1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. אנ"ש

הילולת הרש"ש: בעקבות התחלואה לא יעלו השנה לציון

מנכ"ל מועצת בתי העלמין הרב צוריאל קריספל: אני קורא לציבור להישמע להנחיות מצילות החיים בכלל, ולא להגיע להר הזיתים ביום ההילולא בפרט

משה ויסברג, ו' שבט תשפ"א 19/01/2021 20:24

המקובלים לא יגיעו הילולת הרש"ש הקדוש זיע"א הילולת הרש"ש הקדוש זיע"א צילום: באדיבות המצלם

כמידי שנה ביום ההילולא של הרש"ש, אלפי יהודים עולים לשפוך שיח בציון הקדוש של הרש"ש בהר הזיתים. אולם השנה בשל מגפת הקורונה, לא תתקיים ההילולא בציון הקדוש.

 המקובלים שהיו מקיימים את המנין הגדול של תיקון הרש"ש ביום ההילולא בציון הקדוש, יקיימו אתו השנה בשל המגבלות, כל אחד ואחד במקום תפילתו.

 על פי המסופר הרש"ש עבד כשמש בית כנסת בישיבת המקובלים בית א-ל אצל ראש הישיבה - הרב גדליה חיון, שם התגלתה חכמתו וידיעותיו בתורה. עד שראש הישיבה לקח אותו לחתן לביתו. לאחר פטירת חותנו הוא עמד בראש הישיבה שבה למדו צדיקים וקדושים בחבורה שנקראה "חברת אהבת שלום"‏ ובין התלמידים שלמדו ממנו תורה באותה חבורה היו החיד"א,‏ הרב יום טוב אלגאזי‏, ר' חיים דילרוזה‏ ור' אברהם גרשון מקיטוב גיס הבעל שם טוב‏ תלמידים אלה היו כמעט בני גילו של הרש"ש‏ אך החשיבו את הרש"ש לרבם.

 הרש"ש חיבר סידור תפילה מיוחד שנפוץ ברחבי העולם היהודי, ומשמש עד היום סידור תפילה למקובלים.  תפילותיו של הרש"ש היו ספוגות באהבת ארץ ישראל. הרש"ש חיבר תפילה‏ בה מתאר ברגש רב את השכינה כאבה וצערה, ובה מבקש שלא יצא מארץ ישראל לחוץ לארץ וכן שלא יצא מירושלים לחוץ לירושלים.

 מנכ"ל מועצת בתי העלמין הרב צוריאל קריספל אמר: "עת צרה ליעקב וממנה יוושע. למרות שרבים מבקשים דווקא בימים אלו של המגיפה להתפלל בציון הקדוש. ברור לנו כפי הוראת גדולי ישראל, שהתפילות יתקבלו אם נשמור על הוראות הבריאות. אני קורא לציבור שלא לנסות להגיע לציון הקדוש ביום ההילולא. משטרת ישראל  תאכוף את ההוראות ולמנוע חלילה התקהלויות מסכנות חיים".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;