1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. בחירות 2021

ליצמן במתקפה על סער: "פגיעה במסורת כדי לגרוף קולות"

השר נגד סער: הבוקר יוצא השר ליצמן במתקפה בדברים שפורסמו בביטאון אגודת ישראל 'המודיע' כנגד יו"ר תקוה חדשה גדעון סער, שהצהיר כי הוא לא שולל פתיחת מרכולים בשבת | "לא נאפשר פגיעה בשבת קודש

ארי קלמן, ו' שבט תשפ"א 19/01/2021 10:20

"החרדים או לפיד" גדעון סער גדעון סער צילום: גילי יערי, פלאש 90

השר יעקב ליצמן במתקפה חריפה בהתייחסו לדברים שאמר השבוע יו"ר תקווה חדשה גדעון סער, כי הוא לא שולל פתיחת מרוכלים בשבת, בראיון ברשת ב' "עמדתי איננה שוללת פתיחת מרכולים בשבת, זה צריך להתבצע באופן של איזונים", תוך שהוא מציין, "בממשלה בראשותי לא תהיה כפייה כלשהי, לרבות כפייה דתית".

בתגובה השר יעקב ליצמן תוקף את סער בדברים שפורסמו הבוקר בביטאון 'המודיע', כשהוא מבהיר: "דברי סער בעד פתיחת מרכולים בשבת רח”ל, מהווים הצהרת כוונות מסוכנת באשר לדרכו הפוליטית ועמדותיו הצפויות בנושאי דת ומסורת ישראל".

ליצמן מבהיר בדבריו כי "שמירת שבת קודש במרחב הציבורי היא ערך עליון עליו נאבקנו לאורך הדורות ולא נאפשר פגיעה בשבת קודש". תוך שהוא מבהיר כי הסיעה לא תשתף פעולה עם אלה "הרואים פגיעה במסורת ישראל כר פוליטי נוח לגרוף קולות", נכתב.

השר ליצמן התייחס גם להצהרה של גדעון סער, כי הוא רואה ביאיר לפיד שותף פוליטי אפשרי, ואמר כי "כפי שהיה עד היום, מי שירצה להקים ממשלה יצטרך לבחור, בין הסיעות החרדיות לבין ’יש עתיד’ בראשות לפיד, שכן אנו לא נוכל לשבת עם לפיד בממשלה בשום צורה שהיא".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. גַּם כִּי תַרְבּוּ תְפִלָּה אֵינֶנִּי שֹׁמֵעַ, יְדֵיכֶם דָּמִים מָלֵאוּ.  (ל”ת)


  2. סער הוא עוד כלומניק, שלא מוכר כלום, מלבד עניבה וחליפה יפה, וחיוך יפה, אבל למעשה לא הוכיח כלום בחייו  

    יואל

;