1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

ההצעה של נתניהו לסמוטריץ׳ ובן גביר בתמורה לאיחוד

15 ימים לסגירת הרשימות, והקרע בציונות הדתית הולך ומחריף, במידה ולא יתאחדו - חלקם יהיו מתחת לאחוז החסימה | בעקבות הנתק, ראה"מ הציע ליו"ר 'עוצמה יהודית', שבמידה ויתאחד עם סמוטריץ', יעניק למפלגה פי שניים מכוחה הפוליטי. ומה הגיב סמוטריץ'?!

יאיר כלפה, ה' שבט תשפ"א 18/01/2021 11:32

"אייטם מעליב" בצלאל סמוטריץ\איתמר בן גביר בצלאל סמוטריץ\איתמר בן גביר צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

למרות שנפרד מבנט כבר לפני שבוע, בצלאל סמוטריץ' עדיין לא התאחד לרשימה אחת יחד עם איתמר בן-גביר ו-'עוצמה יהודית' או מפלגות אחרות בציונות הדתית. בשל כך, נתניהו מנסה לאחד בין שניהם ומציע לבן-גביר בתמורה לחבירה עם סמוטריץ', שהיחס למפלגה מאוחדת יהיה ביחס של פי 2 מכוחה הפוליטי, מה שאומר בשטח- פי 2 בחלוקת התפקידים.

על פי פרסומה של דפנה ליאל, אם למשל המפלגה המאוחדת תקבל 4 מנדטים, נתניהו ייתן לה במשא ומתן הקואליציוני משקל של מפלגה השווה 8 מנדטים.

אך הבוקר (שני), סמוטריץ' דוחה את הדיווח ב'כאן רשת ב': "מעבר לזה שזה קשקוש, אני לא שוחחתי עם נתניהו מאז שיצאתי לאופוזיציה ולא עם מי מאנשיו, אבל יש משהו מעליב באייטם הזה כי זה לייחס לי אחרי 6 שנים טיפשות כזו שאני אאמין להבטחות כאלו של ראש הממשלה שכתובות על הקרח".

מנגד בן גביר הגיב להצעה ב'קול ברמה': "לא אגיד אם רה"מ או מי מטעמו דיבר איתי, רק אגיד שברור שהאינטרס של הליכוד הוא שתקום ממשלת ימין של 61, והדרך לשם עוברת דרך איחוד בימין".

חוץ מהדיווח, זו לא ההתערבות היחידה של נתניהו במגזר הדתי. גם התמודדותה של חגית משה לראשות הבית היהודי, הגיעה לאחר שיחה מצידו של נתניהו, ששכנע אותה להתמודד בכדי למנוע חיבור של הבית היהודי והימין החדש, במידה וניר אורבך ייבחר לראשות המפלגה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מיקומים  


 2. סמוטריץ ובן גביר עלו והצליחו רק לעם אכפת באמת מהיהדות  


 3. צריך איחוד!!!!  


  • צודק בהחלט 

   אלישע

 4. לכו על חיבור  

  אני

 5. בן גביר קיבל בבחירות הקודמות 20,000 קולות. עכשיו לא יקבל אפילו 5,000.  (ל”ת)

  טוחנים מים

  • מניין לך 

   מ.ל.ה.

 6. ץבעזרת ה' ימין  

  תתאחדו למען ה'

 7. האיחוד = שמירה על אינטרסים חיוניים לעם ישראל. תעלו על הרכבת בזמןןןןן  (ל”ת)

  צדק

;