1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

קורונה: מוטציה חדשה התגלתה בגרמניה

אם חשבנו כי שבענו ממוטציות אחרי זו הבריטית, הברזילאית והדרום אפריקנית, הרי שבימים האחרונים מתקבלים דיווחים מבתי החולים בגרמניה על מוטציה חדשה נוספת שנחקרת בימים אלו

קובי בורנשטיין, ו' שבט תשפ"א 19/01/2021 11:41

הרביעית במספר מעבדה. אילוסטרציה מעבדה. אילוסטרציה צילום: unsplash

כחודש לאחר שהתגלתה המוטציה הבריטית ומספר שבועות לאחר שהתגלתה המוטציה הדרום אפריקאית, מוטציה חדשה ולא מוכרת של קורונה זוהתה בגרמניה.

בבית חולים Garmisch-Partenkirchen, עיירת סקי בווארית התגלתה מוטציה חדשה ולא מוכרת של הנגיף - כך דיווחה ביום שני התקשורת המקומית.

על פי הדיווח, בית החולים גילה ביום שלישי שעבר תוצאות חריגות בבדיקת קורונה שהראו כי לא מדובר באחת מהמוטציות המוכרות. הדגימות נשלחו לבית החולים Charité בברלין ולא ברור מה רמת השפעתן.

נזכיר, כי למרות הסגר המקיף ונתוני ההתחסנות לקורונה משביעי הרצון, תרחיש האימים שיוצג היום לשרים חוזה כי למרות הכל נראה בישראל גל תחלואה גדול וקשה - אף יותר מהגלים האחרונים, בחודשים מרץ-אפריל.

על פי הדיווח בחדשות 12, במודל שיוצג לשרים יובא כי גם אם הקורונה תחלוף, המוטציה - שמתפשטת במהירות שיא, עלולה להתפשט בארץ ולמעשה להחליף את הנגיף הקיים וכל החולים יחלו בה.

בעקבות כך צפוי גל תחלואה קשה מאוד באביב, ייתכן ואף קשה מקודמיו. גם המודל של פרופ' ערן סגל מצביע על כך שבאמצע מרץ עלולים להיות בישראל 8,000 מאומתים ביום ו-400 חולים קשה. 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. איפה שמחסנים מתגלות מוטציות... מעניין. אולי זה קשור לחיסונים-חיסולים?  (ל”ת)

    ימים יגידו

  2. כמה חוסר ידע והבנה יש לכם. נגיף הקורונה עבר כבר יותר מ3500 מוטציות. נגיפים שעוברים מוטציות זה דבר כל כך נפוץ וזה קורה במהירות. הסיבה היחידה לכך שמדגישים את המוטציות הללו היא משום שהן הרבה יותר מדבקות. ואפשר לומר שאת לא מוטציה חדשה כבר. כי עד שגילו אותה יש כרגע אחת חדשה שטרם גילו.  (ל”ת)


;