1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

משלמים מחיר: פורצי הקפיטול פוטרו מעבודתם

תומכי טראמפ שהשתתפו בפריצה לבניין הקפיטול בפריצה ב-6 בינואר, בעת הצבעת הנבחרים על מינוי ג'ו ביידן לנשיא, פוטרו מעבודתם | עוד ועוד סיפורים על פיטורים מעבודה של אלו שפרצו פנימה הולכים ונערמים מיום ליום

יענקי פרבר, ה' שבט תשפ"א 18/01/2021 13:09

הפכו לעבריינים אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: unsplash

אחות מקנטאקי פוטרה, לאחר שהודתה כי נכנסה לקפיטול במהלך המהומות האלימות, למרות פיטוריה, הצהירה שתעשה זאת שוב, אם תידרש לכך.

לורי וינסון, ממורגנפילד שבמדינת קנטאקי, אמרה לערוץ WFIE: "שמחה שהשתתפתי בהתפרעות ב-6 בינואר כי זה רגע שאני אזכור מעכשיו ועד 30 שנה".

"אנשים שאלו אותי אם אני מצטערת שעשיתי את זה", אמרה וינסון. "בהחלט אני לא, אני לא מצטערת על זה, הייתי עושה את זה שוב מחר" אמרה. וינסון אמרה כי היא פוטרה מעבודתה כאחות במדינת אינדיאנה, ב-8 בינואר.

למרות היותה מובטלת, היא אמרה שאין לה שום חרטה. "הייתי שם בהפגנה שלווה וזה מה שעשיתי, הרגשתי שלא עשיתי שום דבר לא בסדר ולא אשנה את זה". האחות הוסיפה שהיא הרגישה כמו תיירת בקפיטול וטענה כי המשטרה לא מנעה מההמון להיכנס לבניין. וינסון מצטרפת לרשימה ארוכה של אנשים שפוטרו מעבודתם לאחר שזוהו נכנסים לבניין הקפיטול בוושינגטון הבירה.

"הדלתות היו פתוחות, אנשים נכנסו רגיל, לא היו שום שלטים שעליהם היה כתוב 'אל תיכנס', לא היו שוטרים שאמרו אל תיכנס, אז נכנסנו". וינסון אמרה כי ה-FBI פנה אליה אך טרם הואשמה בפשעים פדרליים.

יותר מ-125 בני אדם שהשתתפו בפריצה, נעצרו באשמת גניבה, כניסה בלתי חוקית לקפיטול והחזקת נשק. במהלך המהומות נהרגו שישה, ביניהם שני שוטרים ממשטרת הקפיטול.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;