1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

מקרים נוספים של המוטציה האפריקאית בישראל

עשרה מאומתים נוספים היום למוטציה הדרום אפריקאית. כך על פי עדכון משרד הבריאות הערב, מה שמעלה את סך הנדבקים בה ל-22. מדובר באזרחים ששבו מדרום אפריקה ומאיחוד האמירויות

קובי בורנשטיין, ז' שבט תשפ"א 20/01/2021 21:48

חזרו מחו"ל מתחם בדיקות קורונה מתחם בדיקות קורונה צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

משרד הבריאות מעדכן הערב (רביעי) על עשרה מקרים נוספים של ישראלים שנדבקו במוטציה הדרום אפריקאית, מה שהעלה את מספר הישראלים החולים במוטציה ל-22. 

על פי הדיווח, עד כה דווח על תשע שרשראות הדבקה, כשהחולים שאומתו היום חזרו מדרום אפריקה ומאיחוד האמירויות. ממשרד הבריאות נמסר כי הוא "ימשיך לעדכן בממצאים נוספים ככל שיהיו".

בתוך כך, בעקבות התפשטות המוטציות, ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ יעקב מרגי, אישרה היום תיקונים לתקנות העוסקות בהגבלות על הפעלת שדות תעופה וטיסות בתקופת הקורונה, שנועדו לחייב את הנכנסים לישראל בהצגת בדיקת קורונה שלילית אשר בוצעה במהלך 72 השעות שלפני ההמראה.

על מנת לאפשר לנוסעים ולחברות התעופה להיערך, הוחלט כי התקנות יכנסו לתוקף החל מחצות בלילה בין שישי לשבת הקרובים, ה-23 בינואר 2021.

לפי התקנות שאושרו, מי שירצה לעלות לטיסה לישראל יידרש להציג בדיקת PCR שלילית לקורונה שבוצעה במהלך 72 השעות שלפני ההמראה, או להציג אישור "מחלים" מקורונה מטעם משרד הבריאות (גם מי שחלף שבוע מאז קיבל את המנה השנייה של החיסון נכלל בהגדרה זו).

החובה תחול על כל נוסע ששהה 72 שעות ומעלה מחוץ לישראל, למעט מקרים הומניטריים שאושרו בוועדת חריגים בה חברים מנכ"לי משרדי הבריאות, החוץ ורשות האוכלוסין וההגירה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. תודה לביבי, העיקר דובאי. לפרנס ישמעאלים ולהביא מוטציות....לצאת לחו"ל....  (ל”ת)


;