1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

גנץ בממשלה: לבחון משפטית כיצד לפעול מול הוראות המנהיגים

בפתח ישיבת הממשלה הפתיע שר הביטחון גנץ והודיע כי שוחח עם היועמ"ש לממשלה מנדלבליט במטרה להבין כיצד ניתן לפעול משפטית מול הוראות גדולי ישראל המנוגדות להוראות הממשלה | גנץ התייחס גם לאירוע הירי בב"ב: "לא ייתכן ששוטרים צריכים לירות באוויר כשבאים לפזר"

ארי קלמן, י"א שבט תשפ"א 24/01/2021 16:15

נגד גדולי ישראל נתניהו בישיבת הממשלה נתניהו בישיבת הממשלה צילום: Marc Israel Sellem/POOL

מול הוראות גדולי ישראל שמביאים את דעת התורה, יו"ר כחול לבן, ושר הביטחון מצהיר כי הוא בודק משפטית מה ניתן לעשות מול הוראות הרבנים המנוגדים להוראות הממשלה.

"זוהי ממש הפקרות של חיי אדם", אמר השר גנץ בפתח ישיבת הממשלה. "העלאת הקנסות צריכה לעבור מחר לא רק בקריאה ראשונה, אלא גם בקריאה שנייה ושלישית על מנת להיכנס לתוקף, זה לא מספיק שנעלה אותה, זה חשוב שנעביר אותה. חשוב שהדבר הזה יקרה" ציין יו"ר כחל"ב.

גנץ הוסיף בדבריו: "אני קורא למנהיגי הציבור החרדי ולמנהיגי הציבור בכלל- לא ייתכן שיהיו הנחיות מנהיגותיות שונות מהנחיות של ממשלת ישראל. זה ממש חמור". בדבריו חשף גנץ, "אני גם ביקשתי מהיועמ"ש לממשלה לבחון את ההתנהלות הזו מבחינה משפטית, ומה ניתן לעשות,.

"מה שחשוב שנעשה זה לא שנריב אחד עם השני, שנבין שהקורונה היא אתגר משותף לכולם, חייבים להילחם בה ביחד, אף אחד לא סוגר מוסדות חינוך כי רוצים שנסגור מוסדות חינוך, אף אחד לא סוגר מוסדות תורה כי הוא רוצה לסגור מוסדות תורה, ההפך, לימוד התורה הוא דבר חשוב, אבל בריאות חשובה גם כן. לכן חייבים להקפיד הקפדה יתרה על הדברים האלה", ציין גנץ.

בהתייחסו לאירוע הירי היום (ראשון) בבני ברק, אמר שר הביטחון, "לא ייתכן ששוטרים צריכים לירות באוויר בבני ברק כשבאים לפזר, שוטר צריך לבוא, לתת הנחיה וזה מספיק. לא צריך יותר מכך. אנחנו צריכים לתת להם את הכוח באמצעות התקנות והחקיקה הנלווית לעניין הזה. המצב כרגע בעיניי הוא מצב חמור מאוד ועלינו כממשלה לפעול על מנת לשנות אותו ולאלתר".

קודם לכן התייחס ראש הממשלה למצב ואמר: "בניגוד למה שאומרים אנחנו מקדימים את כל העולם אף מדינה לא עשתה את מה שאנחנו הולכים לעשות. אנחנו סוגרים את המדינה הרמטית", אמר נחרצות.

בהתייחסו למצב ברחובות החרדיות, אמר: "בשבוע הקרוב נקיים דיון על אסטרטגיית יציאה מהסגר. רוב המגזר החרדי שומר על ההנחיות אבל יש יוצאים מהכלל שמתנהגים בצורה בלתי מתקבלת על הדעת".

נתניהו הביע הסכמה לדרישה של בני גנץ והודיע כי חוק הקנסות יאושר בשלוש קריאות בימים הקרובים: "אנחנו מביאים את זה (העלאת הקנסות א.ק.) לקריאה ראשונה כי זה מה שהחוק אומר בפגרה, אבל נפעל להביא את זה לאישור עד הסוף ללא דיחוי".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. והמשוגענער הזה רצה להיות ראש ממשלה...  (ל”ת)

  צבי

 2. באמת לא יתכן ששוטר יירה נגד חרדים, בזמן שהם עומדים כמו גולם כשפלסטיני זורק עליהם בקת"ב  (ל”ת)

  יואל

 3. הייתי במאה שערים היום. אין מסכות על הפנים. פשוט אין. כנראה גרמא ברציחה מותר.  (ל”ת)

  שלמה זלמן

 4. "מקדימים" את העולם  (ל”ת)


 5. אולי בכל העולם זה מובן מאליו שאין לממשלה זכות להגביל את האזרחים שלה  (ל”ת)


 6. מצויין ישר כח גנץ רק בזכות זה תזכה לגן עדן  (ל”ת)


 7. שכל פשוט וישר - ונשמרתם לנפשותיכם  (ל”ת)

  יצחק

 8. בן אדם מבולבל  (ל”ת)

  יוני

 9. עכשיו צריך לומר "אמן" לכל גזירה שתוציאו על העם היהודי?!  

  בועז

 10. מעניין, ואני חשבתי שדעת התורה היא פיקוח נפש  (ל”ת)


 11. בני את אפס מאופס  

  אריה

 12. מצויין! כשיבואו השוטרים לעצור את ר' חיים ואת האדמו"ר מבעלז, המדינה תראה מה זאת מלחמה  


 13. רק קנסות כי לא באמת משנה אם יתקהלו בחוף בתל אביב או  

  מושיקו

;