1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

הקורונה מכה באכזריות: נשים צעירות ותינוקות מאושפזים במצב קריטי

הגל הנוכחי מורגש בעצמה יותר מקודמיו. התחלואה שהולכת ומתגברת, למרות הסגר ההרמטי. לצד זאת, רוב החולים - צעירים ממש, ללא מחלות רקע או בעלי סיכון מיוחד. בשעות אלו נלחמים הרופאים בבתי החולים להציל חייהם של יולדות, נשים בהריון, בחור ישיבה וגם תינוקת בת שנתיים

קובי בורנשטיין, ו' שבט תשפ"א 19/01/2021 07:20

הרופאים נלחמים על חייהם מחלקת קורונה בשערי צדק מחלקת קורונה בשערי צדק צילום: נתי שוחט, פלאש 90

הקורונה מכה ללא רחם: אם חשבנו שהנגיף מכה רק במבוגרים, בימים האחרונים נוכחנו לראות כי היא מכה גם בצעירים - ובאכזריות. בשבוע האחרון אושפזו במצב קשה תשע נשים חרדיות הריוניות לאחר שנדבקו בנגיף - חלקן במצב קריטי. חלק מהנשים יולדו בשל מצבן והתינוקות מאושפזים במצב קשה אף הם. בנוסף, בימים האחרונים התקבלו מספר דיווחים על נערים צעירים ללא מחלות רקע שאושפזו במצב קשה.

ביום שישי האחרון דווח כי צוות מחלקת טיפול קורונה ורופאי נשים נאבקים על חייה של אישה בת 31 אז עוד בחודש השביעי להריונה שחלתה בקורונה ומצבה הידרדר.

האישה, תושבת ירושלים, חלתה בקורונה מספר ימים מוקדם יותר. בשעות הלילה של יום שישי הידרדר מצבה והיא פונתה על ידי אמבולנס של מגן דוד אדום לבית החולים בילינסון, שם היא הורדמה והונשמה ובשל מצבה הוחלט ליילדה. התינוק הועבר במצב קשה לטיפול נמרץ ילודים.

ביום ראשון האחרון פנה בעלה לציבור ואמר בבכי "ביליתי פה את כל השבת, הייתי פה בחניון הזה... בתוך תחושות לא פשוטות, שעות לא קלות עוברות עלינו, יש לי בבית חמישה ילדים יש לי עוד בן חדש, נמצא כאן בטיפול נמרץ בשניידר, אני מבקש ממכם, שהילד יכיר את אימא שלו" אמר האב לכלי התקשרות כשהרופאים מנסים לתמוך בו.

אתמול בערב דווח כי יולדת חרדית בת 35 מאושפזת במצב קריטי בבית החולים בילינסון בפתח תקווה לאחר שחלתה בקורונה ומצבה הסתבך. האישה הייתה מאושפזת בבית החולים לניאדו שבנתניה והועברה במהלך היום לבילינסון לאחר שחלה הדרדרות במצבה. בעקבות מצבה, מיד עם הגעתה החליט הצוות הרפואי להנשימה עקב מצבה הקשה וליילדה בדחיפות.

לאחר מספר שעות הסתיים הניתוח הקיסרי. התינוק במצב יציב, מונשם, והועבר לפגיית מרכז שניידר לרפואת ילדים. היולדת במצב קריטי בטיפול נמרץ קורונה שבמתחם האשפוז התת קרקעי בבילינסון והרופאים נאבקים על חייה. נציין כי ליולדת אין מחלות רקע וזה הריונה השביעי.

פרופ' ארנון ויזניצר, מנהל בית החולים לנשים אמר כי "מדובר בגל אלים וקשה יותר מקודמיו הפוגע גם באוכלוסיית נשים בהריון צעירה". ד"ר איליה קגן, מנהל טיפול נמרץ קורונה בילינסון אמר כי "מצבה של היולדת קשה מאוד ולא יציב. היא נמצאת בסכנת חיים ממשית ואנחנו נאבקים על חייה". 

