1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. בחצרות חסידים

הרבי מסאטמר ריגש את טראמפ והאסיר החסיד שוחרר לחופשי

הבלתי ייאמן קרה. האסיר החרדי שלום וייס, יצא לחופשי 20 שנה אחרי שנגזרו עליו 835 שנות מאסר. לידי 'בחדרי חרדים' הגיע מכתב מרגש ששיגר הרבי מסאטמר לנשיא לשעבר טראמפ, שגרם לו לאשר את השחרור • "אתה האדם היחיד בעולם שאלוקים הביא שיכול לקצוב את עונשו"

יענקי פרבר, משה ויסברג, ז' שבט תשפ"א 20/01/2021 21:30

תוכן המכתב נחשף טראמפ/שלום וייס/הרבי מסאטמר טראמפ/שלום וייס/הרבי מסאטמר צילום: נתי שוחט/דוד כהן, פלאש 90

שמחה גדולה ואנחת רווחה בקהילה החרדית בארה"ב, עם שחרורו הבלתי ייאמן של הנגיד ר' שלום וייס, מחשובי חסידי סאטמר, בן ה-66, שנידון למאסר הממושך ביותר בתולדות ארה"ב בגין עבירות צווארון לבן. לא פחות מ-835 שנות מאסר, כאשר עד כה ריצה 20 שנה ושוחרר היום (רביעי), הודות לחנינה שהעניק לו נשיא ארצות הברית לשעבר דונלד טראמפ.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי מי שפעל השתדלות רבה עבורו, הוא האדמו"ר מהרי"י מסאטמר, שהתיישב לכתוב מכתב מיוחד לנשיא הרפובליקני ובו שטח את בקשתו לשחרר את ר' שלום לחופשי. 

לידי 'בחדרי חרדים' הגיע המכתב שנכתב באנגלית וחתום בכתב ידו של הרבי, שחולל את הנס והוביל לשחרורו המיידי, של האיש שחשב כי לא יראה כבר אור יום בחייו.

האדמו"ר מסאטמר פותח את מכתבו, "לכבוד נשיא ארצות הברית, במהלך עבודתך החשובה בהתמודדות עם נגיף הקורונה, ונותן לעם האמריקאי את כל מה שצריך בהנהגה עוצמתית שהם זקוקים לה בזמנים קשים שכאלה, אני פונה אליך מהלב בנוגע להענקת חנינה לשלום וייס".

הרבי סיפר לנשיא כי "האיש היה תומך ביתומים ואלמנות כשהוא היה איש עסקים מצליח, אדון וייס נמצא עכשיו בכלא בגלל עבירות של צווארון לבן עדיין נשארו לו שנים רבות בכלא".

שלום וייס בצעירותו, לצד הרבי ה'ברך משה', זצ"ל ובניו אדמו"רי סאטמר.

"כאדמו"ר של המשפחה שלו, אני יודע שהוא השתנה ונהיה אדם חדש והוא מכה על חטא על ההתנהגות שלו שהביאה למצבו הנוכחי".

הרבי הסביר במכתבו מדוע יש להעניק לו חנינה בשל נסיבות הומניטריות: "האיש קיבל עונש של 835 שנים בכלא, מתוכם הוא ריצה כבר 20, אדון וייס סובל כבר כמה שנים ממצב בריאותי רע, בעיות לב ומחלות נוספות, אחרי שהוא למד לקח בשני העשורים האחרונים, הוא אדם שבור ללא שום תוכנית לבצע עבירות כאלה שוב".

"אדוני הנשיא אתה האדם היחיד בעולם שאלוקים הביא שיכול לקצוב את עונשו, ואתה האדם שנילחם להעביר חוק למען אסירי צווארון לבן", שיבח הרבי את הנשיא ה-45 של ארה"ב.

"אני פונה אליך שתחון אותו ותיתן לו הזדמנות נוספת להפוך לאזרח הגון, אנא ממך תחון את שלום וייס, הוא נמצא בכלא ואסירים רבים נפגעו מנגיף הקורונה".

"כמנהיג ורב של הקהילה האורתודוקסית הגדולה בארצות הברית, אני מקווה ומתפלל שתמשיך להנהיג ותביא שלום לכל האמריקאים, אני מברך אותך בהמון הצלחה בכל הענייניים האישיים, הפוליטיים והעסקיים".

אלו הם תוכן דבריו המרגשים של האדמו"ר שעשו ככל הנראה רושם על הנשיא אוהד היהודים הגדול בהיסטוריה של ארה"ב שהחליט לאשר את החנינה.

בתמונה שהגיעה לידי 'בחדרי חרדים', נראה שלום וייס בן ה-66 (במרכז), מחובק עם העסקן ר' משה מורגרטן (משמאלו), שפעל עבורו ועבור אסירים יהודים רבים ומי שהיה ממובילי החוק למען הקלה בעונשם של אסירי צווארון לבן שמעדו בפעם הראשונה.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כמה חבל שטראמפ הלך  

  נחמן

  • הנשיא לשעבר טראמפ 

   ענת

  • הוא נבחר, גנבו לו את הכסא (ל”ת)

   יהודי

 2. אוהב ישראל  


  • הנשיא הנבחר דולנד טראמפ לא לשעבר  

   א.קליין

 3. כל הכבוד! קראתי את הכתבה עם דמעות. ב''ה, שלום יצא הבייתה!!  (ל”ת)

  יהודי מבורו פארק

 4. לאו דוקא  

  paulina grazi

 5. איזה טפשות ככה היה מובטח לו אריכות ימים כמעט כמו אדם הראשון  (ל”ת)


 6. יח"צנות בגרוש, הרבה אדמו"רים שלחו מכתבים מרגשים בנידונו  (ל”ת)

  מוישה

 7. להצלחה אבות רבים  


 8. ברוך מתיר אסורים  (ל”ת)


 9. מי שעוזר לארץ ישראל עוזר לעם ישראל  


 10. הסטמורים עוד תמכו בהילרי  (ל”ת)


 11. יכול להיות שהקב"ה המליך את טראמפ רק בשביל זה ושיחרור רובשקין  (ל”ת)

  יהודה

 12. פייק ניוז  

  משה

 13. סאטמאר  

  יחזקאליסט

;