1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. תנצב"ה

המחנך של דושינסקיא נפטר לאחר שנות סבל

לפני עשר שנים חזר רבי נטע שלמה הכהן ויינברגר זצ"ל מפארי חסידות דושינסקיא ממות לחיים, הלילה הוא נפטר לאחר סבל רב ככל הנראה גם מנגיף הקורונה. מסע הלוויה הבוקר בירושלים

משה ויסברגז' שבט תשפ"א 20/01/2021 08:43

אביהם של בעלי המנגנים רבי נטע שלמה הכהן ויינברגר זצ"ל רבי נטע שלמה הכהן ויינברגר זצ"ל צילום: שלומי טריכטר

ברוך דיין האמת: אבל בחצר חסידות דושינסקיא עם פטירתו הלילה של המחנך הוותיק בחסידות הרה"ח רבי נטע שלמה הכהן ויינברגר זצ"ל מחשובי חסידי דושינסקיא שנפטר לאחר שנות סבל וייסורים וסיבוך שהגיע ככל הנראה מנגיף הקורונה שגרם להידרדרות במצבו והוא בן 70 בפטירתו. 

בחסידות דושינסקיא מתארים את פטירתו של ר' נטע כאבדה גדולה עד למאוד, חסיד המתאבק כעפר רגליו של האדמו"ר, רבי נטע אחד המתמידים בחבורה, השכים קום לעבוד את בוראו, ועד ערב לא פסיק פומיא מגרסיה, כחסיד לא ויתר על מקווה לפני התפילה, נוח לשמים ונוח לבריות, קיבל את כולם קטן כגדול בסבר פנים חבל על דאבדין.

חבריו המלמדים בחיידר מספרים בצער על אובדן של איש חמודות במיוחד, מידי בוקר קיבל את כולם בחדר תה ב'גיט מארגן' וחיוך בסבר פנים יפות שמסתיר כל כאב. 

היה מקורב וחביב ביותר על אדמו"רי בית דושינסקיא, ונודע כבעל תפילה ידוע בבית המדרש פאפא בירושלים.

המנוח זצ"ל הקפיד מידי שנה מאז שחזר לחיים מדום לב שעבר לפני כעשור, לעשות סעודת מצווה וסיום מסכתא לבני משפחה להודות להשם על הניסים שעבר.

עוד מספרים על המנוח רבי נטע ז"ל, תפילותיו לא נעשו כזקן ורגיל, אלא כל יום היו בעיניו כחדשים והתפלל מתוך סידור ובהתלהבות ובמתינות, היה מתקיים בו 'כל עצמותי תאמרנה' כפשוטו. 

בימים אחרונים הידרדר מצבו הנשמתי בני המשפחה הביאו רופאים שטיפלו בו בטיפול ביתי עד כמה שאפשר, אמש לאחר שמד הסטרוציה ירד, בהנחיית הרופא הוא פונה לבית החולים 'הדסה עין כרם' בירושלים לאחר שנפרד מילדיו כשדמעות זולגות מעיניו. 

זכה והשאיר אחריו בנים ובנות נכדים ונכדתו, ביניהם את בנו ר' אביגדור דניאל משב"ק אצל האדמו"ר מדושינסקיא, ובניו הזמרים ובעלי המנגנים ר' מיכאל ר' זאנוויל ור' יוסי לבית מקהלת 'מלכות'. 

מסע הלוויה הבוקר (רביעי) בשעה 10:30 מבית הלוויות שמגר בירושלים להר המנוחות שם ייטמן. 

בני המשפחה ישבו שבעה בביתו ברחוב שמואל הנביא 34 בירושלים. 

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים. 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. תמשיכו עם הטישים, ועם המתקפה על ה"מויסרים" - רוצחים!!!  (ל”ת)

  בוז'י

  • ממליץ קודם לדעת פרטים האיש חולה לב כבר 20שנה ומחובר לחמצן בשנים האחרונות (לפני הקורונה). לפני שאתה קורא לאנשים רוצחים תברר את הנתונים  (ל”ת)

   א

  • נדבק בחתונה של בן משפחה. (ל”ת)

   דני

  • הוא לא עשרים שנה עם חמצן, הוא עבר התקף לב קשה לפני עשר שנים (ל”ת)


 2. זה שהשאיר את נתב"ג פתוח ונתן ליכנס למדינה מכל קצווי תבל הוא הרוצח!  (ל”ת)


 3. קרונה  

  יעקוב יוזעף

;