1. עמוד הבית
  2. מומלצים
  3. ייעוץ

מרפאת הכאב של "מדיקה": מותאם לצרכי המגזר החרדי

זמינות ומקצועיות במרפאת הכאב של המרכז הרפואי "מדיקה" המותאם לצרכי המגזר החרדי בלי להמתין זמן רב לתור. עם התאמה מושלמת לצרכי המגזר החרדי וקרבה לבני ברק, זוכה מרפאת הכאב של 'מדיקה' לאמונם של המטופלים מקרב הציבור החרדי

כתבה מקודמת, ד' שבט תשפ"א 17/01/2021 13:33
תגיות:

הפתרון לכאבים מרפאת כאב מרפאת כאב צילום: גדעון לוין

כאב מוגדר ככרוני כשאדם מרגיש אותו באופן רצוף מעל שלושה חודשים. אם הכאב קשור לתהליך של ריפוי מניתוח, פציעה וכד', הוא נחשב כרוני במידה והאדם ממשיך לסבול ממנו מעבר לזמן המצופה של ההחלמה.

למעלה מ-40% מהישראלים הבוגרים סובלים מכאב כרוני ברמה בינונית ומעלה, הנמשך לפחות חצי שנה,  מכאב שמגיע בגלים לבין כאב מתמשך ובין כאב שגורם לאי נוחות ועד לכאב משתק הדורש טיפול במרפאת כאב.

עם זאת, ואולי דווקא בשל כך, זמינות התורים לטיפולי כאב אינה גבוהה, ולעיתים נדרשים המטופלים להמתין זמן רב ולסבול מכאבים עד להגעת התור.

לצורך כך הוקמה מרפאת הכאב של המרכז הרפואי מדיקה, אשר מציעה זמינות תורים גבוהה, קבלת ייעוץ וטיפול בטווח של שבוע אחד בלבד, לצד שירות מקצועי אדיב ומסור.

ישנן מספר קבוצות נפוצות של כאבים כרוניים:

כאבי ראש - הכוונה היא לכאבי ראש שנמשכים ימים רבים במשך תקופה אבל חוזרים לסבבים נוספים כמו לדוגמה מיגרנות.

כאבי גב תחתון - אנשים רבים סובלים מכאבי גב, בעיקר בחלק התחתון. הסיבות לכאבים אלו הן רבות ומגוונות אך ניתן לשמוע כמות הולכת וגוברת של תלונות על כאבי גב הנובעים לדוגמה מפריצות דיסק, עומס על חוליות וכד'.

כאבי מפרקים - כאבים כרוניים במפרקים עלולים לנבוע מפציעות ישירות, מדלקות וכמובן גם מגיל מתקדם, תופעות כמו: אוסטאופורוזיס, ראומטיזם ועוד.

|
מרפאת הכאב • קרדיט: גדעון לוין

כאבים עצביים - כאבים הנובעים מבעיות עצביות עלולים להיות חדים וקשים. כמו למשל במקרה של Sciatica - כאב הנובע מהעצב הסיאטי (שכל מי שסובל מזה מכיר את הכאב החד שנורה מאזור עמוד השדרה לאורך כל הרגל), או כאבים בשורש כף היד הנובעים מדלקת בעצבי התעלה הקרפלית וכד'.

ישנם כמובן סוגי כאב רבים נוספים העלולים לגרום לכאב כרוני בעוצמות משתנות ולאורכי זמן משתנים אבל כולם גורמים לירידה באיכות החיים של האדם.

כאב כרוני עלול לנבוע מבעיות רבות ושונות. לעיתים קשה לדעת מהן הסיבות הישירות, המקוריות, שגורמות לכאב תכוף שנמשך לאורך זמן. תהליך האבחון הוא חשוב, ומטרתו לקבל כיוונים אפשריים לגבי טיפול בכאב. בהמשך לממצאים שעולים ניתן להחליט אם יש צורך בבדיקות מקיפות על מנת למקד יותר את הסיבות האפשריות, לכן מומלץ לגשת למרפאת כאב המתמחה באיתור, אבחון , וטיפול בכאב כרוני.

מטרת מרפאת הכאב הינה לאבחן את הכאב ובהמשך להציע טיפולים מותאמים לבעיה. מטרת הטיפול הינה להקל את ההתמודדות עם כאבים כרוניים . חלק מן הטיפולים המוצעים הינם: דיקור, טיפול בגלי רדיו, אפידורל לשיכוך כאבים, חסימת שורשי עצב, טיפול תרופתי וזריקות של משככי כאבים.

במרפאת הכאב של מדיקה בת"א פועלים הרופאים המובילים בתחום זה בישראל, ביניהם דוקטור מאיר בן נון, ד"ר יפעת סנדלר, ד"ר מרדכי רטמנסקי, ד"ר טרס שצירוב, ד"ר אלכסנדר גופמן ועוד.  במרפאת הכאב מוצעת גישה מולטידסיפלינרית על מנת לתת מענה כוללני לטיפול בכאב כרוני. במדיקה שמים דגש על כך שהמענה יהיה מהיר על מנת להקל על הסובלים.

המענה לפניות במוקד הטלפוני 2147*

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;