1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. היכלי הישיבות

הגר"ח ביקש מהנכד: "תביא לי תהילים למיטה"

מדוע ביקש שר התורה הגר"ח קנייבסקי מנכדו את ספר התהילים, כשהוא שוכב לנוח במיטתו ומה לחש הנכד לסבא באוזן? 

משה ויסברג, ח' שבט תשפ"א 21/01/2021 19:54

"זה דבר לא מצוי ביום רגיל" רבי גדליה הנכד עומד ליד הגר"ח רבי גדליה הנכד עומד ליד הגר"ח צילום: שוקי לרר

מגפת הקורונה והצער של גדול הדור: בטורו של הגאון רבי גדליה הונגיסברג, נכדו של שר התורה הגר"ח קנייבסקי המתפרסם היום (חמישי) במגזין 'במה', הוא מביא סיפור על הגר"ח, שביקש באורח נדיר לקרוא תהילים מלבד הפרק היומי.

"לצערנו" מספר רבי גדליה, "בכל הימים האלו יש זרם בלתי פוסק של טלפונים לקבל ברכה מרבינו שליט"א על חולי קורונה, אחד קיבל את המחלה הזו מאוד קשה, אחר על סף הנשמה ועוד ועוד, זו תקופה מאוד קשה, אני לא זוכר תקופה כל כך קשה ועמוסה של חולי קורונה, ד' ירחם".

בליל שישי רבינו שליט"א היה ער ועסק בלימודו כל הלילה עד לתפילת הנץ. לאחר תפילת שחרית רבינו התעייף ונשכב מעט לנוח. פתאום אחרי זמן קצר רבינו מתעורר ומבקש: "תביא לי תהילים למיטה". אמרתי לרבינו, סבא נח קצת עכשיו... אמר לי רבינו: "בבקשה תביא לי תהילים למיטה".

כידוע שר התורה אומר כל יום פרק תהילים, "חשבתי אולי כעת מעוניין לומר את הפרק היומי:" מספר רבי גדליה. "אך לא: רבינו שליט"א פותח את ה'יהי רצון' לפני אמירת התהילים ומתחיל לומר את כל התהילים פרק אחרי פרק כסדר, את כל ספר התהילים! זה דבר לא מצוי ביום רגיל. בעשרת ימי תשובה רבינו שליט"א מקפיד לומר בכל יום את כל ספר התהילים, אך בימות השנה הרגילים זה דבר נדיר".

כשראיתי שרבינו שליט"א מתכוון לומר את כל ספר התהילים, לחשתי באוזנו: "סבא, אולי לכוון שתיעקר המגיפה הזו מעל בית ישראל". אמר לי רבינו שליט"א: "נכון, זה מה שאני מתפלל עכשיו".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. ברוך השם  (ל”ת)


  2. שכחתם לכתוב בסוף 'ויהי לפלא'  (ל”ת)


  3. גועל נפש להקיא  (ל”ת)

    אחד

  4. קצת חוצפה  

    שי

;