1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

חמישה ישראלים נדבקו במוטציה חדשה מלוס אנג'לס

ישראלי שנדבק במוטציה חדשה שמקורה בלוס אנג'לס הדביק ארבעה ישראלים נוספים • מוקדם יותר היום עדכן משרד הבריאות על 5 מקרים נוספים עם הוריאנט הדרום אפריקאי בחוזרים מדרום אפריקה או דובאי

קובי בורנשטיין, י"א שבט תשפ"א 24/01/2021 19:35

מדאיג וירוס - אילוסטרציה וירוס - אילוסטרציה צילום: pixabay

משרד הבריאות עדכן הערב (ראשון) כי במעבדה המרכזית לנגיפים של משרד הבריאות, אותר באמצעות תהליך ריצוף, וריאנט מלוס אנגלס. מהאדם המאומת לוריאנט זה נדבקו 4 אנשים נוספים. על פי הודעת משרד הבריאות "האירוע נמצא בבדיקה".

שעתיים קודם לכן עדכן משרד הבריאות על 5 מקרים נוספים עם הוריאנט הדרום אפריקאי בחוזרים מדרום אפריקה או דובאי ובמגעיהם. מדובר סך הכל על 27 מאומתים עם הזן הזה ב-9 שרשראות הדבקה.

מוקדם יותר היום דיווחנו כי דו"ח אמ"ן שפורסם אמש קובע כי המוטציה הבריטית - הדומיננטית בישראל, הינה בלתי ניתנת לעצירה ומציין כי זה רק עניין של זמן עד שהיא תהפוך לנגיף המצוי ביותר בישראל.

בדו"ח צוין כי "יש לנהל את התפרצות וריאנטים שמעלים את קצב ההדבקה ובכלל זאת הווריאנט הבריטי שהתפשט בישראל וביתר העולם וכן הווריאנט הדרום-אפריקני. בעיה זו היא גלובאלית ואותותיה ניכרים כבר במדינות אירופה ובארה"ב, ובמדינות נוספות בעולם בהתפרצויות מהירות יותר, אשר השליטה בהן הופכת לקשה ביותר". 

לפי מחברי הדו"ח, בעוד שהמוטציה שנמצאה בחורפנים בדנמרק נעצרה באופן מלא ובעצם נכחדה על ידי הטלת סגר מלא על האיזור בו היא נמצאה והמוטציה הדרום אפריקנית כמו גם המוטציה הברזילאית נבלמות באופן יחסי, המוטציה הבריטית הקטלנית בלתי ניתנת לעצירה בישראל.

"המקרה של הוריאנט הבריטי הוכיח כי על אף היערכות ותגובה מהירה של ישראל מיד עם היוודע על קיומו של הוריאנט הבריטי, היה זה מאוחר מכדי לעצור את התפשטותו באוכלוסייה, דבר ש תרם להחרפת הצעדים במסגרת הסגר השלישי (8 בינואר 2021), פגע ביעילות הסגר, ומגביר מאוד את החשש מעליית התחלואה לאחר הסרת הסגר, נוכח השתנות "כללי המשחק" של קצב ההדבקה הצפוי לאחריו", נכתב בדו"ח.

למעשה, כך מציינים בדו"ח, זה רק עניין של זמן עד שהיא תחליף את הנגיף המצוי כעת וכי כל החולים שיחלו בעתיד - יחלו במוטציה הבריטית.

מחברי הדו"ח ממליצים למנוע כניסת תיירים לישראל באופן מלא, ובכלל, להגביל את הטיסות, כיוון שעדיין לא בטוח שהחיסון יעיל בפני המוטציה. בנוסף, הם מעלים חשש שתתפתח מוטציה ישראלית עמידה לחיסונים בשל מבצע החיסונים המקיף.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. חלאס עם הקטע של לשים מסכה רק על הפה, וכי הנגיף לא עובר דרך האף?? יכול להיות חס ושלום שאדם יגלה שהוא חולה ולפני שגילו זאת הוריד לפעמים תמסכה מהאף, ובעולם האמת יגלה שהרג מישהו, או גרם ייסורים קשים.. לשים לב!!  (ל”ת)

    יהודי

;