1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

מזעזע: יולדת חרדית חלתה בקורונה ומאושפזת במצב קריטי

קרעו שערי שמים: בשעות אלו נאבקים על חייה של יולדת חרדית בת 35, שחלתה בנגיף הקורונה ונמצאת במצב קריטי • בעקבות מצבה הוחלט ליילדה - התינוק מונשם במצב יציב • שתי הריוניות נוספות מאושפזות עם קורונה בלניאדו ובשיבא ומצבן קשה • "גל אלים וקשה יותר מקודמיו"

קובי בורנשטיין, ה' שבט תשפ"א 18/01/2021 22:53

נוספות מאושפזות במצב קשה ניתוח בבית החולים וולפסון ניתוח בבית החולים וולפסון צילום: צילום נתי שוחט / Flash90

יולדת חרדית בת 35 מאושפזת במצב קריטי בבית החולים בילינסון בפתח תקווה לאחר שחלתה בקורונה ומצבה הסתבך.

האישה הייתה מאושפזת בבית החולים לניאדו שבנתניה והועברה במהלך היום לבילינסון לאחר שחלה הדרדרות במצבה. בעקבות מצבה, מיד עם הגעתה החליט הצוות הרפואי להנשימה עקב מצבה הקשה וליילדה בדחיפות.

בשעה האחרונה הסתיים הניתוח הקיסרי. התינוק במצב יציב, מונשם, והועבר לפגיית מרכז שניידר לרפואת ילדים. היולדת במצב קריטי בטיפול נמרץ קורונה שבמתחם האשפוז התת קרקעי בבילינסון והרופאים נאבקים על חייה. נציין כי ליולדת אין מחלות רקע וזה הריונה השביעי

פרופ' ארנון ויזניצר, מנהל בית החולים לנשים אמר כי "מדובר בגל אלים וקשה יותר מקודמיו הפוגע גם באוכלוסיית נשים בהריון צעירה". ד"ר איליה קגן, מנהל טיפול נמרץ קורונה בילינסון אמר כי "מצבה של היולדת קשה מאוד ולא יציב. היא נמצאת בסכנת חיים ממשית ואנחנו נאבקים על חייה". 

המשפחה מתחננת לציבור שיקרע שערי שמיים לרפואת היולדת חיה רבקה בת לאה והתינוק בן חיה לאה בתוך שאר חולי ישראל.

בתוך כך, לבית החולים לניאדו בנתניה הגיעו במהלך 36 השעות האחרונות שתי נשים בהריון חיוביות לקורונה, במצב נשימתי קשה. אחת מהן נותחה ניתוח חירום והיא כעת מורדמת ומונשמת בטיפול נמרץ קורונה ומצבה קשה. 

השנייה, באמצע שנות ה-30 לחייה הנמצאת בשבוע ה-21 להריונה, הועברה מלניאדו למחקלת טיפול נמרץ קורונה בשיבא-תל השומר, עקב החמרה במצבה. היא נתמכת על ידי מכשיר לסיוע נשימתי לא פולשני ואינה מורדמת. מצבה קשה.

כזכור, ביום שישי דווח כי צוות מחלקת טיפול קורונה ורופאי נשים נאבקים על חייה של אישה בת 31 אז עוד בחודש השביעי להריונה שחלתה בקורונה ומצבה הידרדר.

האישה, תושבת ירושלים, חלתה בקורונה מספר ימים מוקדם יותר. בשעות הלילה של יום שישי הידרדר מצבה והיא פונתה על ידי אמבולנס של מגן דוד אדום לבית החולים בילינסון, שם היא הורדמה והונשמה.

ביום ראשון האחרון פנה בעלה לציבור ואמר "ביליתי פה את כל השבת, הייתי פה בחניון הזה... בתוך תחושות לא פשוטות, שעות לא קלות עוברות עלינו, יש לי בבית חמישה ילדים יש לי עוד בן חדש, נמצא כאן בטיפול נמרץ בשניידר, אני מבקש ממכם, שהילד יכיר את אימא שלו" אמר האב לכלי התקשרות כשהרופאים מנסים לתמוך בו.

כשקולו נשנק המשיך האב וביקש: "בבקשה מכם כל מי ששומע אותי שיש לו לב בבקשה, תעשו משהו טוב בשביל הבן שלי שיכיר את אימא שלו, שתהיה לו אימא בבית, אם אתם יכולים בקשה מעשה טוב אחד, לוותר לשני, לא לכעוס. האישה מעצבנת אותך תבליג בבקשה לזכות אשתי ששוכבת פה בטיפול נמרץ". 

"אני יצאתי מפה עכשיו, אני לא מאחל לאף אחד להיכנס למחלקה הזאתי, פשוט מצמרר ואני לא מאחל לאף אחד לעבור שעות נוראיות שאתה מרגיש שהחיים תלויים על בלימה אתה לא יודע מה הולך להיות הרגע הבא, החיים יכולים להיחרב בדקה אחת הכל יכול פשוט להשתנות", אמר האבא בבכי וסיים: "אני חוזר ומבקש לרפואת אשתי רחל נעמי בת אסתר חנה אם אתם יכולים להגיד פרק תהילים אחד או לעשות מעשה טוב אחד, אני מאד מאד אודה לכם".

שמם לתפלה רחל נעמי בת אסתר חנה והרך הנולד בן רחל נעמי לרפואה שלמה בתוך שאר חולי ישראל.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חתונות המוניות  


  • ומה עם עיכוב בטיפול רפואי הולם 

   מ.

  • או הנה המשגיח שיודע למה הם הגיעו למצב הזה תתפלל תשתף בצערם ותסתום (ל”ת)


  • אני עדה לכך שמי שמפורסמות פה- 2 הנשים שמרו מאוד! וחוצמיזה- מה את\ה יודע\ת? צריך להתפלללללללללללללללללללללללללללללללללללל (ל”ת)


 2. חיה רבקה או חיה לאה?  


 3. ״לידת קורונה״  


 4. כואב הלב. אבל צפוי. היהירות המגזרית כלפי המחלה שה' שלח נותנת סימנים.  


 5. זעקו לשמיים בית הצדיק דירת גג מפוארת קומה 17 דירה 77 במגדל החיים גבעת שמואל צופה ומביט צפונה נגבה ימה וקדמה כך יעשה לצדיק גוזר אשר ה' חפץ ביקרו.  (ל”ת)


 6. זה על הגב שלכם בחדרי חרדים שקראתם לא להלשין !!!  

  נועלה

 7. ברוטר מופיע שיש 9((!)  

  מירי

 8. ה' מקדים תרופה למכה, לכן הגדיל מאד את שטח גן העדן...  

  שריר

;