1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

מסתמן: הנשים שמאושפזות במצב קשה נדבקו במוטציה

בעקבות התחלואה הקשה בקרב נשים צעירות ונערים, גורם בכיר במערך הקורונה טוען כי לכאורה יש קשר ישיר בין המוטציה לכך שצעירים נפגעים במצב קשה • "קורונה זו כבר לא מחלה של מבוגרים"

קובי ברקת, ו' שבט תשפ"א 19/01/2021 17:23

"כבר לא מחלה של מבוגרים" מחלקת קורונה בבית החולים איכילוב מחלקת קורונה בבית החולים איכילוב צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

בעקבות מצבן הקשה של עשר נשים בהריון שאושפזו בבתי החולים בימים האחרונים לאחר שנדבקו בקורונה כמו גם מספר נערים צעירים שחלו בקורונה ואושפזו במצב קשה גם הם, גורם בכיר במערך הקורונה עמו שוחחנו טוען בשיחה ל'בחדרי' כי לכאורה יש קשר ישיר בין המוטציה לכך שצעירים נפגעים במצב קשה.

"אל תצטט אותי בשמי", הוא אמר "כי זה לא מאובחן עדיין, אבל אנחנו רואים בגל הזה תופעה שלא נראתה כמוה בגלים הקודמים, הן בשיאי החולים במצב קשה והן בהידרדרות במצבם של צעירים. אני רואה בכך קשר ישיר למוטציה ואנחנו עכשיו בודקים אם זה אכן כך ואם כן - איזו מהמוטציות היא הגורמת לתחלואה הקשה".

לדבריו, "אנשים מפחדים להתחסן בגלל כמה פושעים שהחליטו לצאת נגד החיסונים והם לא מבינים שבכך שהם לא מתחסנים הם עלולים לגרום לעצמם נזק בלתי הפיך עד כדי מוות. קורונה זו כבר לא מחלה של מבוגרים. תעשו סיבוב במחלקות הקורונה, תראו את האנשים משוועים לטיפת אוויר, את הצוות הרפואי הקורס תחת העומס ואת הנפטרים, תעשו חסד עם עצמכם, אני מתחנן, לכו להתחסן".

קרא עוד בנושא:

 • הרופאים נלחמים על חייהם > הקורונה מכה באכזריות: נשים צעירות ותינוקות מאושפזים במצב קריטי 

 • מקרה שלישי בשלושה ימים > מזעזע: יולדת חרדית חלתה בקורונה ומאושפזת במצב קריטי

כאמור, במשרד הבריאות בודקים האם יש לכך קשר למוטציות. על פי הדיווח בכאן 11, במעבדה המרכזית לנגיפים של משרד הבריאות, נערכות בדיקות PCR לדגימות הנשים לוריאנט הבריטי, וכן ריצוף גנטי לוריאנט הדרום אפריקני. כמו כן, יבדקו במעבדה אם הצעירים שאושפזו במצב קשה בבתי החולים נדבקו באחת המוטציות.

בראיון לרשת ב אמר המשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופסור איתמר גרוטו כי למרות שמפתחות החיסונים וארגוני הבריאות בעולם לא המליצו בעבר לאוכלוסיה זו להתחסן, זה משום שהן לא נבדקו במחקרים של המפתחות. עם זאת, במשרד הבריאות ממליצים כעת גם לנשים בהיריון להתחסן נגד הנגיף, על רקע המקרים האחרונים. גרוטו הוסיף כי "אנחנו יודעים שהיריון זה סיכון לקורונה, בגלל שיש הדבקה רחבה מאוד, רואים גם הרבה נשים שנדבקו. ממליצים לנשים בהיריון להתחסן".

בראיון לרדיו 103FM אמר מנכ"ל בית החולים הדסה פרופ' זאב רוטשטיין: "שימו לב שיש לנו צרה חדשה שלא התייחסנו אליה וזה הנשים בהריון. התרבו לנו מקרים של נשים בהיריון שנפגעות מהווירוס, בעיקר בשבועות המתקדמים של ההיריון, זה דבר שלא לקחנו בחשבון מבחינת החיסונים. יש איזו אי בהירות כי הניסויים שנעשו לא סיכמו את הנושא לגבי נשים הרות".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. עד מתי תימשך ההפקרות במגזר החרדי  

  תהמשיכו להפר את הכללים

  • טיפש לך תברר מה קורה בציבור הכללי לפני שתדבר הבעיה ששם משתיקים את הנתונים האמיתיים אז יהיה לך קשה לדעת את האמת (ל”ת)


 2. מסיבת הפתעה  

  יהודי

 3. נתוני אמת (כואבים) על השולחן  

  מוטקה

;