1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

שידור חי: הנשיא טראמפ עוזב את הבית הלבן

בפעם האחרונה לקדנציה זו - וכפי שנראה בימין אלו - לתמיד, נשיא ארה"ב היוצא דונלד טראמפ עוזב את הבית הלבן במסוק מארין 1 • טראמפ יחרים את טקס ההשבעה של ביידן • צפו בשידור החי

• 

קובי בורנשטיין, ז' שבט תשפ"א 20/01/2021 15:20

בפעם האחרונה טראמפ בנאום בבית הלבן טראמפ בנאום בבית הלבן צילום: הבית הלבן

לאחר ארבע שנות כהונה שנויות במחלוקת אך טובות לישראל, נשיא ארה"ב ה-45 דונלד ג'יי טראמפ עוזב היום (רביעי) את המעון הרשמי - הבית הלבן, וכפי שנראה בימים האחרונים - לתמיד. הנשיא המריא ביחד עם רעייתו מלניה מהמדשאה הדרומית של הבית הלבן בדרכו לבסיס חיל האוויר אנדרוז.

בבסיסי חיל האוויר יערך לכבודו טקס פרידה שלאחריו הוא צפוי להמריא לפאלם ביץ' פלורידה. "זה היה כבוד גדול, וארבע שנים מדהימות", אמר טראמפ.

בנאום פרידה שנשא אמש לאומה האמריקנית אמר, "עכשיו שאני מתכונן להעביר את השלטון לממשל חדש, אני רוצה שתדעו שהתנועה שהקמנו רק בתחילת דרכה. אני הנשיא הראשון שלא פתח במלחמה חדשה מזה כמה עשורים, והבאתי ארבעה הסכמי שלום".

 "אנחנו מתפללים להצלחת הממשל החדש, השבוע אנחנו משביעים ממשל חדש ומתפללים להצלחת הממשל בשמירה על ביטחונה ועל שגשוגה של אמריקה".

לדבריו, "העולם מעריך אותנו שוב, אל תאבדו את ההערכה הזאת, אנחנו עמדנו למען אמריקה, ופרשנו מהסכמים מוטים שלא שירתו אותנו מעולם, ועכשיו נאט"ו תשלם מאות מיליארדי דולר יותר, אנחנו שילמנו את הנטל של העולם ועכשיו העולם משלם לנו, אנחנו בנינו מחדש את הצבא האמריקני".

הנשיא המשיך ומנה את השיגיו בנאום שנמשך 19 דקות ו-48 שניות: "חידשנו את הבריתות שלנו ועמדנו נגד סין, הרסנו את הח'ליפות של דאעש, עמדנו נגד המשטר האיראני המדכא והרגנו את הטרוריסט מספר אחד קאסם סוליאמני, הכרנו בירושלים כבירת ישראל והכרנו בריבונות הישראלית על רמת הגולן, השגנו הסכמים היסטוריים במזרח התיכון, אף אחד לא האמין שזה יכול לקרות, הסכמי אברהם פתחו את הפתח להרמוניה ושלום, שחר של מזרח תיכון חדש, אני הנשיא הראשון שלא פתח במלחמה חדשה מזה כמה עשורים".

גם סגן הנשיא מייק פנס פרסם הודעת פרידה ללא אזכור שמו של הנשיא טראמפ: "תודה על הזכות לשרת כסגן נשיא שלכם בארבע השנים האחרונות, זה היה הכבוד הגדול ביותר של חיי, בשם הגברת השנייה הנפלאה שלנו קארן פנס וכל משפחתנו, תודה לכם ושאלוקים יברך את אמריקה".

עם זאת יצוין כי הנשיא היוצא טראמפ כן הזכיר את מייק פנס ורעייתו קארן והודה להם על ארבע שנים בתפקידיהם, לצד הודיה לאנשים הקרובים לו שסייעו לו בשנות הקדנציה הסוערות, כמו רעייתו הגברת הראשונה מלאניה ובתו איוונקה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. יישר כח הנשיא הכי נערץ ואהוב  (ל”ת)

    שמעון תומר

  2. 20 דק שלא מבינים כלוםםם  (ל”ת)


  3. למה אי אפשר להחליף אדמו"רים כל 4 שנים?!  (ל”ת)

    יואל , קרית יואל

;