1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

הסעודים מפתיעים: כולל את "המקדשים היהודיים וההינדים"

האסיפה הכללית של האו"ם קיבלה את ההחלטה הקוראת ל"תרבות של שלום וסובלנות להגנה על אתרים דתיים". הצעה זו הוגשה על-ידי סעודיה וכוללת בתוכה מוסדות יהודים

קובי ברקת, יענקי פרבר, י' שבט תשפ"א 23/01/2021 20:00
תגיות:

בדרך לנורמליזיציה עבד אל-עזיז אל-פע'ם מאחורי המלך עבד אל-עזיז אל-פע'ם מאחורי המלך צילום: באדיבות המצלם

ביום חמישי האחרון אימצה האסיפה הכללית של האו"ם פה אחד החלטה הקוראת ל"תרבות של שלום וסובלנות להגנה על אתרים דתיים", שהוצגה על ידי סעודיה, המתכננת לארגן ועידה עולמית לתמיכה במטרה הזאת.

האסיפה קראה לקהילה הבינלאומית "להכפיל מחדש את מאמציה לעודד דיאלוג ברמה העולמית בנוגע לקידום בכל הרמות של תרבות, סובלנות, ושלום, המבוססים על כבוד לזכויות האדם ולמגוון הדתות והאמונות".

שגריר סעודיה באו"ם עבדאללה אל מולאלאמי אמר כי "אתרים דתיים הם מתקנים לשלום, המייצגים את ההיסטוריה ואת המרקם החברתי של כולנו. כואב לראות אתרים דתיים אלה מאוימים או נהרסים, בין אם מדובר במסגדים אסלאמיים, כנסיות נוצריות, בתי כנסת, מקדשים הינדים או סיקים". השגריר הוקיע כל פגיעה בהם.

בהחלטה הבלתי מחייבת אך בעלת ערך פוליטי רב, מגנה האו"ם "כל מעשי אלימות, איומים, הרס, עלבונות או סכנת קיום של אתרים דתיים, כל מעשה שמטרתו להשמיד או לשנות אתר דתי בכוח".

מזכ"ל האו"ם, אנטוניו גוטרס, מתכנן לכנס ועידה עולמית שתאגד גופים של האו"ם, מדינות חברות, פוליטיקאים, מנהיגים דתיים, ארגונים דתיים, תקשורת, חברה אזרחית וגורמים נוספים, שידונו בשמירה על מקומות קדושים, אך טרם נקבע תאריך לכנס כזה. היוזמה הסעודית נתמכה על ידי כשלושים מדינות, כולל מצרים, איחוד האמירויות, עירק, מרוקו, פקיסטן וונצואלה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לערבים מעולם לא היה בהיה עם העם היהודי. עד הקמת התנועה הציונית יהודים ומוסלמים היו חיים זה לצד זה. כאשר קמה מדינת ישראל וההסברה המומצאת של - להיות יהודי זה להיות ציוני, התחילו להיות פורענויות כלפי יהודים בכל העולם. הקהילות שחיות במדינות איסלאמיות קיצוניות מצליחים לנהל חיים שם על אף הקיצוניות נגד מדינת ישראל.  (ל”ת)


  • תיזכר מה הרמב"ם אמר על המוסלמים באגרת תימן ודוד אמר אוילי כי גרתי משך שכנתי עם אהלי קדר אני שלום וכי אדבר המה למלחמה ונכון אתה צודק במקצת שעשו שונא ליעקב ולא נאמר ישמעל וגם חלק מהערבים הם בני קטורה (ל”ת)


  • חחחח 


  • ועל חוקי עומאר שמעת?  


  • צודק ב100 אחוז (ל”ת)

   00

  • בעעעיה נשמה (ל”ת)


  • אתה מוכיח בורות עצומה בהיסטוריה (ל”ת)

   איציק

;