1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

סער מתחייב לקדם נישואים נגד ההלכה "תפיסה ליברלית"

מצא ממשלה אלטרנטיבית? בעוד גדעון סער נתפס כדמות מסורתית שמסוגלת אוטומטית לבחור במפלגות החרדיות כפרטנריות לממשלה בראשותו, היום הוא עושה צעד אחד אחורה כאשר הוא מכריז כי ממשלתו תעניק שוויון זכויות לכל האזרחים כל אלה האסורים ע"פ ההלכה היהודית | לצד זאת, שינה דעתו באשר לפתיחת מרכולים בשבת

יאיר כלפה, ד' שבט תשפ"א 17/01/2021 17:31

רק לא "חרדים"? גדעון סער גדעון סער צילום: Yonatan Sindel/Flash90

16 ימים לסגירת הרשימות, ובשעה שרשימתו עדיין לא נסגרה, גדעון סער שצריך את החרדים כדי להקים ממשלה מסתבך היום, כשנשאל בנושאים נגד ההלכה, תחילה התחמק אך בעקבות התקפה פוליטית משולבת מרון חולדאי, יאיר לפיד ומשה יעלון הוא שיגר התחייבות.

הערב (ראשון) הודיע יו"ר 'תקווה חדשה' גדעון סער כי לאחר הבחירות במסגרת כל תפקידיו הממלכתיים הוא יקדם זכויות שוויוניות לכלל האזרחים ללא הבדל דת גזע ומין וזאת בניגוד להלכה היהודית, כך במשרד הפנים ובמשרד החינוך.

סער מתחייב היום כי בזמן שיש מי "שמפזר הבטחות חסרות כיסוי – ויש מי שעשה פעמים רבות שינויים בפועל" למען אותן קהילות תועבות נגד ההלכה היהודית והתורה, כשהוא מתחייב כי "ממשלת תקווה חדשה בראשות גדעון סער תפעל למען זכויות נושאים נגד ההלכה (ציטוט מכובס לקורא החרדי א.ק.), במעשים, כחלק מתפיסת עולם ליברלית. לא ככלי להפקת רווחים פוליטיים".

דברים אלה ירחיקו את סער משותפות עם הסיעות החרדיות בזמן שהוא חייב את תמיכתם כדי להקים ממשלה ולא לשבת
תחת ראש הממשלה בנימין נתניהו, דבר שהפך לדגל הפוליטי של התמודדותו לכנסת ה-24.

מוקד יותר היום התייחס סער לנושא פתיחת עסקים בשבת ואמר: "עמדתי איננה שוללת באופן עקרוני פתיחה של מרכולים בשבת, זה צריך להתבצע באופן של איזונים. כל רשות מקומית בוחרת כיצד היא תקיים את האיזונים האלה. לא לכל מקום יש את אותו האופי. האמירה המחייבת אותי – בממשלה בראשותי לא תהיה כפייה כלשהי, לרבות כפייה דתית".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בושה וחרפה כשישראל יורדים, יורדים מטה מטה  (ל”ת)

  דוד

 2. לכל מי שעדיין לא הצליח להבין ולהתעורר, הממשלה הבאה שתקום תהייה הרבה יותר נוראית מהממשלה בחברות לפיד. של לפני כ13 שנה. אין באמת משהו שאפשר לעשות נגד זה במיוחד בזכותם של ה"חרדים" בכנסת שרק גרמו לעוון כבד לציבור שלם. ועשו כלום חוץ מלהעביר גרושים לישיבות ולמקורביהם. שגם זה לא נמצא בראש סדר העדיפויות של הציבור היום  (ל”ת)


 3. צריך עיון  

  שלמה

 4. סער תתבייש  


  • סער 

   שימי

;