1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

הנסיעה על האופניים הסתיימה בחדר הניתוח

ילד בן 11 נפגע בבטנו בצורה קשה מכידון האופניים, הרופאים שנתחו אותו פנו אל הנערים: "פגיעה מכידון האופניים היא פגיעה נפוצה העלולה להסתיים במצבים קשים ואף מסכני חיים. בעת רכיבה על אופניים חשוב להקפיד על כללי בטיחות מצילי חיים"

אהרן מילר, ד' שבט תשפ"א 17/01/2021 21:00

רק בן 11 מיון ילדים ביה"ח מאיר מיון ילדים ביה"ח מאיר צילום: ביה"ח מאיר

ילד בן 11 הובהל אמש לחדר ניתוח, לאחר שנפגע בבטנו מכידון האופניים עליו רכב, הילד פונה על ידי כוחות ההצלה למרכז הרפואי מאיר בכפר סבא, עקב חבלת בטן קשה ומסוכנת. ועבר ניתוח חירום במהלך הלילה לתיקון דופן הבטן ומצבו יציב.

בבית החולים 'מאיר' סיפרו: "הילד הגיע עם חבלת בטן חודרנית קשה במיוחד. צוות המיון קיבל את הילד והעניק לו טיפול ראשוני. במהלך הלילה הוא נותח על ידי רופאי כירורגית ילדים לתיקון דופן הבטן וכעת הוא מאושפז להמשך השגחה ביחידה לטיפול נמרץ ומצבו יציב".

ד"ר אהוד רוזנבלום, מנהל המחלקה לרפואה דחופה - מיון ילדים וד"ר דגנית אדם כהן, מנהלת טיפול נמרץ ילדים במרכז הרפואי 'מאיר' מקבוצת כללית, הדגישו לאור המקרה המזעזע: "פגיעה מכידון האופניים היא פגיעה נפוצה העלולה להסתיים במצבים קשים ואף מסכני חיים. בעת רכיבה על אופניים חשוב להקפיד על כללי בטיחות מצילי חיים".

רוזנבלום וכהן הוסיפו ופרטו: "מעדיפים לרכוב בשבילי אופניים או ברחובות שאין בהם תנועה סואנת; חובשים קסדה בכל רכיבה ומתקינים אמצעי נראות: מחזירי אור, פנסים ופעמון; אין לשוחח בטלפון נייד או להאזין למוזיקה בעת רכיבה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;