בתוך כך, מבית החולים לניאדו בנתניה דווח כי הגיעו אליהם שתי נשים בהריון חיוביות לקורונה, במצב נשימתי קשה. אחת מהן נותחה ניתוח חירום והיא כעת מורדמת ומונשמת בטיפול נמרץ קורונה ומצבה קשה. השנייה, באמצע שנות ה-30 לחייה הנמצאת בשבוע ה-21 להריונה, הועברה מלניאדו למחקלת טיפול נמרץ קורונה בשיבא-תל השומר, עקב החמרה במצבה. היא נתמכת על ידי מכשיר לסיוע נשימתי לא פולשני ואינה מורדמת. מצבה קשה.

מנהלת היחידה לטיפול נמרץ, ד״ר יעל חביב אמרה כי "בגל הזה אנחנו נתקלים בעוד ועוד מקרים של אנשים צעירים עם תחלואה קשה שהמחלה בהחלט פוגעת בהם עד מצב של סכנת חיים. זו לא עוד מחלה של מבוגרים עם מחלות רקע".

בנוסף, ילדה בת שנתיים וחצי פונתה למחלקת טיפול נמרץ קורונה בבית החולים לאחר שנדבקה בקורונה. הנגיף גרם לה לסיבוך נשימתי קשה ובשל כך היא נזקקת לעזרה נשימתית.

מוקדם יותר אמש דווח כי נער בן 16 אושפז במצב קשה בבית החולים קפלן שברחובות לאחר שנדבק בקורונה. הנער ללא מחלות רקע. מנהל טיפול נמרץ ילדים במרכז הרפואי קפלן, ד"ר אלי שפירו, התייחס למקרה ואמר כי "חל שיפור במצבו הנשימתי של הנער, אך עם זאת הוא עדיין מורדם בהנשמה לא פולשנית. חשוב להבין שהמגפה לא מאחורינו והיא עלולה להיות קשה גם בקרב מתבגרים".עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מגזר מופקר  

  חרדי

  • אשמים חשופי הפנים ומנהיגיהם שעד עתה ממשיכים להדביק ללא רחם (ל”ת)

   טור נוקב על הנרצחים בבלז

 2. אבא תרחם  

  ,תהילה

  • אבא אומר שלא בא לו (ל”ת)


  • אין רחמים על רשעים 

   החיים

 3. כעת הם מסכנים את נשותיהן ואמותיהן?  

  עקיבא

 4. ‏כרחם ‏אב על בנים ‏כן תרחם ה׳ ‏עלינו  (ל”ת)


  • חבל על בזבוז הזמן שלך 


 5. ה  

  שלמה

 6. קורונה זה האיידס של החרדים  (ל”ת)

  אתם כת טמאה

 7. ההפקרות של החסידים ואנשי הפלג הוא הוא בלתי מובן.  (ל”ת)

  מיכאל

 8. הבעלים רוקדים במסיבות והנשים מונשמות  (ל”ת)


 9. רפואה שלמה לכל חולי עמו ישראל  (ל”ת)

  מהצפון

 10. חוסר מנהיגות ?  

  יעל

 11. הציבור ומנהיגיו שהביאו אותנו למצב הנורא  

  מדהים

 12. נראה כי זה כבר לא הקורונה, אלא מלאך המוות ,,,  

  שריר

 13. אולי כעת יתחילו לשמור  

  נעבך

 14. תחליפו פאה למטפחת  (ל”ת)

  ליטאי

 15. הקורונה מכה באכזריות: נשים צעירות ותינוקות מאושפזים במצב קריטי  

  בניחותא

 16. כותרת מקוממת, הבעיה אצלנו כפולה ומכופלת!!!! למה לא להגיד את האמת  

  אבריימי

 17. זה כמו מכחישי השואה  (ל”ת)

  מכחישי קורונה

 18. תגובה  


 19. פיקוח נפש  

  פיקוח נפש

 20. שמות לתפילה  

  יואל

 21. החרדים רוצחים אחד את השני. ה' שמור. איזה מגזר מופקר.  (ל”ת)


 22. ומצד שני נבערים מתקהלים בהמונים ורוקדים בחתונות נסתרות.  (ל”ת)

  משה

 23. איך ידיעה כזאת לא נמצאת בכותרת הראשית?????  


 24. עוד נשלם על ההתרסה הזו ביוקר. בתחום הפוליטי אחרי הבחירות.  (ל”ת)

  נח

 25. מעניין מאוד מאז התחילו החיסונים המצב החמיר ממממ אולי כן צריך לחשוש לדברי המתנגדים לחיסונים  (ל”ת)


;