השרון לדיווח כי הוא מקיים מגעים עם בני גנץ לאיחוד בין יש עתיד לכחול לבן כשלפיד יתפוס את המקום השני ברשימה, על פי הדיווח לפיד הציב תנאי כי לחיבור לא יבואו עומר ינקלביץ׳ ופנינה תמנו שטה שערקה מיש עתיד.

לפיד אמר: "אני לא יודע מאיפה הם הביאו את הדיווח הזה. אני פעם אחרונה שדיברתי עם בני גנץ היה במאי 2020 ביום שהתפרקה כחול לבן ומאז לא דיברנו וגם לא ראיתי סיבה".

"אני רוצה להזכיר למי שמדבר על חיבורים", הוסיף לפיד, "הוא יושב עכשיו בממשלה של נתניהו ומי שיושב עכשיו בממשלה של נתניהו אי אפשר לסמוך עליו. אז אין שום משא ומתן ואני לא יודע מאיפה הדיווח הזה הגיע".

בתוך כך, מיכאל שמש דיווח ב'כאן 11' כי בני גנץ ורון חולדאי שוחחו יחד. על פי הדיווח, הוא הציב תנאי לחיבור לפיו על גנץ לזוז הצידה מהמקום הראשון של כחול לבן לטובת איחוד בין "כחול לבן" ל"ישראלים", כמו כן גם דווח כי עולה אפשרות כי גנץ יעמוד בראשות המפלגה כיו"ר חיצוני ולא ישמש כחבר כנסת.

אפשרות נוספת על הפרק, על פי הדיווח ב'כאן 11', עולה אפשרות כי שגנץ יהיה מועמד של האיחוד לתפקיד שר הביטחון אך בתנאי שיזוז הצידה ולא יהיה ברשימה לכנסת.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;