1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

הממשלה אישרה: בידוד במלונית לשבים מהאמירויות

לאור נתוני התחלואה הגבוהים בכמה מדינות והתפשטות המוטציה הדרום אפריקאית בהן, הממשלה החליטה כי החל מהלילה השבים מהם חייבים בבידוד במלונית. במקביל הוחלט להאריך בשבועיים את חובת הבידוד במלונית לכל מי שחוזר מכל מדינה בעולם

קובי ברקת, ד' שבט תשפ"א 17/01/2021 23:53

הזינוק המדאיג בהדבקה אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: pixabay

הממשלה אישרה הערב (ראשון) כי החל מהלילה בשעה 1:00 יחויב כל מי שחוזר מאיחוד האמירויות ומברזיל בבידוד במלונית, כולל כל מי ששהה בברזיל ב-14 ימים האחרונים. ההחלטה תהיה בתוקף עד ליום 27.1.21.

בנוסף, החלטה דומה שהתקבלה לגבי השבים מדרום אפריקה וזמביה הוארכה ב-10 ימים נוספים, עד ל-27.1.21.

ההחלטה התקבלה לאור נתוני התחלואה הגבוהים במדינות הללו והתפשטות המוטציה הדרום אפריקאית בהן.

במקביל הוחלט להאריך בשבועיים את חובת הבידוד במלונית לכל מי שחוזר מכל מדינה בעולם, אלא אם הסכים להיבדק עם הכניסה לארץ ולהתחייב לבצע בדיקה נוספת לאחר 9 ימים (שאז יבוצע הבידוד בבית), וזאת עד ליום 1.2.21.

מוקדם יותר הערב דווח כי בחור ישראלי עלה לטיסה מדובאי לנמל התעופה בן גוריון, למרות שידע שהוא חולה ואף נשא תסמינים, וכשהגיע לארץ התברר שהוא נושא את המוטציה הדרום אפריקאית.

על פי הדיווח, על הטיסה שבה שהה החולה שהו 100 נוסעים נוספים. כידוע, המוטציה הדרום אפריקאית מדביקה במהירות שיא - פי כמה וכמה מהמוטציות הרגילות, וכעת מנסים במשרד הבריאות לאתר את המגעים. במפקדת אלון בפיקוד העורף קיבלו את רשימת הנוסעים, והם פועלים כעת לאיתור כל אחד מהם, ומוודאים שלא נדבקו במוטציה הדרום אפריקנית. 

עד כה הצליחו במפקדת אלון לאתר 20 מגעים, ולמרות שהם אמורים להיות בבידוד הם יצרו מגעים עם 180 איש שונים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;